Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Kaliszu posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Rogatka, Kaliniec,

Widelec | Kalisz

Kalisz

Amerykańska restauracja na Starym Mieście w Kaliszu | 5 minut spacerem od Rynku Głównego | lokal specjalizuje się w serwowaniu grillowanego mięsa | nowoczesny wystrój | szeroki wybór potraw w menu | ogródek letni

Pub Restauracyjny Warka

Kalisz

Elegancka restauracja i piwiarnia na starym mieście w Kaliszu | 5 minut spacerem od Rynku Głównego | lokal znajduje się w kamienicy należącej do Hotelu Europa | wyszukane dania kuchni polskiej i śródziemnomorskiej | w ofercie pyszne piwa i drinki | ciekawy wystrój | ogródek letni | świetna atmosfera

Restauracja Bursztyn

Kalisz

Elegancka restauracja w spokojnej części Kalisza | 10 minut samochodem do centrum miasta | kuchnia polska | lokal specjalizuje się w organizacji imprez okolicznościowych i spotkań biznesowych | szeroka oferta cateringowa | taras | parking dla klientów

Orient

Kalisz

Bar orientalny na starym mieście w Kaliszu | 5 minut spacerem od głównego rynku | lokal serwuje kuchnię tajską i wietnamską | dobre ceny

Restauracja KTW Park

Kalisz

Elegancka restauracja położona w zielonym Parku Miejskim, gdzie dzięki smacznej kuchni, świetnej obsłudze i fachowej organizacji każda impreza będzie wyjątkowa.

Pod Orzechami

Kalisz

Restauracja z bogatą kartą dań kuchni polskiej, organizacja imprez okolicznościowych i cateringu. Organizujemy wesela, komunie, bankiety dla firm, konferencje, szkolenia itp. Lokal posiada cztery eleganckie, klimatyzowane sale: dwie większe (mieszczące do 100 osób), jedną salę kameralną (do 40 osób) oraz salę taneczną wyposażoną w profesjonalny sprzęt grający i oświetleniowy.

Hotel Calisia

Kalisz

Hotel i restauracja ze znakomitą kuchnią oraz kilkoma salami idealnymi do organizacji wydarzeń i przyjęć okolicznościowych dla nawet 90 osób.

Anabell

Kalisz

Restauracja i kawiarnia o uroczym wystroju w stylu prowansalskim, z fachową obsługą i świetną kuchnią. Dostępny osobny pokój zabaw dla najmłodszych gości.

Kama Sushi

Kalisz

bar, restauracja

Obiad dla grupy w Kaliszu - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Kaliszu.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Kaliszu?

W Kaliszu działa ponad 300 restauracji, więc wybór jest bardzo duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Główny Rynek

Wycieczkę po najstarszym mieście w Polsce rozpoczynamy w samym jego sercu - na Głównym Rynku. Na środku głównego placu Kalisza znajduje się ratusz z wieżą zegarową. Mimo, że miasto uchodzi za bardzo wiekowe, to sam budynek nie może pochwalić się długą historią, powstał w 20. leciu międzywojennym. Jego poprzednik, tak samo jak większa część miasta, został doszczętnie zniszczony w wyniku działań I Wojny Światowej. Na ponad 50. metrowej wieży ratusza znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę całego miasta. To właśnie budynek kaliskiego magistratu został uwieczniony kilka lat temu na specjalnej, limitowanej edycji monet NBP o nominale 2 zł, pod tytułem Historyczne miasta Polski.

Warto zatrzymać się na rynku i przyjrzeć się przez chwilę pięknej, historycznej zabudowie. To właśnie wokół głównego placu miasta toczy się wciąż życie mieszkańców Kalisza. Znajdziemy tutaj punkty użyteczności publicznej, ale także znane w mieście restauracje. Oferta lokali gastronomicznych na rynku jest bardzo szeroka, każdy z turystów powinien znaleźć kuchnię odpowiadającą jego gustom, ze względu na różnorodność tutejszych restauracji. Po obiedzie warto rozgościć się w jednej z kawiarni i napić się kawy z najlepszym widokiem na miasto. Należy jednak pamiętać, że ceny w tej części Kalisza mogą być nieco wyższe niż w innych dzielnicach.

