Czterdziestka to nowa dwudziestka

A trzydziestka to nowa 18-stka! Mimo, że lata lecą to dzisiejsi 30- i 40-latkowie nie przypominają tych sprzed dwóch czy więcej dekad. I choć zmiana na trójkę czy czwórkę z przodu w zasadzie nic nie zmienia w naszym życiu, to jednak bywa nostalgicznie.

Nie załamuj się jednak! Jesteś właśnie w wieku, kiedy po pierwsze nauczyłeś się (a przynajmniej powinieneś czy też powinnaś) nie popełniać tych samych błędów kilkakrotnie, po drugie jesteś dojrzalszy i bardziej świadomy swoich mocnych stron. Co za tym idzie łatwiej Ci zaakceptować swoje słabsze strony. Po trzecie nie musisz prosić rodziców o pieniądze, bo najprawdopodobniej sam sobie dobrze radzisz. Po czwarte być może masz już osobę, z którą chcesz iść dalej przez życie i jesteś jej pewny. Po piąte może pozostawiłeś po sobie już coś (kogoś) więcej i wiesz, że w życiu liczą się ludzie i prawdziwe relacje. Takich wyliczanek jest o wiele, wiele więcej.

I dlatego też 30tka oraz 40tka to nie są zwykłe urodziny - to moment, który warto i powinno się świętować właśnie z tymi najważniejszymi dla Ciebie ludźmi. A więc? Nie siedź w domu w tym dniu, tylko wyjdź i świętuj zmianę pierwszej cyfry z przodu w odpowiedni sposób!

Nie masz pojęcia jak się za to zabrać? To nic trudnego, przypomnij sobie jakie urodziny organizowałeś mając naście czy dwadzieścia kilka lat. Teraz nie może być gorzej, bo już wiesz dokładnie co lubisz robić. A zresztą jeśli nie wiesz jak się za to zabrać to jest Briefly – pomożemy Ci zorganizować niezapomniany wieczór na mieście!

Zacznij od listy gości – kogo chcesz zaprosić? Czy to ma być duża impreza, gdzie obecni będą nie tylko najbliżsi, ale i dalsi znajomi z pracy i ich znajomi? Czy też może właśnie chcesz ograniczyć się do osób, bez których nie możesz się obejść w normalnym życiu – rodzina i przyjaciele od serca.

Teraz czas na miejsce – czy chcesz potańczyć, czy może jedynie coś zjeść w bardziej spokojnej atmosferze? Nie musisz dzwonić i pisać do wszystkich lokali, wystarczy, że skorzystasz z Briefly – wyślesz jedno zapytanie, w którym zaznaczysz jaki masz budżet, jaki rodzaj kuchni Cię interesuje, jakie atrakcje byłyby mile widziane oraz jaki obszar miasta Cię interesuje. Dostaniesz gotowe oferty na maila i dzięki temu zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na wysyłanie takich zapytań indywidualnie.

Zastanów się jeszcze czy nie warto zainwestować w tort urodzinowy – w końcu taką okrągłą liczbę świeczek nie codziennie można zdmuchiwać! Tort możesz czasem zamówić w restauracji, czasem jednak będzie trzeba poszukać cukierni na zewnątrz, nie zostawiaj jednak tego na ostatnią chwilę.

To Twoja impreza, więc pomyśl, czy chcesz aby była zorganizowana z jakimś motywem przewodnim? Chcesz aby goście się przebrali? A może chcesz aby podczas imprezy zostały zaprezentowane Twoje zdjęcia z młodości? Poproś najlepszego przyjaciela o pomoc, być może zorganizuje Ci jakąś fajną niespodziankę.

Zaproszenia - nic jeszcze nie było tak proste jak zapraszanie znajomych na imprezy w czasach social media. Pamiętaj, że zdarzają się wciąż takie sooby, które nie posiadają konta na Facebooku - nie zapomnij i o nich. Możesz też podejść do tematu kreatywnie i wysłać tradycyjne zaproszenia pocztą lub dostarczyć je osobiście. Organizując urodziny, raczej nie wypada informować gości o tym, jakie prezenty chciałbyś dostać – jesteś dorosły, najważniejsza jest ich obecność.

I pamiętaj – baw się dobrze, to Twój dzień!