Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Bydgoszczy posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Bocianowo, Bielawy

Hotel Klub Kuźnia

Bydgoszcz

Obiekt obejmujący hotel, restaurację oraz klub umożliwiają kompleksową organizację zarówno przyjęć rodzinnych, wydarzeń firmowych, jak i imprez okolicznościowych dla grup znajomych. 5 klimatyzowanych sal z parkietami tanecznymi, które można wynająć na spotkania zamknięte. W okresie wiosenno-letnim dostęp do ogródka, kuchnia polska

Restauracja 3V6

Bydgoszcz

Elegancka restauracja w centrum miasta, znajdująca się w czterogwiazdkowym City Hotel. Sala restauracyjna oraz 6 sal bankietowych i pub umożliwiają organizację uroczystości o różnym charakterze: obiady rodzinne, przyjęcia komunijne, duże wesela, urodziny, imprezy okolicznościowe oraz wydarzenia biznesowe.

Villa Calvados

Bydgoszcz

Elegancka restauracja w centrum Bydgoszczy, zlokalizowana 5 minut spacerem od rynku. Obok lokalu znajduje się duży park. Restauracja zlokalizowana w zabytkowej willi. Kuchnia europejska w najlepszym wydaniu. Możliwość organizacji imprez okolicznościowych. Duży ogród idealny na imprezy plenerowe. Profesjonalna obsługa.

Tentego

Bydgoszcz

Nasza restauracja zlokalizowana jest w centrum miasta. Serwujemy dania takie jak naleśniki, pizza, makarony czy pierogi. Na przyjęcia okolicznościowe serwujemy menu spoza karty, typowe obiadowe, a także zakąski. Usługi cateringowe. Organizacja kameralnych imprez okolicznościowych.

Hotel Best Inn

Bydgoszcz

Hotel i restauracja w spokojnej części miasta, zlokalizowany 15 minut samochodem od centrum Bydgoszczy. Pokoje o zróżnicowanym standardzie. Kuchnia polska i włoska. Możliwość organizacji imprez okolicznościowych. Dwie sale bankietowe dla 200 osób. Oferta cateringowa. Dwie duże sale konferencyjne. Bardzo duży parking.

Hotel Bohema

Bydgoszcz

hotel, restauracja, kawiarnia, sala bankietowa

Villa Tatrzańska

Bydgoszcz, Fordon

Villa Tatrzańska zlokalizowana jest w samym sercu dzielnicy Fordon w Bydgoszczy. Znajduje się tu restauracja, serwująca dania kuchni polskiej oraz mogąca pomieścić 120 osób sala bankietowa, która idealnie sprawdzi się do zorganizowania przyjęć okolicznościowych. Lokal posiada również salę konferencyjną, która wyposażona jest m.in. w ekran i rzutnik.

Restauracja Buongiorno

Bydgoszcz

Kameralna włoska restauracja w centrum Bydgoszczy, zlokalizowana 10 minut spacerem od rynku. Wyjątkowy włoski wystrój. Wszystkie dania robione są ze świeżych składników. Szeroka karta win. Świetna atmosfera.

Hotel Ikar Bydgoszcz

Bydgoszcz

hotel, restauracja

Obiad dla grupy w Bydgoszczy - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Bydgoszczy.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy działa ponad 350 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Wyspa Młyńska

Spacer po Bydgoszczy rozpoczynamy od Wyspy Młyńskiej, znajdującej się na wschód od starówki. Niegdyś mieściła się tutaj mennica królewska, która od XVII wieku zaopatrywała całą Rzeczpospolitą w pieniądz. W późniejszym okresie za czasów zaboru pruskiego na wyspie były umiejscowione potężne Młyny Królewskie, do których nawiązuje aktualna nazwa tego miejsca. Współcześnie Wyspa Młyńska pełni przede wszystkim funkcje wypoczynkowe oraz kulturalne. Jest miejscem spacerów wzdłuż bulwarowych brzegów i kanałów, a znajdująca się po środku łąką stanowi obszar przeznaczony na pikniki i organizację imprez plenerowych. Ponadto na wyspie znajdziemy takie atrakcje turystyczne jak Galeria Sztuki Współczesnej, Europejskie Centrum Pieniądza czy Zbiory Archeologiczne. Ze względu na bliskie usytuowanie rzeki tutejszych budynków, Wyspa Młyńska jest nazywana potocznie Wenecją Bydgoską.

