Gdzie zorganizować chrzciny?

Datę chrztu, kościół oraz  formalności masz już załatwione. Choć wydawać, by się mogło, że najważniejsze już za Tobą, to nie oznacza końca stresujących chwil związanych z organizacją chrztu. Co jeszcze musisz ustalić?

Liczba gości. Ile osób i kogo zaprosić na chrzest? Jedni zapraszają całe rodziny, więc liczba gości dochodzi do kilkudziesięciu osób, inni decydują się na kameralną uroczystość w gronie kilku-kilkunastu osób. Oprócz rodziców i chrzestnych na chrzcie najczęściej pojawiają się też dziadkowie dziecka i rodzeństwo rodziców. Jeśli zastanawiasz się kogo zaprosić, a kogo nie po prostu weź kartkę i długopis i spisz wszystkich, bez których nie wyobrażasz sobie tego dnia. Następnie zastanów się, czy naprawdę chcesz, aby tak wyglądała ta lista? Jeśli tak, to sprawa załatwiona.

Miejsce - w domu czy w lokalu? Liczbę zaproszonych osób już znasz, teraz czas pomyśleć o obiedzie po uroczystości. Nie oszukuj się - już sama obecność gości spowoduje, że oprócz opieki nad Maluchem będziesz też musiała pełnić funkcję wodzireja imprezy.  Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zdecyduj się na obiad poza domem. Będzie to doskonała okazja, aby Twoja rodzina spotkała się razem w innych niż zazwyczaj okolicznościach. Najważniejsze jest jednak to, że w dniu chrztu nie będziesz zmęczona wielogodzinnym gotowaniem oraz obsługą gości. Będziesz mogła zająć się dzieckiem i z uśmiechem rozmawiać z najbliższymi.

Lokal. Szukając miejsca na chrzciny można zapytać się znajomych koleżanek, gdzie one organizowały takie imprezy i czy były zadowolone. Weź jednak pod uwagę upodobania swoje i gości. Czy lubicie eleganckie i drogie lokale, czy też chodzi bardziej o knajpkę ze swojskim jedzeniem? A może preferujecie kameralne klubokawiarnie? Zwróć uwagę na lokalizację lokalu - najlepiej, by miejsce na chrzciny było w miarę blisko kościoła, tak abyście mogli szybko znaleźć się na wyczekiwanym obiedzie.

Oczekiwania wobec lokalu.  Na samym początku ustal, czy zależy Ci na miejscu, które będzie tylko do Waszej dyspozycji, czy na takim, w którym jesteście jednymi z gości. Rezerwacja całego lokalu może być kosztowna, dlatego jeśli zależy Wam na prywatności warto wybrać restaurację, która posiada osobną salę na tego typu uroczystości. Przy wyborze miejsce sprawdź, czy lokal jest przyjazny matkom i małym dzieciom. Przewijak dla niemowląt w łazience czy specjalne miejsce do karmienia jest wskazane, jeśli nie chcesz się stresować podstawowymi czynnościami przy dziecku. Jeżeli oprócz Twojego malucha na przyjęciu będą   inne dzieci, warto dowiedzieć się o specjalny kącik zabaw, a nawet animatorkę dla dzieci. Zwróć uwagę na rodzaj serwowanej w lokalu kuchni. Czy ma być typowo polska, czy  raczej włoska lub orientalna? Jeśli wśród gości są wegetarianie, alergicy czy bezglutenowcy to upewnij się, że serwowane jedzenie będzie też odpowiednie dla nich.

Jak szybko znaleźć idealne miejsce na chrzciny? Dzwonić po kolei do wszystkich pobliskich miejsc? Pisać maile i wiadomości na Facebooku do różnych lokali? A potem jeszcze chodzić i sprawdzać, jak faktycznie wygląda dany lokal? Nic z tych rzeczy! Skorzystaj z Briefly - serwisu internetowego, który pomoże Ci znaleźć lokal na chrzciny. Wystarczy, że zaznaczysz swoje oczekiwania względem lokalu oraz określisz, jakim budżetem dysponujesz i jednym kliknięciem Twoje zapytanie trafi do pasujących i sprawdzonych miejsc na obszarze dogodnym dla Ciebie. Lokale, które mają wolny termin same się do Ciebie zgłoszą z gotową ofertą na zorganizowanie uroczystości. Oszczędzasz czas i swoje nerwy:)