Przyjęcie w restauracji zamiast wesela

Planujesz ślub, ale nie przepadasz za hucznymi, obficie zakrapianymi weselami do białego rana? Marzysz o skromnej, eleganckiej uroczystości? Rozwiązaniem będzie poślubne przyjęcie zorganizowane w restauracji. Sprawdź, dlaczego warto!

Młode pary coraz chętniej decydują się na taki sposób świętowania swojego ślubu – zamiast wesela z pięcioma posiłkami, orkiestrą i oczepinami wybierają wytworny obiad w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Takie przyjęcie trwa z reguły około 5-6 godzin. W tym czasie serwowane są przystawki, zupa, danie główne i deser. Do obiadu podaje się odpowiednio dobrane wino, a na życzenie młodej pary – również inne alkohole. Menu ustalone zostaje oczywiście wcześniej, z uwzględnieniem preferencji przyszłych małżonków. W związku z rosnącą popularnością przyjęć ślubnych wiele restauracji ma już przygotowane propozycje menu na takie okazje.

Przyjęcie nie musi być mniej uroczyste niż wesele – w restauracji nie zabraknie dekoracji z kwiatów i świec, winietek dla gości czy muzyki wybranej przez młodych. Doświadczona obsługa zadba o to, by ten ważny wieczór był naprawdę wyjątkowy.

Co jeszcze sprawia, że przyjęcia ślubne w restauracjach stają się coraz popularniejsze?

Koszty – organizacja wesela to nie tylko ogromne przedsięwzięcie logistyczne, ale również duże koszty. Tymczasem przyjęcie w restauracji może być nawet kilkukrotnie tańsze! Nie oznacza to oszczędzania na jakości, lecz wynika z formuły imprezy – krótszego czasu trwania, mniejszej liczby gości (zazwyczaj od 15 do 50) oraz serwowanych posiłków.

Wygoda – w dzisiejszych czasach członkowie rodziny zazwyczaj są rozproszeni po całej Polsce, a nawet świecie. Przyjazd na wesele trwające do rana okazuje się dość kłopotliwy, gdyż często oznacza poświęcenie kilku godzin na dojazd i powrót (a powrót po całonocnych tańcach bywa trudny…). Tymczasem przyjęcia ślubne kończą się dużo wcześniej – zazwyczaj około północy. Oznacza to, że goście mogą spokojnie udać się do zarezerwowanego przez młodych pokoju, a rano wypoczęci wrócić do domu (lub nawet wrócić tam bezpośrednio po przyjęciu).

Przyjęcia są również dużo wygodniejsze dla młodej pary – ślub to bowiem piękna, ale stresująca uroczystość, której przygotowanie wymaga dużego nakładu pracy. W tym dniu świeżo upieczeni małżonkowie często marzą tylko o tym, by zaszyć się w swoim pokoju i… odpocząć. Tymczasem obowiązki weselne wymagają ich uwagi do rana.

Elegancja – coraz więcej osób negatywnie wypowiada się o zabawach oczepinowych czy muzyce biesiadnej. Zwłaszcza młodym ludziom elementy te często wydają się kiczowate i przestarzałe – zamiast tańca w kółku wolą rozmowę przy kieliszku wina, a zamiast weselnych przyśpiewek – nastrojowy jazz. Tymczasem przyjęcie w restauracji to gwarancja eleganckiej, koktajlowej atmosfery przez cały wieczór. Taka formuła spodoba się więc tym, którzy nie przepadają za klimatem typowej biesiady.

Jakość – nie można zapominać również o jakości serwowanych potraw i win. Dobre restauracje zatrudniają utalentowanych szefów kuchni, którzy sprawiają, że dania urzekają smakiem i sposobem podania.

Jak zatem wybrać restaurację na przyjęcie ślubne? Skorzystaj z Briefly – platformy gromadzącej lokale z różnych części Polski. Briefly pomoże Ci określić wymagania, lokalizację i budżet, a menedżerowie najlepiej dopasowanych restauracji sami się do Ciebie zgłoszą.