Pomysły na wieczór panieński [infografika]

Wieczór panieński to doskonała okazja, by choć na chwilę oderwać się od stresujących przygotowań przedślubnych. Krok po kroku wyjaśniamy jak znaleźć odpowiedni lokal na wieczór panieński oraz o co zadbać, by impreza była naprawdę wyjątkowa?

Organizacją wieczoru panieńskiego zazwyczaj zajmuje się świadkowa – impreza ma być bowiem rodzajem prezentu dla panny młodej.

Podstawowe pytania, jakie trzeba sobie zadać na samym początku brzmią:

 • w domu czy w lokalu?
 • hucznie czy w kameralnym gronie?
 • z mnóstwem atrakcji czy bardziej intymnie?

Przepisów na organizację wieczoru panieńskiego jest chyba tyle, ile panien młodych. Warto jednak wcześniej zaplanować imprezę, by „ostatni wieczór wolności” stał się niezapomnianym doświadczeniem, zarówno dla przyszłej żony, jak i dla pozostałych uczestniczek.

Wieczór panieński – od czego zacząć?

Na początek należy zadbać o ustalenie dogodnego terminu i listy gości. O ile sam przebieg imprezy jest najczęściej niespodzianką dla panny młodej, o tyle te elementy warto z nią skonsultować. To przyszła żona wie bowiem najlepiej, z kim chciałaby spędzić ten wyjątkowy wieczór i jaka data będzie dla niej najdogodniejsza. Terminarz przed ślubem jest bowiem naprawdę napięty!

Wieczór panieński najczęściej odbywa się tydzień lub dwa przed wielkim dniem. Mało, która panna młoda decyduje się świętować tuż przed samym ślubem – nikt przecież nie wie, jak może potoczyć się szalona impreza w gronie najbliższych przyjaciółek…

Po ustaleniu z panną młodą listy gości i dogodnego terminu nadchodzi czas na przygotowanie scenariusza wieczoru panieńskiego.

 • Jakie wybrać miejsce?
 • Jakie zapewnić atrakcje?
 • Jaki upominek kupić pannie młodej?

Podróż w nieznane, czyli miejsce na wieczór panieński

Gdzie zorganizować imprezę? Wybór często pada na mieszkanie jednej z uczestniczek wieczoru panieńskiego. To bowiem gwarancja prywatności i swobody. Sprzyja szczerym wyznaniom i snuciu anegdotycznych opowieści.

Dobrą alternatywą – zwłaszcza, gdy warunki mieszkaniowe nie są wystarczające – jest również zarezerwowanie stolika w barze lub loży w klubie (w tym pomoże Briefly – wystarczy podać swoje oczekiwania względem miejsca, a odpowiednie lokale same się do Ciebie zgłoszą!). Często te dwie opcje… łączą się. Po godzinie czy dwóch spędzonych w mieszkaniu, uczestniczki wieczoru panieńskiego idą potańczyć w klubie lub przenoszą się do baru, by dalej świętować przyszłą zmianę stanu cywilnego.

Nie tylko wynajęcie tancerza – najciekawsze zabawy i atrakcje na wieczór panieński

Najbardziej osławioną atrakcją jest oczywiście wynajęcie skąpo ubranego tancerza. W rzeczywistości często okazuje się jednak, że taki prezent bardziej zawstydza pannę młodą niż ją cieszy. Dobrą alternatywą może być:

 • lekcja pole dance dla całej grupy;
 • wizyta w spa lub u kosmetyczki;
 • wizyta na strzelnicy;
 • gra miejska, np. związana z inscenizacją porwania pana młodego lub poszukiwania ukrytego skarbu;
 • wizyta w escape roomie.

Najważniejsze, by atrakcje były dopasowane do temperamentu i upodobań panny młodej. Z tym jednak nie powinno być problemu – kto bowiem zna ją lepiej niż świadkowa?

Często, jeśli wieczór panieński odbywa się w mieszkaniu lub w barze, uczestniczki przygotowują dla panny młodej również szereg konkursów i zagadek, np.:

 • odgadywanie, która ze sfotografowanych części ciała należy do pana młodego;
 • odgadywanie, jakich odpowiedzi na zadane przez świadkową pytania udzielił narzeczony;
 • gra „Ja nigdy nie”, podczas której uczestniczki po kolei mówią, czego nigdy nie zrobiły – tymczasem panie, które mają takie doświadczenie za sobą, wykonują ustalone wcześniej zadanie.

Ile kosztuje wieczór panieński w Warszawie?

Niezależnie od tego, gdzie odbędzie się wieczór panieński i jakie będą towarzyszyć mu atrakcje – organizacja tego typu imprezy wiąże się z pewnymi kosztami. Na samym początku trzeba ustalić, czy za imprezę płaci druhna (i inni zaproszeni goście), czy sama przyszła panna młoda? Częstym zwyczajem jest, że koszt specjalnych atrakcji pokrywają przyjaciółki, ale za alkohole płaci panna młoda.

Pomysły na spędzenie wieczoru panieńskiego muszą być dopasowane do budżetu, jakim dysponują jego organizatorki. Średni budżet wieczorów panieńskich w Warszawie dla grupy około 8-10-osobowej mieści się w przedziale 400 – 2 000 zł.

Do tańszych atrakcji zalicza się zabawa w escape roomie (ok. 300-400 zł), do droższych - warsztaty kulinarne czy impreza w klubie muzycznym (od 1200 zł).

Ile dokładnie kosztuje wieczór panieński? Szczegóły na poniższej infografice.

 

 

Z jakiego prezentu ucieszy się panna młoda?

Najpopularniejszym prezentem dla panny młodej jest elegancka bielizna. Często przyszła żona otrzymuje również gadżety erotyczne: kajdanki, opaski na oczy, pejczyk czy… gry planszowe dla pary. Doskonałym pomysłem będą także prezenty wykonane własnoręcznie – ramka ze wspólnymi zdjęciami czy pamiętnik ze złotymi radami.

Szukasz miejsca na wieczór panieński? Skorzystaj z Briefly! Otrzymaj indywidualne propozycje, dopasowane do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych, bezpośrednio od sprawdzonych lokali.