Gdynia, Kamienna Góra
Modny pub z browarem o industrialnej atmosferze zlokalizowany tuż przy plaży. W sezonie letnim do dyspozycji Gości jest ogródek. Szeroki wybór piwa, przekąsek, dań mięsnych i wegetariańskich, burgerów. Organizacja imprez nawet do 500 osób - imprezy na dachu, wydarzenia z wykorzystaniem plaży miejskiej.
Gdynia, Grabówek
Kultowy klub studencki, stanowiący połączenie historii i tradycji morskiej z nowoczesnością. Organizacja imprez tematycznych, imprez integracyjnych i karaoke. Poza organizacją imprez muzycznych i koncertów, organizacja imprez prywatnych do 300 osób.
Gdynia, Śródmieście
Miejsce idealne na spotkanie w gronie rodziny czy przyjaciół. Menu oparte jest na świeżych produktach, a ryby i krewetki w różnych odsłonach są specjalnością lokalu.
Gdynia, Śródmieście
Teatro Gdynia to miejsce spotkań w sercu miasta. 3 niezależne strefy oraz dodatkowa przestrzeń eventowa. Garden - spędź czas na leżakach oraz zrelaksuj się przy muzyce na żywo. Roof - pyszne koktajle oraz kuchnia. Floor - imprezy taneczne w każdy Piątek i Sobotę od godziny 22:00. Sala eventowa z dodatkowym tarasem zewnętrznym - do wynajęcia na większe rezerwacje oraz imprezy zamknięte.
Gdynia, Chylonia
Restauracja z domowymi daniami i domową atmosferą, gdzie każdą imprezę zorganizować można w przystępnej cenie. W sezonie letnim do dyspozycji Gości jest taras.
Gdynia, Redłowo
Restauracja
Gdynia, Śródmieście
Przestronna, dwupoziomowa kawiarnia o nowoczesnym wystroju wnętrza, zlokalizowana w centrum Gdyni. Ogródek do dyspozycji Gości w sezonie letnim. W lokalu panuje atmosfera paryskiej kawiarenki. W menu lokalu można znaleźć kawę, domowe wypieki oraz przekąski. Opcje wegetariańskie oraz wegańskie.
Gdynia, Wzgórze Świętego Maksymiliana
restauracja
Gdynia, Wzgórze Świętego Maksymiliana
Restauracja
Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Gdyni.
Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.
Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.
Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.
W Gdyni działa ponad 550 restauracji, więc wybór jest bardzo duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.
Ulica Świętojańska
Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych polskich kurortów rozpoczynamy od spaceru główną ulicą miasta - Świętojańską. Mierząca prawie dwa kilometry arteria ze względu na dużą ilość sklepów oraz restauracji jest uznawana za salon handlowy Gdyni. Spacerując po ulicy nie sposób nie zauważyć wyjątkowej w swoim rodzaju zabudowy architektonicznej, nazywanej gdyńskim modernizmem. Jeszcze u progu lat 20. XX wieku miasto było małą wioską rybacką, jednak gdy okazało się, że Gdańsk po I Wojnie Światowej zostanie wolnym miastem, II RP koniecznie potrzebowała dużego portu morskiego. Do jego rozbudowy przyczynił się znacznie Eugeniusz Kwiatkowski , międzywojenny wicepremier, minister skarbu oraz przemysłu i handlu. To właśnie wtedy powstały charakterystyczne budynki o przyjaznym kształcie i funkcjonalnej architekturze, które dzisiaj kandydują do zamieszczenia na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Oprócz wspaniałej, międzywojennej architektury, ulica Świętojańska słynie dzisiaj z rekordowej ilości lokali handlowych i gastronomicznych. Problemu ze znalezieniem idealnego miejsca na obiad nie powinien mieć żaden z turystów, na głównej arterii miejskiej znajdziemy restauracje serwujące kuchnię śródziemnomorską, azjatycką, amerykańską, oraz oczywiście regionalną. Ponadto Świętojańska jest znana z dużej ilości świetnych kawiarni, cukierni i lodziarni. Należy jednak liczyć się z faktem, że ruch jest tutaj bardzo dużo i planując obiad dla grupy konieczne będzie wcześniejsze dokonanie rezerwacji.
Skwer Kościuszki oraz Bulwar Nadmorski
Dochodząc na skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i Skweru Kościuszki znajdujemy się w samym centrum miasta. Skręcamy na Skwer, miejsce które zawiera w sobie wiele istotnych obiektów związanych z historią państwa polskiego. To właśnie tutaj znajduje się słynny niszczyciel ORP Błyskawica wprowadzony do służby w 1937 roku i aktywnie uczestniczący w działaniach II Wojny Światowej m.in. na Atlantyku i Morzu Śródziemnym. Dzisiaj okręt pełni funkcję muzeum. W dodatku zaraz obok możemy ujrzeć Dar Pomorza, trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony w 1929 roku dla Szkoły Morskiej w Gdyni, dzisiaj również służy jako muzeum. Zaraz obok Skweru uwagę przyjezdnych przyciągają wieżowce Sea Towers, wyższy z nich ma prawie 142 metry wysokości, co do 2019 czyniło go najwyższym budynkiem w Trójmieście.
