Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Szczecinie posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Północ, Prawobrzeże

El Globo Pub & Restaurant

Szczecin

Restauracja działa od ponad 10 lat. Specjalizujemy się w organizacji przyjęć okolicznościowych, urodzin, chrzcin, cateringów oraz wszelkiego rodzaju innych imprez. Nasza młoda i uśmiechnięta obsługa zadba aby poczuli się Państwo wyjątkowo. Nasza sala może pomieścić od 30 do 50 osób. Sposób ułożenia stołów dostosowujemy do życzeń gości.

Między Wierszami

Szczecin

Kawiarnia zlokalizowana w centrum Szczecina z bardzo przytulnym wnętrzem. Idealne miejsce na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, baby shower czy innych uroczystości rodzinnych. Menu oferuje szeroki wybór napojów, ciast, lodów oraz dań idealnych na lunch. Posiadamy osobną specjalnie dedykowaną salę, która pomieści około 20 osób.

Yes I Do

Szczecin

Dom weselny znajdujący się niedaleko centrum miasta, idealny na zorganizowanie imprezy okolicznościowej. Lokal składa się z dwóch długich tunelowych sal. Obie sale zakończone parkietem, parkiet jednej z sal zamyka scena. Łącznie swobodnie mieści się 180 osób. Menu na przyjęcie weselne, które możemy przygotować już od 169 zł/os.

Hotel Focus Szczecin

Szczecin

3-gwiazdkowy hotel z 119 przestronnymi pokojami w centrum Szczecina | Restauracja z międzynarodowym menu | Bar serwujący drinki | 3 wielofunkcyjne sale konferencyjne wyposażone w niezbędny sprzęt multimedialny | Malowniczy widok na Odrę i Wały Chrobrego

Hotel Dana

Szczecin

Wesele z setką Gości, kameralny obiad komunijny, impreza firmowa, a może wieczór urodzinowy z przyjaciółmi? Bez względu na okazję i okoliczności, pomożemy Ci stworzyć idealne przyjęcie! Piękny, zabytkowy budynek w samym centrum miasta urzeknie Twoich Gości eleganckim, nastrojowym wnętrzem, które idealnie podkreśli odświętny charakter wieczoru.

Willa West-Ende

Szczecin

Stylowy hotel i elegancka restauracja, które łączą historię z funkcjonalnym, pięknym wnętrzem. Zadbany ogród to idealne miejsce na organizację imprezy w ciepły dzień. Sala kominkowa, usługi cateringowe. Willa Westende znajduje się w samym sercu miasta, co sprawia, że jest łatwo dostępna dla każdego. Nasz lokal to idealne miejsce na organizację różnego rodzaju wydarzeń.

Hotel Rycerski

Szczecin

Hotel Rycerski położony jest w ścisłym centrum Szczecina. Oferujemy 29 pokoi jedno i dwuosobowych oraz 1 apartament, saunę oraz parking przy obiekcie. Dysponujemy trzema salami konferencyjnymi. Zajmujemy się organizacją imprez okolicznościowych. Lokalizacja obiektu pozwala na spacery malowniczymi uliczkami i poznanie najciekawszych atrakcji Szczecina.

Restauracja Sferyczna

Szczecin

Rodzinna restauracja, gdzie elegancja łączy się z przytulną atmosferą. Pyszna kuchnia i profesjonalizm w organizacji wydarzeń. Oferujemy obiady domowe, pizze, fast food, dania dla dzieci. Prowadzimy również usługi cateringowe. Organizujemy głównie przyjęcia okolicznościowe dla niewielkich grup, jak i wielkie wydarzenia.

Hotel Vulcan

Szczecin

Kompleks Hotelu Vulcan zajmuje się organizacją niezapomnianych imprez, przyjęć, spotkań biznesowych czy eleganckich bankietów. Nasz personel zapewni profesjonalną obsługę i dołoży wszelkich starań, aby spotkanie stało się niezapomnianym wydarzeniem. Dysponujemy kilkoma klimatyzowanymi salami, które idealnie nadają się do organizacji wesel i imprez okolicznościowych lub firmowych do 250 osób.

Obiad dla grupy w Szczecinie - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Szczecinie.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Szczecinie?