Przy placu Świętego Józefa

Opuszczamy rynek, aby zapuścić się w dalszą część starówki Kalisza. Łatwo zachwycić się miastem, podróżując ciasnymi uliczkami starego miasta, gdzie każdy z budynków ma czerwony dach i zabytkową elewację. Rozglądając się dokładnie, możemy znaleźć w Kaliszu kilka prawdziwych pereł architektonicznych. Budynkiem, na który szczególnie warto zwrócić uwagę jest Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znajdująca się przy placu Świętego Józefa. Ten pozornie nieszczególny kościół to jeden z najcenniejszych zabytków miasta, który został wzniesiony już w połowie XIV wieku. Aktualnie świątynia jest miejscem licznych pielgrzymek. Do najcenniejszego zbiorów Bazyliki należy obraz Świętej Rodziny, przed którym w 1997 roku modlił się Jan Paweł II. Tuż obok kościoła stoi jedna z najbardziej monumentalnych budowli w mieście - Pałac Komisji Województwa Kaliskiego. Gmach, który może pochwalić się ponad 400 letnią historią służył w przeszłości za kolegium jezuickie, pałac gubernatora guberni kaliskie, a w przeszłości nocowali w nim m.in. car Aleksander I i Mikołaj I. Aktualnie znajduje się tutaj Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Na samym placu Świętego Józefa oprócz cennych zabytków, znajdziemy także kilka bardzo dobrych restauracji. Tutejsze lokale serwują głównie kuchnię włoską, jednak jeżeli ktoś nie gustuje w potrawach z państwa znad Morza Śródziemnego, bez problemu znajdzie liczne lokale o innej specjalizacji, oddalone zaledwie kilkadziesiąt metrów od placu. Musimy pamiętać, że wciąż znajdujemy się w pobliżu rynku, gdzie oferta gastronomiczna jest najszersza.

W stronę Katedry św. Mikołaja Biskupa

Spod placu Świętego Józefa ruszamy w kierunku północno-wschodnim, w stronę kolejnego z bardzo ważnych zabytków miasta. Zanim jednak powiemy sobie kilka słów o gotyckiej katedrze, musimy na chwilę zatrzymać się przy jeszcze jednym zabytku, Baszcie Dorotce. Jest ona częścią zachowanych do dzisiaj średniowiecznych murów obronnych Kalisza. Legenda głosi, że Dorotka była córką starosty zamku kaliskiego, która rozkochała w sobie pewnego szewczyka. Ojciec, który pragnął szczęścia dla swojej córki, chciał wydać koniecznie Dorotkę za mądrego i bogatego męża. Gdy dowiedział się o jej miłości do szewczyka wściekł się i kazał zamurować dziewczynę w baszcie murów obronnych. Dorotka zmarła w środku z głodu, a po jej śmierci w baszcie przetrzymywano prostytutki, które z czasem zaczęto nazywać Dorotkami. Po obejrzeniu słynnej baszty, kontynuujemy spacer ulicą Grodzką, aż po kilkuset metrach docieramy do Katedry św. Mikołaja. Budowla została wzniesiona już w połowie XIV wieku z fundacji księcia Bolesława Pobożnego. Północna kaplica jest dekorowana malowidłami stworzonymi przez samego Włodzimierza Tetmajera, który stworzył również witraże do nawy głównej. Niegdyś w katedrze znajdował się obraz Petera Paula Rubensa Zdjęcie z krzyża, zakupiony i sprowadzony do Kalisza już w 1621 roku, jednak 14 grudnia 1973 roku został skradziony i po dziś dzień nikt go nie odnalazł. W katedrze ochrzczony został Adam Asnyk, a ślub wzięła sama Maria Konopnicka.

