Pomysły na wieczór kawalerski

Nie każdy wieczór kawalerski musi przypominać szalony wyjazd z filmu „Kac Vegas” i kończyć się porwaniem tygrysa czy spontanicznym zrobieniem tatuażu. Impreza z nieco mniejszym rozmachem (i mniej ryzykowna) okaże się równie udana i pamiętna, o ile zostanie odpowiednio zorganizowana, a przede wszystkim – dopasowana do temperamentu i upodobań pana młodego i gości. Jak zatem – krok po kroku – zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski?

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”

Podstawą dobrej zabawy jest odpowiednie towarzystwo! Kogo więc zaprosić na wieczór kawalerski? Tego typu imprezę warto spędzić w gronie najbliższych, zaufanych przyjaciół – w końcu, co zdarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas. Nie ma obowiązku zapraszania dalekich kuzynów czy dawno niewidzianego wuja przyszłej żony.

Należy jednocześnie pamiętać, by zaproszenie wystosować odpowiednio wcześnie (minimum dwa – trzy tygodnie przed wieczorem kawalerskim), by mieć pewność, że goście zarezerwują sobie termin. Przez ten czas zaproszona drużyna może również aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do imprezy.

Gdzie zorganizować wieczór kawalerski?

Po ustaleniu terminu i listy gości można przejść do opracowywania planu imprezy. Oczywiście – duża dawka spontaniczności jest mile widziana, jednak przy wyborze miejsca nie warto zdawać się na przypadek. Lokalizacja imprezy w dużym stopniu wpływa bowiem na jej ogólną formułę i główne atrakcje.

Popularnymi miejscami na organizację wieczoru kawalerskiego są:

 • Dom świadka lub innego z zaproszonych gości – daje dużą dowolność w sposobie spędzania czasu oraz gwarantuje prywatność i swobodę. Nie zawsze jednak uczestnicy dysponują warunkami lokalowymi, umożliwiającymi zorganizowanie hucznej imprezy. Warto również pamiętać o komforcie sąsiadów.
 • Lokal (bar lub klub) – wybór jest bardzo szeroki, dzięki czemu pub czy klub można łatwo dopasować do upodobań pana młodego. Goście lubią degustować piwa rzemieślnicze? Idealnym rozwiązaniem będzie klubokawiarnia lub dobry bar. Pan młody uwielbia tańczyć? Wiele klubów ma specjalne atrakcje przygotowane z myślą o wieczorach kawalerskich. W wyborze najlepszego lokalu pomoże Briefly – wystarczy określić swoje preferencje i… poczekać na oferty barów, klubów itp.  
 • W wynajętym busie – objazdowy wieczór kawalerski brzmi jak prawdziwa przygoda! W tym przypadku są dwa scenariusze: cała impreza wraz z dodatkowymi atrakcjami toczy się w pojeździe lub partybus wozi gości od lokalu do lokalu.
 • Na łonie natury – to propozycja dla miłośników biwaków, pieszych wycieczek i ucieczek od miejskiego zgiełku. O ile pogoda dopisze, wieczór kawalerski spędzony za miastem może stać się jedyną w swoim rodzaju męską przygodą, a uczestnicy przez chwilę poczują się, jak na obozie survivalowym.
 • W innym mieście – wieczór kawalerski można połączyć również ze zwiedzaniem atrakcji (nie tylko lokali!) innego miasta. Weekendowy wyjazd w męskim gronie na pewno pozwoli panu młodemu na chwilę zapomnieć o stresujących przygotowaniach do ślubu.

Atrakcje na wieczór kawalerski – pomysły na niezapomnianą imprezę

Najczęściej wymienianą atrakcją wieczoru kawalerskiego bez wątpienia jest zaproszenie tancerki. Okazuje się jednak, że coraz więcej panów (i panien) młodych sobie tego nie życzy. Warto więc wyjść nieco poza schemat i zaplanować bardziej oryginalne – i często bardziej interesujące – atrakcje na wieczór. Może w końcu uda się zrobić coś, na co zwykle brakuje czasu lub funduszy? Dobrymi pomysłami na urozmaicenie męskiego spotkania mogą być:

 • wizyta na strzelnicy – czyli atrakcja z dreszczykiem emocji;
 • pokaz barmański wraz ze szkoleniem z przygotowywania drinków – często tego typu atrakcje są oferowane przez kluby, nie ma jednak przeszkód, by… wynająć prywatnego barmana i zaprosić go do mieszkania, w którym odbywa się wieczór kawalerski;
 • gra miejska – polegająca na rozwiązywaniu wcześniej przygotowanych zadań, prowadzących do celu;
 • rozgrywka paintballa – czy może być coś lepszego niż wysiłek fizyczny połączony ze współzawodnictwem?
 • wizyta na ściance wspinaczkowej – to nie tylko szansa na sprawdzenie możliwości własnego organizmu, lecz przede wszystkim – doskonała zabawa;
 • wizyta w escape roomie – ten coraz bardziej popularny rodzaj rozrywki jest skierowany do grup i pozwala ćwiczyć zdolności analityczne oraz docenić mechanizmy współdziałania.

Warto także pomyśleć o prezencie na wieczór kawalerski. Przyszłemu panu młodemu spodobają się zarówno zabawne gadżety (np. kupon na wyjście z kolegami na piwo), jak i takie prezenty jak dobry alkohol czy elegancką piersiówkę.

Ile kosztuje wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski wiąże się nie tylko z wysiłkiem organizacyjnym, lecz także z kosztami. Różnią się one w zależności od planowanych atrakcji czy miejsca, w którym odbędzie się impreza. Z reguły jednak koszty zostają podzielone na wszystkich uczestników wieczoru kawalerskiego, dlatego można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Szczegóły przedstawia poniższa infografika.