Tuż obok Skweru Kościuszki znajduje się plaża miejska oraz bulwar. Po zwiedzeniu wszystkich obiektów muzealnych nie ma lepszego miejsca na wypoczynek na piasku czy spacer. Bulwar ciągnie się na ponad 1,5 km, po drodze znajdziemy niejedną smażalnię ryb czy restaurację. Również przy samej plaży roi się od lokali gastronomicznych czy lodziarni. Podczas swojego pobytu w Gdyni warto wypocząć w ścisłym śródmieściu.
Klif i plaża w Orłowie
Klif w Orłowie od centrum miasta dzieli kilka kilometrów, możemy je pokonać jadąc autobusem lub pociągiem, albo ruszyć tam bulwarem, a następnie brzegiem morza. Aby dostać się do Orłowa po drodze trzeba pokonać zarośla Kępy Redłowskiej, po kilkuset metrach spaceru przez las ukaże nam się widok, który należy do jednego z najpiękniejszych w Polsce - panorama Zatoki Puckiej widziana z wysokości ok. 60 metrów, doznania naprawdę zapierają dech w piersiach. Spacerując po klifie należy jednak być ostrożnym i nie podchodzić za blisko krawędzi, ponieważ grozi to zawaleniem. Schodząc z klifu po wyznaczonej trasie docieramy do Orłowa, dzielnicy Gdyni, która słynie ze swojego pięknego molo oraz drogich willi. Znajduje się tutaj również plaża, która ciągnie się nawet pod samym urwiskiem.
Okolice klifu i plaży słynną z bardzo dobrych restauracji i tawern. Skosztujemy tutaj świeżej ryby z Bałtyku, ale także zasmakujemy kuchni włoskiej w świetnym wydaniu. Obok restauracji znajdują się również kawiarenki z pyszną kawą, deserami oraz widokiem na molo w Orłowie oraz w Sopocie(jesteśmy je w stanie bez problemu dojrzeć z Orłowa). Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że ceny w tej części miasta są nieco wyższe niż w pozostałych.
Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Teatr Muzyczny
Wróćmy jeszcze na chwilę do ścisłego centrum miasta. Czy wiecie, że od 1987 roku w Gdyni co roku odbywa się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych? Jest to polski odpowiednik gali rozdania Oscarów, wydarzenie ma miejsce zazwyczaj w pierwszej połowie września. Na ten czas okolice placu Grunwaldzkiego w Gdyni zamieniają się w lokalne Hollywood, gdzie możemy spotkać największe gwiazdy na czerwonym dywanie, a za odpowiednią opłatą wziąć udział w seansach filmowych. W ostatnich latach główną statuetkę Złotego Lwa zdobywały takie produkcje jak Obywatel Jones, Zimna wojna, Cicha noc czy Ostania rodzina. Całość odbywa się w Gdyńskim Centrum Filmowym i Teatrze Muzycznym. Na co dzień te dwie instytucje pełnią kulturalne centrum miasta. W GCF działa kino studyjne, gdzie możemy wziąć udział w kameralnym seansie filmowym, całość znacznie różni się od powszechnie znanych kin komercyjnych. W znajdującym się tuż obok teatrze również zobaczymy wiele niebanalnych sztuk. Ceny biletów są przestępne, a zainteresowanie dość duże dlatego warto wcześniej zakupić wejściówki na wydarzenia.
Muzeum Emigracji
Nieco dalej od ścisłego śródmieście, w gdyńskim porcie znajdziemy jeszcze jedną instytucję, która z pewnością jest warta uwagi zwiedzających miasto. W budynku dawnego Dworca Morskiego, z którego w XX wieku odpływały transatlantyki m.in. do Stanów Zjednoczonych, znajduje się Muzeum Emigracji które uchodzi za jedno z najciekawszych nie tylko w samym Trójmieście, ale i całej Polsce. Możemy zapoznać się tam z historią emigracji z kraju naszych przodków w obliczu zaborów czy w czasach PRL. Muzeum oferuje wiele atrakcji multimedialnych oraz pokazuje liczne infografiki i cenne eksponaty, przez co zwiedzanie staje się zdecydowanie ciekawsze. Instytucja powinna zaciekawić zwiedzających w każdej grupie wiekowej, również najmłodszych turystów.