W Szczecinie działa ponad 400 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Wały Chrobrego

Podróż po Paryżu Północy, bo tak właśnie przez wielu nazywany jest Szczecin, ze względu na układ przestrzenny naśladujący ten w stolicy Francji, zaczynamy od Wałów Chrobrego. Są one ponad 500 metrowym tarasem widokowym usytuowanym nad lewym brzegiem Odry. Wały stanowią prawdziwą wizytówkę miasta, zaprojektowane i wzniesione na początku XX wieku, do 1945 roku nosiły nazwę Tarasy Hakena, od nazwiska niemieckiego nadburmistrza, który zlecił ich budowę. Z tarasu widokowego możemy oglądać kanały portowe oraz trzy wyspy: Grodzką, Bielawę i Łasztownię oraz port. W najbliższym otoczeniu wałów znajdziemy również takie instytucje jak Wyższa Szkoła Morska, Muzeum Narodowe i Teatr Współczesny oraz Urząd Wojewódzki. Na początku Wałów usytuowana jest także słynna rzeźba przedstawiająca mężczyznę walczącego z centaurem, którą stworzył Ludwig Manzel.

Wały Chrobrego swoimi pięknymi widokami oraz romantyczną scenerią są magnesem przyciągającym turystów do zrobienia sobie tutaj dłuższej przerwy. Przez swoje walory krajobrazowe taras widokowy uważany jest za najlepsze miejsce na obiad w Szczecinie. Oferując szeroką ofertę kulinarną każdy turysta znajdzie tutaj lokal odpowiadający swoim upodobaniom. Ważnym jest, aby jednak pamiętać, że jest to najpopularniejsza i najdroższa destynacja w Szczecinie, przez co ceny tutaj będą nieco wyższe oraz konieczne jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Filharmonia Szczecińska oraz Centrum Dialogu Przełomy

Znad Wałów Chrobrego ruszamy w kierunku zachodnim, mijamy gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie(miejsce również, jak najbardziej warte zobaczenia!), przechodzimy przez plac Mickiewicza i dochodzimy do budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Niezwykle nowoczesny, przypominający wyglądem zwisające sople gmach od 2014 roku zachwyca przyjezdnych turystów. Budynek, który jest laureatem wielu konkursów architektonicznych powstał w miejscu dawnego Konzerthausu zniszczonego w wyniku działań wojennych. Wejściówka umożliwiająca zwiedzenie budynku kosztuje 5 zł, jednak warto wcześniej zakupić bilet na jeden z koncertów symfonicznych czy warsztatów jazzowych, aby doświadczyć świetnej akustyki panującej wewnątrz gmachu. Po przeciwnej stronie ulicy Małopolskiej, przy której znajduje się budynek Filharmonii znajdziemy kolejne z dzieł architektonicznych Szczecina - Centrum Dialogu Przełomy. Pawilon wystawowy Muzeum Narodowego w Szczecinie jest przeznaczony na wystawy i spotkania na tematy kontrowersyjne z najnowszej historii Szczecina. Budynek został zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych, współcześnie żyjących polskich architektów, Roberta Koniecznego i z pewnością jest miejscem wartym uwagi.

Najbliższe otoczenie wspomnianych wyżej dwóch, pięknych gmachów nie rozczaruje nas również kulinarnie. Znajdziemy tutaj liczne restauracje, bary i kawiarnie. Szczególnie bogatą w lokale częścią miasta jest otoczenie placu Lotników, gdzie możemy rozsmakować się w lokalnej kuchni, w klimatycznych, wąskich uliczkach.

Zamek Książąt Pomorskich i Bazylika św. Jakuba

Wróćmy się na chwilę w stronę Odry i Wałów Chrobrego. To właśnie tutaj znajduje się zabytek, przez wielu uważany za najważniejszy w całym Szczecinie - Zamek Książąt Pomorskich. Okazała budowla niegdyś należała do dynastii Gryfitów, która przez ponad pięć wieków władała ziemiami pomorskimi. Pierwsze informacje o zamku, a właściwie grodzie piastowskim znajdującym się w tym miejscu pochodzą już z 1124 roku. Budowla na przestrzeni wieków wielokrotnie rozbudowywana zachwyca po dziś dzień, a szczególną uwagę turystów przyciąga Wieża Zegarowa z pięknie zdobionym zegarem. Aktualnie na dziedzińcu zamkowym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, jak koncerty i pokazy filmowe, a w miesiącach zimowych organizowany jest tutaj jarmark bożonarodzeniowy. Nieopodal zamku, ledwie kilka minut spacerem znajduje się kolejny z ważnych i godnych uwagi zabytków miasta - Bazylika Archikatedralna św. Jakuba. Jest to drugi pod względem wysokości, po katedrze w Licheniu, kościół w Polsce. Z wieży świątyni, na którą możemy wjechać tylko windą, rozpościera się piękny widok na całe miasto, bilet wstępu to koszty ok. 10 zł.