Wyspa Młyńska to jedno z ulubionych miejsc bydgoszczan, a każdy kto chciałby poczuć się jak jeden z właścicieli nieistniejących już młynów i spędzić noc na wyspie, będzie miał taką okazję, ponieważ znajduje się tutaj kilka urokliwych hoteli. Usytuowane w zabytkowych budynkach noclegownie świetnie oddają klimat dawnych czasów, należy się jednak liczyć z nieco wyższymi cenami za pokój niż w innych częściach miasta. Dla osób zainteresowanych obiadem w pobliżu wyspy nie powinno stanowić to żadnego problemu, ponieważ jesteśmy u progu starego miasta.

Starówka

Opuszczamy wyspę mostkiem znajdującym się obok Czerwonego Spichlerza, jesteśmy na starym mieście przy wejściu na bydgoski rynek. Główny plac miasta powstał już w XIV wieku na polecenie samego Kazimierza Wielkiego. Największy okres rozkwitu Bydgoszcz przeżywała jednak nie za polskich królów, a w czasach zaborów niemieckich, gdy powstała większość budynków tworzących dzisiejszą starówkę. Wśród urokliwych kamieniczek rynku miasta, jedna wydaje się być wyjątkowa - na Starym Rynku 15, codziennie o godzinie 13:13 oraz 21:13 pojawia się postać czarnoksiężnika Jana Twardowskiego, który z najwyższego okna budynku pozdrawia zebranych. Nieopodal rynku przepływa główny ciek wodny w Bydgoszczy, rzeka Brda. Warto udać się na krótki spacer bulwarami rzeki, aby zobaczyć piękno i różnorodność miasta. Nad Brdą spotkamy przechodzącego przez rzekę, rzeźbę będącą symbolem miasta, a także zobaczymy zabytkowy Pałac Lloyda, obok którego stoją dwa nowoczesne biurowce nazywane nowymi spichlerzami.

Dla głodnych i zmęczonych zwiedzaniem miasta, bydgoska starówka będzie najlepszym miejscem docelowym. Wśród zlokalizowanych tutaj ciasnych uliczek odnajdziemy restauracje na każdą okazję, które będą odpowiadać każdym gustom i smakom. Urocze lokale, mieszczące się w zabytkowych kamieniczkach przyciągają swoim klimatem rzesze turystów, dlatego ważnym jest aby pamiętać o wcześniejszym dokonaniu rezerwacji.

Dzielnica Muzyczna

Przejdźmy ze starego miasta do śródmieścia, a dokładnie do Dzielnicy Muzycznej. Jest to jedno z najciekawszych, a zarazem najspokojniejszych i najbardziej zielonych miejsc w mieście. Centralnym punktem dzielnicy jest Park im. Jana Kochanowskiego, w którym znajdziemy liczne rzeźby przedstawiające wybitnych polskich kompozytorów, tj. Fryderyk Chopin, Ignacy Paderewski, czy Stanisław Moniuszko. Zielony park z pięknymi alejkami jest otoczony z każdej strony obiektami służącymi kulturze. Znajduje się tutaj budynek Filharmonii Pomorskiej oraz budynek Akademii Muzycznej, obie budowle są niebanalnej architektury. Tuż obok stoi Teatr Polski, wraz z kolejnym symbolem miasta - rzeźbą Łuczniczki dłuta Ferdinanda Lepcke. W otoczeniu Dzielnicy napotkamy również piękne wille i kamienice secesyjne.

Jesteśmy w śródmieściu, więc o znalezienie dobrego lokalu na obiad w tej części miasta nie będzie trudno. W otoczeniu dzielnicy artystycznej znajdują się zarówno restauracje serwujące kuchnię polską, jak również włoską czy azjatycką.