Obok Gdyni - Gdańsk i Sopot
Trójmiasto to oprócz Śląska jedyna konurbacja w Polsce. Zespół trzech miast zamieszkuje łącznie prawie 750 tysięcy ludzi, tutejsze plaże w wakacje są destynacją turystyczną wielu Polaków i cudzoziemców. Zwiedzając Gdynię warto wsiąść w pociąg i wybrać się do pozostałych dwóch miejscowości należących do metropolii. Sopot urzeka piękną zabudową, świetnymi restauracjami na Monciaku oraz najdłuższym molem nad Morzem Bałtyckim. Gdańsk to z kolei miasto z najbogatszą historią ze wszystkich trzech należących do konurbacji. To właśnie tutaj doszło do wybuchu II Wojny Światowej, oraz powstania Solidarności - ruchu, który przyczynił się do obalenia komunizmu w Polsce. Gród Neptuna zachwyca piękną starówką z Długim Targiem oraz Długim Przymorzem, prawdziwymi wizytówkami miasta. Gdańsk to również jedyne takie miasto w Polsce, z tak nowoczesnym i szerokim wyborem muzeów, znajdują się tutaj Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności.
Każde z miast oferuje bardzo szeroką ofertę restauracyjną, bez problemu znajdziemy lokal na każdą okazję i pod każdy portfel klienta. Organizacja obiadu w Trójmieście powinna wiązać się jednak ze wcześniejszym dokonaniem rezerwacji. Każda z miejscowości ma ulice słynące z dużej oferty restauracyjnej. W Sopocie jest to już wyżej wspomniany Monciak, w Gdańsku z kolei Długi Targ.
Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Gdynia oferuje naprawdę szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.
Śniadanie
Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.
Obiad (obiadokolacja)
Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Gdyni? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.
Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.
Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?
Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.
Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.
Kuchnia pomorska jest wielu ludziom zupełnie nieznana. Prawdą jest, że każdy przyjeżdżając nad morze je rybę, ale ile jest rzeczywiście ludzi, którzy potrafią wymienić tradycyjne potrawy z Pomorza? Paradoksalnie Pomorzanie stanowili w większości ludność bardzo ubogą, przez co szanowali jedzenie, które udało się im pozyskać i nic z tego starali się nie marnować. Oczywiście podstawowymi produktami ze względu na dostęp do morza i licznych jezior są wyżej wspomniane ryby. Mieszkańcy akwenów są serwowani na wiele sposobów, od smażenia po marynowanie. Przy rybie, na talerzu obecne są zazwyczaj grzyby i ziemniaki. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni pomorskiej:
Śniadanie
Opcja I:
Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.
Opcja II:
Śledź atlantycki w oliwie z oliwek, sokiem z cytryny i ziołami prowansalskimi, podawany z chlebem i herbatą.
Obiad
Zestaw I
Zupa: Brukwianka - zupa z brukwi żółtej na wędzonej gęsinie.
Drugie danie: Szadolce i kulanki - kluski z masy ziemniaczanej, podawane z mlekiem lub śmietaną.
Deser: Placuszki serowe z czarną porzeczką
Napoje: Woda, kawa lub herbata
Zestaw II
Zupa: Klitundplumen - zupa śliwkowa z kluskami.
Drugie danie: Pierogi z łososiem w sosie winnym z szyjkami rakowymi
Deser: Ruchanki - racuchy z ciasta chlebowego lub drożdżowego, podawane z cukrem.
Napoje: Woda, wino białe lub czerwone
Obiadokolacja
Zestaw I
Przystawka: Śledzie po Kaszubsku w sosie pomidorowym
Danie ciepłe: Pieczona i gotowana golonka, podawana z kiszoną kapustą
Napoje: Kawa lub herbata
Zestaw II
Danie ciepłe: Ziemniaki w mundurkach, podawane na ciepło ze śledziem
Deser: Gruszki gotowane z makaronem po kaszubsku
Napoje: Kawa lub herbata, woda lub sok
Zestaw na wynos:
Zestaw I: Kanapka z tuńczykiem i sałatą w sosie koperkowym, jabłko, jogurt owocowy, baton, woda lub sok
Zestaw II: Kanapki z pastą z tuńczyka i ogórkiem, banan, chipsy z suszonych jabłek, baton energetyczny, woda lub sok
Imprezy integracyjne to jedne z najpopularniejszych benefitów pracowniczych w Polsce. Organizują je i małe i duże firmy, niemal z każdej branży. Średni budżet na osobę na imprezę firmową w Polsce wynosi 235 zł - wynika z danych Briefly, serwisu ułatwiającego organizowanie imprez firmowych.
Sodoma i Gomora, wstyd i burza na całe biuro, czyli… czas na kilka słów o wyjazdach integracyjnych. Co zrobić, by sytuacja nie wymknęła się spod kontroli? Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak zorganizować wyjazd, by pracownicy chcieli na niego jechać?