Jak zorganizować Baby shower?

Ciąża to niesamowity czas w życiu każdej kobiety, im bliżej końca, tym bardziej nie możesz się doczekać, kiedy Twoje dziecko będzie z Wami. Ale! Zanim to nastąpi dobrze radzimy – zatroszcz się o siebie. Za chwilę bowiem, już nigdy nie będziesz sama.

Od kilku lat rośnie popularność imprez typu Baby Shower w Polsce. Pomimo, że w głównej mierze są one organizowane przez przyjaciółki ciężarnych, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś też uczestniczyła w jego organizacji. Jeśli jednak wolisz, aby to była niespodzianka – pokaż ten tekst swojej przyjaciółce, a Briefly pomoże jej zorganizować Twoją ostatnią imprezę bez Malucha.

Całą organizację podziel sobie na cztery główne bloki – data, miejsce i menu, ludzie oraz atrakcje. Po kolei odznaczaj co już udało się zaplanować, a nad czym nadal jeszcze musisz popracować - to pomoże Ci w przygotowaniach.

Czas jest niezwykle istotny, gdyż im dłużej zwlekasz z organizacją Baby shower, tym większe ryzyko, że się nie odbędzie (niektóre Maluszki pchają się na świat w najmniej oczekiwanym momencie). Najlepiej zorganizować taką imprezę kiedy przyszła mama jest pomiędzy 6 a 8 miesiącem ciąży. Wcześniej brzuszek nie będzie jeszcze tak widoczny, później może być już ciężarnej zbyt ciężko.

Gdzie zorganizować taką uroczystość? To może być dom, gdzie na pewno wszyscy będą czuli się komfortowo i niezobowiązująco, a jedzenie możesz przygotować sama. Zważywszy jednak, że niebawem przyszła mama 99% swojego czasu będzie spędzać właśnie w swoich czterech ścianach (przynajmniej przez jakąś chwilę po narodzinach Malucha) może warto udać się do wybranej kawiarni czy restauracji? Wybierz miejsce ciepłe, przytulne i ładne. W tym pomoże Briefly – wysyłasz bowiem tylko jedno zapytanie, w którym zaznaczasz jaki rodzaj miejsca oraz menu Cię interesuje oraz dodatkowe atrakcje, jakich oczekujesz! Dostaniesz na maila gotowe oferty szyte na miarę Twoich oczekiwań i możliwości finansowych.

Masz już ustalone miejsce i datę? Brawo! Teraz czas na najprzyjemniejsze rzeczy. Zaproś wszystkie kobiety, które są dla Ciebie istotne – przyjaciółki, mamę, ciotki, koleżanki z pracy – im Was więcej tym lepiej. Oczywiście to nie jest tak, że Baby Shower musi być imprezą tylko damską, przyjęło się jednak organizować ją bez udziału płci męskiej.

Poproś zaproszone osoby, aby pomogły Ci nieco w organizacji i wspólnie zaplanujcie atrakcje. Niezapomnianą pamiątką z imprezy będą na pewno wspólne fotografie, ale można też pójść nieco dalej. Może będziesz chciała wykonać odlew swojego brzucha? Za kilka miesięcy, kiedy Twoja figura wróci do normy, będzie Ci przypominał, jak bardzo się zmieniłaś się od tego czasu. Niech każda z Was przyniesie też swoje zdjęcie z dzieciństwa. Następnie rozłóż wszystkie zdjęcia na stole – Twoim zadaniem będzie odgadnięcie kto jest kto na zdjęciu.

Przyjęło się, że na Baby shower przyszła mama otrzymuje drobne prezenty przydatne przy Maluszku. Mogą to być oczywiście ubranka, grzechotki, smoczki itp. Ostatnio modne są też elementy wystroju pokoju, takie jak zawieszka nad łóżko z imieniem Malucha, cotton balls, kocyki z mięciutkich tkanin (np. Minky) oraz karty upamiętniające najważniejsze momenty z życia dziecka, które mama kładzie przy maluchu do zdjęcia (np. Momencik).

Nieważne, czy Baby Shower organizujesz sama czy będzie to dla Ciebie impreza-niespodzianka, zorganizowana przez przyjaciółki. Pamiętaj o jednym – to ostatnie chwile na dłuższy czas, kiedy możesz “imprezować” sama (i nie ważne, że nie będzie na niej bąbelków). Już niedługo nadejdą nieprzespane noce, ale z zupełnie innego powodu :)