Szlak TeH2O

Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła to 15 miejsc, które opowiadają historię miasta, wykorzystanie wody w przemyśle, ale także historię i losy mieszkańców Bydgoszczy: rzemieślników i przedsiębiorców, którzy mieli wpływ na rozwój największej miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego. Na szlaku zwiedzimy wspomnianą już wcześniej Wyspę Młyńską, ale także Wieżę Ciśnień oraz Halę Pomp w Muzeum Wodociągów, Introligatornię, Warzelnię Piwa Bydgoszcz czy Muzeum Fotografii. W dodatku do Szlaku TeH2O należą dwa muzea, uważane za najciekawsze w Bydgoszczy Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Exploseum. W tym pierwszym dowiemy się jak wyglądała kąpiel w średniowieczu i kto wówczas dbał najmniej o higienę, za to Exploseum to kompleks budynków z czasów II Wojny Światowej służących do produkcji nitrogliceryny. Każde z kolejnych pomieszczeń otwiera magnetyczna karta, a dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest historia życia Alfreda Nobla.

Obiekty należące do szlaku porozrzucane są po całym mieście, dlatego aby zwiedzić wszystkie atrakcje warto poruszać się samochodem lub komunikacją miejską. Zwiedzanie wszystkich atrakcji może zająć nawet cały dzień, jednak warto poświęcić ten czas, ponieważ muzea i budowle należące do szlaku należą do największych atrakcji w mieście.

A może rejs tramwajem wodnym?

Dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć Bydgoszcz z perspektywy Brdy, idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu będzie rejs statkiem napędzanym energią słoneczną. Popularne okręty nazywane Słonecznikami pływają po dwóch trasach: Staromiejskiej i Słonecznej. Ta pierwsza biegnie m.in. przy Spichrzach, Placu Teatralnym, Operze, Wyspie Młyńskiej i przez śluzę miejską. Na trasie Słonecznej zobaczymy m.in. zabytkowy budynek Poczty Polskiej, stanice kajakarskie oraz okazały Hotel Słoneczny Młyn. Koszty biletów to 8 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci i młodzieży. Warto jednak dokonać rezerwacji wcześniej, ponieważ chętnych nie brakuje!

Ceny posiłków dla grup w Bydgoszczy

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Bydgoszcz oferuje całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Bydgoszczy? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Ziemie kujawsko-pomorskie to region bardzo zróżnicowany etnicznie, co przekłada się na bogactwo kulinarne. Jest to obszar żyznych ziem, rozległych sadów, wielkich lasów i licznych jezior. Kujawianie swoją kuchnię opierali przede wszystkim na tym co mogli wyhodować, upolować lub pozbierać. Wpływ na tutejsze potrawy miały smaki Kujaw, Krajny, Pałuk, Borów Tucholskich czy Ziemi Dobrzyńskiej. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni kujawsko-pomorskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Racuszki na maślance z twarogiem i sosem z owoców leśnych

Opcja II:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Muska - regionalna zupa z zsiadłego mleka z ziemniakami i aromatem kminku oraz czosnku.

Drugie danie: Gęś po kołudzku - wypchana jabłkami, podawana z żurawiną i ziemniaczanym Purée.

Deser: Kujawska legumina makowa

Napoje: Woda, wino białe lub czerwone

Zestaw II:

Zupa: Kujawski biały barszcz - zawdzięcza kwaskowy smak sokowi z białej kapusty.

Drugie danie: Gołąbki w sosie żurkowym

Deser: Rogaliki barcińskie - maślane z migdałowym nadzieniem.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Obiadokolacja

Zestaw I:

Przystawka: Szablok z zacierkami - tradycyjne danie jednogarnkowe.

Danie ciepłe: Ryba po toruńsku - ryba smażona z ciemnym piwem i pokruszonymi piernikami.

Napoje: Woda, wino białe lub czerwone

Zestaw II:

Przystawka: Kapusta z grochem

Danie ciepłe: Szczupak w soli, podawany z ugotowanymi na parze warzywami.

Napoje: Woda, wino białe lub czerwone

Zestaw na Wynos

Zestaw I: Tosty z serem i szynką, banan, jogurt owocowy pitny, chipsy jabłkowe, baton czekoladowy, woda lub sok

Zestaw II: Bagietka z serem, szynką parmeńską i pomidorami, jabłko, croissant z czekoladą, baton musli, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.