Jak powstało Briefly?

Na początku 2016 roku, gdy tworzyliśmy pierwszą wersję Briefly, towarzyszyła nam idea: aby ludzie ze sobą ciekawie czas spędzali - realnie, nie wirtualnie.

Zaczęliśmy od zbudowania aplikacji pomagającej znaleźć dowolną rozrywkę poza domem w pożądanym terminie i budżecie. Nasza aplikacja znalazła się nawet w TOP aplikacji Google w kategorii podróże i czas wolny. Pozyskaliśmy pierwsze partnerskie lokale w Warszawie. Zorganizowaliśmy bardzo dobrze przyjęte wydarzenie “Odkryj Grochów. Rusz na Kamionek” i wsparliśmy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych (WWKK). 

A potem przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków i... zmianę strategii (jeśli wiesz co to pivot, to tak, to był pivot pełną gębą).

Zrozumieliśmy, dzięki setkom spotkań z właścicielami i menedżerami restauracji, escape roomów, klubów i kawiarni, że Briefly jest najlepsze, gdy ktoś szuka odpowiedniego lokalu na przyjęcie lub imprezę okolicznościową (chrzciny, urodziny, integracja firmowa itp.). I tej strategii podporządkowaliśmy nasze kolejne działania.

Na podstawie preferencji klienta nasz serwis błyskawicznie rekomenduje najlepiej dopasowane lokale i przesyła zapytanie do wybranych lokali. 

Z kolei managerom restauracji, klubów i hoteli oferujemy narzędzia, dzięki którym w szybki i wygodny sposób mogą przesyłać indywidualne propozycje do zainteresowanych klientów, którzy szukają miejsca na przyjęcie w okolicy lokalu. Dzięki Briefly mogą mieć w jednym miejscu kontrolę nad otrzymywanymi zapytaniami i planowanymi wydarzeniami.

Stworzyliśmy wygodne rozwiązanie - którego wcześniej nie było! - dla branży private events, która prężnie rozwija się w Polsce i Europie. Standardem bowiem staje się organizowanie w lokalu nie tylko wesel, ale też chrzcin, komunii, urodzin i jubileuszów. Praktycznie wszystkie firmy, zatrudniające ponad 10 pracowników, organizują imprezy i wyjazdy integracyjne, a także spotkania świąteczno-noworoczne dla swoich pracowników. 

Dzisiaj z serwisu Briefly korzystają nie tylko osoby i lokale w Warszawie i innych metropoliach, ale też w mniejszych miastach i małych miejscowościach w całej Polsce. 

Zespół założycielski Briefly jest wciąż niezmienny i trzyma się mocno. I ciągle bliska jest nam idea “aby ludzie ze sobą ciekawie czas spędzali - realnie, nie wirtualnie”.

Tomek, Jarek, Zuza, Weronika i Filip