7 sposobów, jak znaleźć restaurację na komunię

Poproś znajomych o polecane lokale, przejdź się po okolicy, wyszukaj w Google, popytaj na Facebooku albo złóż bezpłatne zapytanie przez serwis Briefly. Podpowiadamy jak wybrać miejsce na komunie szybko i skutecznie.

Coraz więcej rodziców dzieci pierwszokomunijnych organizuje przyjęcie komunijne w restauracjach. Nie każdy bowiem ma odpowiednią przestrzeń w swoim domu czy mieszkaniu na zorganizowanie nawet niewielkiego przyjęcia. Dotyczy to szczególnie mieszkańców dużych miast.

W Warszawie rezerwacja lokalu najczęściej następuje już we wrześniu lub październiku, zaraz po tym, jak katecheta lub ksiądz poinformuje o dacie uroczystości. W większości parafii pierwsza komunia święta odbywa się w jedną z majowych niedziel - w 2018 roku będzie to zatem najpewniej 6, 13, 20 lub 27 maja. Jeśli dzieci przystępujących do sakramentu jest wyjątkowo dużo, zdarza się, że uroczystość odbywa się w sobotę.

Czym się charakteryzują najbardziej rozchwytywane restauracje i sale bankietowe na komunię?

  • znajdują się w dużych miastach,

  • mieszczą się w niezbyt dalekiej odległości od kościoła,

  • zlokalizowane są w dzielnicach zwanych potocznie sypialniami albo na nowych osiedlach, na których odsetek rodzin z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym jest ponadprzeciętnie wysoki,

  • ceny w restauracyjnym menu są znośne dla Polaków zarabiających w okolicy średniej krajowej,

  • mają doświadczenie w organizowaniu zamkniętych imprez rodzinnych,

  • po prostu cieszą się dobrą opinią klientów.

Organizacja komunii w warszawskiej restauracji to koszt około 100-200zł/ osobę. Młodsze dzieci płacą zwykle połowę ustalonej ceny.

 

Sposobów, by znaleźć lokale, które spełniają powyższe kryteria jest kilka.

1. Wybierz miejsce, które znasz

To najbardziej oczywisty sposób. Jeśli masz swoją restaurację, do której lubisz wracać, którą cenisz za jakość jedzenia i obsługi, to warto skorzystać z jej oferty. Większość lokali ma osobne oferty, dedykowane pod przyjęcia rodzinne. Poproś o wycenę przyjęcia komunijnego i upewnij się, czy mają wolny termin w majową niedzielę. Jeśli jest to popularne miejsce w Twojej okolicy, to decyzję o rezerwacji na przyjęcie komunijną musisz podjąć jak najszybciej - nawet już we wrześniu.

2. Skorzystaj z Briefly

Określ datę uroczystości i godziny przyjęcia, liczbę gości, maksymalny budżet jakim dysponujesz na organizację komunii w restauracji, interesującą Cię lokalizację. Lokale spełniające Twoje kryteria - i posiadające wolne terminy - same wyślą do Ciebie oferty. Po otrzymaniu wyceny w łatwy sposób możesz przejrzeć informacje o restauracji - opinie klientów z mediów społecznościowych, galerie zdjęć czy dodatkowe informacje, za co ceniony jest dany lokal. Nie musisz wydzwaniać, aby dopytywać o wolny termin czy ceny. Aktualne oferty dostajesz na maila. Jedyne co musisz zrobić, to potwierdzić telefonicznie lub mailowo wybraną ofertę.

Jeśli przewidujesz, że przyjęcie komunijne potrwa 4 lub więcej godzin może być trudno zarezerwować odpowiedni lokal już w okolicach stycznia-lutego. Jeśli planujesz krótki 2-3 godzinny obiad rodzinny, to dzięki Briefly nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem lokalu na komunię nawet na wiosnę.

3. Przejdź się po okolicy

Rzadko jadasz na mieście i nie masz sprawdzonych restauracji? Przejdź się po swojej okolicy i zobacz, które lokale Ci się podobają. Weź pod uwagę wystrój wnętrza, rodzaj kuchni i oczywiście ceny. To dość czasochłonny sposób na znalezienie odpowiedniego lokalu. To rozwiązania dla osób, które lubią przed podjęciem decyzji osobiście “dotknąć” danego miejsca.

4. Wyszukiwarki

Wpisz w wyszukiwarkę Google lub Bing:

  • lokal na przyjęcie komunijne,

  • restauracja na komunię [+ nazwa twojego miasta, dzielnicy], np. lokal na komunię Warszawa,

i wyskoczy Ci co najmniej kilka propozycji. Sprawdź ich lokalizację, poczytaj opinie w internecie, zobacz zdjęcia lokalu oraz oferowane menu.

Na stronach internetowych restauracji zwykle nie ma podanych kosztów organizacji przyjęcia komunijnego, dlatego musisz liczyć się z tym, że czeka się przedzonienie lub wysyłanie maili z prośbą o ceny organizacji komunii i pytaniem o wolny termin.

5. Popytaj znajomych

Rodzina lub znajomi organizowali niedawno jakieś przyjęcie lub imprezę w restauracji? Zapytaj, czy mogą polecić Ci jakiś sprawdzony lokal. Jeśli znajomi mają dobre doświadczenia z wybraną restauracją czy salą bankietową, warto poprosić te właśnie lokale o wycenę przyjęcia komunijnego - oczywiście wcześniej upewniając się, że posiadają wolny termin.

6. Popytaj nieznajomych na Facebooku

Na Facebooku można znaleźć sporo grup, które zostały utworzone na potrzeby mieszkańców danej dzielnicy czy miasta. To dobre źródło informacji, gdy szukasz restauracji, lekarzy czy przedszkoli polecanych bezpośrednio przez samych mieszkańców.

Przykładowe grupy, w których mieszkańcy dzielą się informacjami na temat dobrych restauracji na imprezy rodzinne:

Członkowie grup mogę podpowiedzieć dobre lokale, ale sam będziesz musiał sprawdzić ich dostępność. Zdarza się, że na grupach odpowiadają menedżerowie lub pracownicy restauracji.

7. Sprawdź serwisy ogłoszeniowe i wyszukiwarki lokali

W poszukiwaniu lokali na komunie możesz skorzystać z licznych serwisów ogłoszeniowych - jak Gumtree, oraz typowych wyszukiwarek lokali - jak Zomato. Możesz zaznaczyć interesującą Cię lokalizację i przejrzeć wizytówki danych restauracji: ich galerie zdjęć czy przykładowe ceny z menu.