Pierwsze urodziny. Poradnik organizacyjny

 „To już 12 miesięcy? Przecież mój Maluch dopiero pojawił się na świecie”. Zapewne niejedna mama miała w głowie takie myśli, kiedy jej pociecha kończyła pierwszy rok życia. Każdy wiek dziecka jest ważny i jedyny w swoim rodzaju, ale to właśnie w ciągu tych 12 pierwszych miesięcy widać największe zmiany, kiedy to bezbronny noworodek zmienia się w małego chodzącego człowieka.

365 wspólnych dni i nocy. Wiele radości, pewnie kilka smutków, nieco więcej nieprzespanych nocy i niezliczona ilość miłości - tak w skrócie można podsumować pierwszy rok życia dziecka i jego mamy. Tak, taki rok trzeba i powinno się uczcić w sposób wyjątkowy! Czy da się jednak zorganizować pierwsze urodziny dziecka, aby i maluch i goście byli zadowoleni?

Zacznij od podstaw, czyli stwórz listę gości - zaproś wszystkie osoby, które są dla Was najważniejsze. Mimo, że Twoje dziecko jest jeszcze małe zastanów się, czy nie warto zaprosić inne znajome mamy i ich dzieci – im więcej maluchów tym weselej. Gdy już ustalisz listę gości pomyśl nad miejscem – urodziny można urządzić w domu, można jednak też w miarę możliwości finansowych zorganizować je również w kawiarni czy restauracji. Organizacja takiej imprezy na zewnątrz wcale nie musi obciążać Cię mocno finansowo, w domu bowiem też musisz przyrządzić jedzenie i za nie zapłacić, nie wspominając już o czasie, który jest potrzebny, aby wszystko odpowiednio przygotować.

Gdzie zorganizować urodziny dziecka?

Wybór odpowiedniego miejsca na organizację pierwszych urodzin wcale nie jest taki trudny – wiele restauracji, klubokawiarni organizuje tego typu imprezy. Jeśli nie wiesz, jak zacząć poszukiwania i na co możesz liczyć – zacznij od Briefly! Tutaj w prosty, łatwy sposób znajdziesz miejsce, jakiego szukasz. To bardzo proste - zaznaczasz liczbę osób, budżet, datę urodzin oraz dodatkowe oczekiwania, a następnie dzielnice miasta, które Cię interesują. Klikasz i gotowe:) Nie musisz dzwonić i wysyłać kilkunastu maili z zapytaniem, ponieważ oferty zostaną wysłane bezpośrednio do Ciebie. Wysyłając zapytanie upewnij się, że na miejscu będzie dostępny przewijak oraz krzesełko do karmienia, dowiedz się też, czy lokal posiada miejsce, gdzie maluchy mogłyby się chwilę pobawić – w końcu to ich święto.

Jeśli wybrałaś dom zaplanuj wcześniej menu tak, aby mieć czas na jego przygotowanie. Przemyśl jednak dobrze godzinę imprezy, najlepiej jak będzie ona przypadać po planowanej drzemce malucha. W tym wieku dziecko jest jeszcze cały czas bardzo małe, ma swój rytm i nie warto go zaburzać, szczególnie jeśli zależy nam, aby nasza pociecha była w dobrym humorze podczas całej imprezy.

Jak zaplanować pierwsze urodziny?

Gości możesz zaprosić tradycyjnie, dzwoniąc, ale może warto przy tak wyjątkowych – bo pierwszych – urodzinach wysłać tradycyjne, kreatywne zaproszenia? Zaplanuj też, jakie atrakcje przewidujesz podczas imprezy. Najbardziej znaną wróżbą jest postawienie przed maluchem kilku rzeczy – książeczki, pieniędzy, kieliszka oraz różańca – w zależności od tego, który przedmiot zostanie wybrany taką drogą podąży mały człowiek w przyszłości. To oczywiście jedynie zabawa, natomiast jeśli ją udokumentujesz i nagrasz, to w przyszłości będziesz mieć niesamowitą pamiątkę dla swego dziecka.

Tort jest punktem, bez którego nie mogą odbyć się żadne urodziny. Jeśli wybrałaś restaurację, dowiedz się, czy na miejscu oferują oni swoje wypieki, jeśli nie to sam poszukaj cukierni. Znajdź taką w której oferują torty dedykowane dzieciom. Zwróć uwagę nie tylko na dekorację, ale również skład, np. pod kątem tego, czy nie zawiera on w sobie substancji mogącej wywołać alergię, jak np. orzechy.

Praktycznie wszystko masz już zaplanowane – teraz pozostaje już tylko zadbać o wystrój miejsca, w którym będzie odbywać się impreza. Jeśli urodziny będą w domu to udekoruj go balonami, serpentynami. Może warto też zamieścić zdjęcia malucha z poszczególnych miesięcy jego życia? Dzięki temu wszyscy zobaczą jak bardzo zmieniał się z miesiąca na miesiąc.

Rozplanuj sobie dobrze ten dzień, zacznij przygotowania już miesiąc przed urodzinami, a gwarantujemy – impreza na pewno okaże się sukcesem i pierwszy, tak ważny rok życia Maleństwa uczcicie odpowiednio do okazji. A potem będziesz mogła powiedzieć do swego Malucha „papa Niemowlaku… witaj w gronie małych dzieci!”. Zaczynamy drugi równie ciekawy rok!

Chcesz zorganizować pierwsze urodziny dla dziecka? Dzięki Briefly znajdziesz idealną klubokawiarnie, restauracje lub salę zabaw.