Oprócz ciekawostek historyczny i duchowych doznań wspomniana część miasta oferuje liczne lokale serwujące śniadania, lunche i obiady. Największe zagęszczenie restauracji znajdziemy w zabytkowych kamieniczkach znajdujących się w drodze z zamku na nadmorski bulwar. Nie zapominajmy jednak, że szczególnie w miesiącach letnich ta część miasta jest bardzo ruchliwa i konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja.

Kino Pionier

A może wizyta w najstarszym kinie świata? Tak, to nie pomyłka, właśnie w Szczecinie znajduje się najstarszy tego rodzaju obiekt na świecie, otwarty w 1907 roku i wpisany do Księgi rekordów Guinnessa. W 2002 roku kino przeszło gruntowną renowację, przez co po dziś prężnie działa. W kinie nie znajdziemy filmów pokroju Pitbull, a raczej ambitne produkcje z Europy, Azji i Ameryki Południowej. Panujący w środku kameralny klimat, puszczanie filmów ze starego projektora oraz możliwość napicia się kawy czy wina w czasie seansu tworzy doznania, których raczej na próżno szukać w dzisiejszych kinach, w dużych galeriach handlowych.

Ceny posiłków dla grup w Szczecinie

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Szczecin oferuje jeden z największych wybór lokali gastronomicznych w Polsce, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Szczecinie? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

O kuchni zachodniopomorskiej mówi się, że jest młoda i dopiero ostatnie dziesięciolecia kształtują jej charakter. Duży wpływ ma tutaj napływ ludności z innych regionów Polski, szczególnie z Kresów Wschodnich, która pojawiła się w okolicach Szczecina po zakończeniu II Wojny Światowej. W dodatku ważną rolę w regionie zachodniopomorskim pełniły zawsze ryby, połowom sprzyja bliskość morza i duża liczba jezior. Do najpopularniejszych potraw tej części Polski należą, jednak bez wątpienia paszteciki i paprykarz szczeciński.

Śniadanie

Opcja I:

Chleb koprzywieński(razowy chleb wiejski), lokalny ser kozi, konfitura z płatków róż, sucha konfitura z tataraku, dżem dyniowo-brzoskwiniowy, miód drahimski oraz herbatka rekowska(regionalna herbata o cytrynowym smaku) lub kawa.

Opcja II:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Rosół z makaronem

Drugie danie: Sielawa podawana z ogórkiem kołobrzeskim oraz kaszą po rycersku

Deser: Ciasto z marchwi z migdałami

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Zupa: Krem z pomidorów z mascarpone

Drugie danie: Pierogi letnińskie z maczanką - pierogi z nadzieniem z twarogu, smażonej cebuli oraz ziemniaków.

Deser: Ciasto z dyni

Napoje: Regionalne wino śliwkowe, woda lub sok

Obiadokolacja

Zestaw I:

Danie ciepłe: Pierogi bidule - pierogi o nadzieniu z twarogu i posiekanej lebiody.

Deser: Sernik z malinami i kruszonką

Napoje: Kawa lub herbata

Zestaw II:

Przystawka: Chleb z paprykarzem szczecińskim

Danie ciepłe: Gołąbki garbnieńskie - gołąbki nadziewane mięsem z dzika, surowym boczkiem oraz jagodami jałowca.

Napoje: kawa lub herbata, woda lub sok

Zestaw na wynos

Zestaw I: Kanapki z paprykarzem szczecińskim, jabłko, jogurt, baton energetyczny, woda lub sok

Zestaw II: Paszteciki, kanapka z twarogiem i dżemem dyniowo-brzoskwiniowym, banan, chipsy jabłkowe, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.