Chrzciny krok po kroku

Najistotniejsze decyzje dotyczące organizacji chrztu masz już za sobą. Kościół, data i liczba gości wybrana. Lokal znalazłaś szybciej niż myślałaś dzięki Briefly 

 

Zostało jeszcze tylko kilka szczegółów do dogrania.

Chrzciny krok po kroku

Tort

Wybierz rodzaj tortu oraz cukiernię, z której go zamówisz. Możesz też spytać restauracji, w której odbędzie się impreza czy nie mają tortów w swojej ofercie. Jeśli chodzi o wielkość tortu to wystarczy, że wpiszesz w Google hasło w stylu „jaki tort dla X liczby gości”, a wyskoczą Ci gotowe kalkulatory.


Fotograf

Pomyśl czy chcesz zatrudnić fotografa, aby uwiecznił ten dzień, czy wystarczy Ci jak będziesz mieć zdjęcia ze smartfonów lub aparatów fotograficznych rodziny? Jeśli decydujesz się na to drugie, dobrze wybrać jedną osobę z rodziny, która będzie odpowiedzialna za uwiecznienie na zdjęciach uroczystości w kościele i lokalu.


Ubrania

Chrzest to święto dziecka, dlatego warto, aby jego garderoba była wtedy bardziej uroczysta niż zazwyczaj. Pamiętaj przy tym, że dla małego dziecka liczy się przede wszystkim wygoda, a nie moda. Jeśli chcesz zaoszczędzić, kup coś używanego. Gwarantujemy, że znajdziesz ubranka w idealnym stanie za znacznie mniejsze pieniądze.


Zaproszenia

Powiadom gości o dacie chrztu. Możesz to zrobić tradycyjnie wysyłając zaproszenia lub po prostu zadzwonić do nich i uprzedzić, kiedy planowana jest uroczystość. Nie musisz też ustawiać winietek na stole. To nie wesele, każdy na pewno usiądzie w odpowiednim miejscu.


Prezenty

Informując gości o dacie chrztu możesz w delikatny sposób nakierować ich na to, jaki rodzaj prezentów byłby dla Was najodpowiedniejszy - może karty podarunkowe do sklepu z zabawkami, może ubranka, a może po prostu gotówka? Nie wstydź się mówić o takich kwestiach - unikniesz dublowania prezentów, a dodatkowo goście nie będą musieli się głowić co kupić. Jeśli sama lubisz dawać prezenty, możesz pomyśleć o małych pamiątkach z tego dnia dla zaproszonych osób takich jak np. magnesy ze zdjęciem dziecka.


Logistyka

Przemyśl, w co zapakujesz najpotrzebniejsze dla Was rzeczy, jakie ubrania powinnaś wziąć na zmianę dla dziecka na wypadek pobrudzenia (a o to nietrudno). Ustal plan dojazdu do kościoła i do restauracji oraz potwierdź listę zaproszonych gości.

A teraz odpocznij i zrelaksuj się! Wszystko co najważniejsze jest już ustalone i można w spokoju czekać na dzień chrzcin.

 

Szukasz lokalu na chrzciny? Skorzystaj z Briefly