Gdzie udać się na obiad w pobliżu katedry? Z pewnością jedną z opcji będzie spacer po uliczkach śródmieścia, w poszukiwaniu klimatycznej restauracji, czy bistro. Wciąż znajdujemy się w pobliżu rynku, który ma zdecydowanie najszerszą ofertą kulinarną w mieście. Dla wszystkich zainteresowanych nieco tańszą ofertą cenową, dobrym rozwiązaniem będzie Galeria Tęcza, która znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie kościoła.

Park Miejski

Po zwiedzeniu wszystkich ważniejszych atrakcji w śródmieściu warto na moment przenieść się w spokojniejsze miejsce, do takich należy z pewnością Park Miejski, położony tuż obok starówki Kalisza. Ogród publiczny rozciąga się na obszarze ponad 20 hektarów i jest najstarszym parkiem miejskim w Polsce, został założony ponad 220 lat temu. Dodatkowego uroku miejscu dodaje fakt, że park właściwie z każdej strony otoczony jest rzeką Prosną, oraz Kanałem Bernardyńskim. Wśród zielonych alei ogrodu możemy znaleźć cerkiew, chińską altankę, kilka restauracji, oraz Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, będący trzecią najstarszą taką, dramatyczną instytucją w Polsce. Park szczególnie przepięknie wygląda w okresie jesiennym, w scenerii spadających, złocistych liści.

Ceny posiłków dla grup w Kaliszu

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Kalisz oferuje całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Kaliszu? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Kuchnia kaliska nieco różni się od kuchni z innych regionów Wielkopolski. Mimo, że formalnie Kalisz leży w obrębie tego samego województwa co Poznań, na jego tradycje kulinarne wpływ miał inny zaborca. Kaliskie od Kongresu Wiedeńskiego w 1815 roku zostało wcielone w ziemie Królestwa Polskiego i stąd wynika różnica w potrawach i ich w nazewnictwie w porównaniu do Poznania, gdzie wiele dań ma niemieckie korzenie. Nikt z turystów nie wyjedzie jednak niezadowolony z tutejszej oferty kulinarnej, ponieważ w obrębie miasta i okolicznych miejscowości działa Szlak Kulinarny "Kaliskie Smaki". Do szlaku należą jedynie te restauracje, które serwują tradycyjną kuchnię kaliską, wzbogaconą nutką nowoczesności. Każdy z lokali należących do szlaku charakteryzuje wysoka staranność w szykowaniu potraw i wybór najwyższej jakości składników. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni kaliskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Opcja II:

Croque Monsieur z szynką, serem Gouda, oraz jajkiem, podawane z sałatą i świeżymi pomidorami, polane sosem Winegret, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Chłodnik z botwinki z malinami

Drugie danie: Kotlet mielony z buraczkami na ciepło i ziołowym puree ziemniaczanym

Deser: Lody karmelowe z musem czekoladowym, pianką i popcornem w karmelu

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw II

Zupa: Wielkopolski barszcz, gotowany na maślance z dodatkiem białej kiełbasy i jajkiem

Drugie danie: Pierożki faszerowane dziczyzną

Deser: Lody z palonym Andrutem Kaliskim(lekko słodkie, cienkie wafle)

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Obiadokolacja

Zestaw I

Przystawka: Tatar z polędwicy wołowej z żółtkiem przepiórczym

Danie ciepłe: Comber z królika w boczku, z pierożkami i bobem

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw II

Przystawka: Grochówka

Danie ciepłe: Gęś przeplatana boczkiem

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw na wynos:

Zestaw I: Bułka z szynką, serem, ogórkiem, pomidorem i rzodkiewką, andruty kaliskie, jabłko, jogurt owocowy, woda lub sok

Zestaw II: Bagietka z kurczakiem, sałatą, serem mozzarella i pomidorami, baton musli, banan, chipsy jabłkowe, jogurt pitny, woda lub sok