Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Gnieźnie posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Stare Miasto, Winiary, Pławnik

Hotel Feniks

Gniezno

hotel, restauracja, centrum konferencyjne, sala bankietowa

Hotel w Starej Kamienicy

Gniezno

hotel, restauracja, sala bankietowa, centrum konferencyjne

White Taste

Gniezno

White Taste to wyjątkowe miejsce w Gnieźnie. Bazujemy na tym co najlepsze daje nam matka natura, a w połączeniu z naszą wiedzą, doświadczeniem kulinarnym i żywieniowym, powstają zdrowe, pożywne i pyszne dania. Nasz lokal to idealne miejsce zarówno na przyjęcie okolicznościowe, jak i na spotkanie firmowe.

Gruszka i pietruszka

Gniezno

restauracja

La Dolce Vita Ristorante

Gniezno

Klimatyczny lokal w budynku starych koszar, pełen znakomitej atmosfery i doskonałej kuchni.

Dragon Hill

Gniezno

Oferujemy organizacje małych przyjęć do maksymalnie 25 osób przy otwartym lokalu oraz organizacje większych przyjęć od 40 osób do 50 osób przy lokalu na wyłączność. Oferujemy również usługę cateringu, która polega na przygotowywaniu i wydawaniu wcześniej zamówionych potraw z naszej przyczepy gastronomicznej. W celu poznania szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Hotel Pietrak Gniezno

Gniezno

hotel

„Dziki Dwór pod kaczką” Leo Libra

Gniezno

restauracja, sala bankietowa, catering

Hotel Lech

Gniezno

hotel, restauracja, centrum konferencyjne, aktywnie

Obiad dla grupy w Gnieźnie - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Gnieźnie.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Gnieźnie?

W Gnieźnie działa ponad 250 restauracji, więc wybór jest całkiem duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Wzgórze Lecha

Podróż po pierwszej stolicy Polski rozpoczynamy w miejscu, gdzie właściwie zaczyna się historia naszego państwa. To właśnie Wzgórze Lecha było świadkiem takich wydarzeń jak pochowanie św. Wojciecha w Katedrze Gnieźnieńskiej w 997 roku, Zjazd Gnieźnieński w 1000 roku czy koronacja Bolesława Chrobrego na króla Polski w 1025 roku. Dzisiaj na Wzgórzu Lecha wznosi się Katedra Gnieźnieńska oraz Muzeum Archidiecezjalne. To właśnie do tych dwóch miejsc powinien na początku udać się każdy zwiedzający, którego interesuje historia miasta i Polski. Katedra, nazywana także Matką Kościołów Polskich to już trzeci budynek stojący w tym miejscu, dwa poprzednie zostały zniszczone przez najazdy wrogów oraz pożary. Do najważniejszych zabytków świątyni należą Drzwi Gnieźnieńskie, które uchodzą za najważniejszy zabytek sztuki romańskiej w Polsce. Dzieło z XII wieku przedstawia 18 scen z życia św. Wojciecha. Ponadto w katedrze znajdziemy szczątki męczennika, a podziemia budowli pamiętają czasy pierwszych Piastów. W znajdującym się obok Muzeum Archidiecezjalnym możemy jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat świętego, oraz zobaczyć takie eksponaty jak m.in. kielich mszalny, którego duchowny używał do odprawiania nabożeństw.

Niejeden turysta po tak dużej dawce historii poczuje pustkę w żołądku, na szczęście Wzgórze Lecha znajduje się w ścisłym centrum miasta. Tuż za katedrą rozciąga się ulica Tumska, która prowadzi w stronę rynku, gdzie wybór lokali jest bardzo duży. Na głównym placu Gniezna i w jego najbliższej okolicy znajdziemy restauracje serwujące głównie kuchnię polską, jak również dania włoskie czy hiszpańskie.

Muzeum Początków Państwa Polskiego

Nieco dalej od ścisłego centrum miasta, za Jeziorem Jelonek znajduje się Muzeum Początków Państwa Polskiego. Budynek powstały w latach 70. XX wieku, na swoje czasy bardzo nowoczesny, prezentuje dzieje Polski za panowania pierwszych piastów. Szczególną uwagę turystów zajmują trzy filmy animowane poświęcone Mieszkowi I i Bolesławowi Chrobremu, oraz pracom archeologicznym przeprowadzonym w Gnieźnie i jego okolicach. W dodatku w muzeum możemy obejrzeć rekonstrukcje Drzwi Gnieźnieńskich oraz drzwi katedry w Płocku. Oprócz powyższych atrakcji instytucja oferuje także kilka ciekawych wystaw na temat ceramiki czy sztuki romańskiej. Na dziedzińcu muzeum znajdziemy z kolei pomnik przedstawiający Mieszka I i Bolesława Chrobrego, monument jest nazywany przez mieszkańców miasta Bolkiem i Lolkiem i uchodzi za jeden z największych w kraju.

Trakt Królewski

Zmęczeni historią w nudnym wydaniu? Miasto Gniezno wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkim turystom, których nudzi przemieszczanie się po mieście pomiędzy kolejnymi zabytkami i czytanie długich tablic informacyjnych. Aby urozmaicić zwiedzanie pierwszej stolicy Polski, powstała trasa Trakt Królewski. Na jej szlaku zobaczymy m.in. posągi pięciu pierwszych królów Polski, dwie postacie z piastowskich legend oraz trzy interaktywne infokioski. Jak znaleźć Trakt? Przewodnikiem na trasie będą rzeźby 15 królików, nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta. Ponadto powstała specjalna aplikacja na smartfony Królika Goń, która pokazuje przebieg trasy oraz informuje nas jakie znaczenie historyczne ma wybrany posąg.

Przebieg Traktu Królewskiego to kilka wymagających kilometrów, które będą w stanie zmęczyć nawet najwytrwalszych piechurów. Na szczęście większość królików jest zlokalizowana w ścisłym centrum Gniezna, przez co w dowolnym momencie będzie można siąść w jednej z restauracji znajdujących się przy szlaku, napić się kawy czy zjeść obiad.

Parowozownia Gniezno

Tuż obok dworca kolejowego znajduje się jeszcze jedna atrakcja, z której istnienia wielu turystów nie zdaje sobie sprawy. Jedna z największych parowozowni w Wielkopolsce mieści się właśnie w Gnieźnie. Powstanie kompleksu wiązało się z budową połączenia kolejowego z Poznania przez Gniezno, Inowrocław i Bydgoszcz do Torunia. Był XIX wiek, a Gniezno jak każde miasto, które zyskało dostęp do kolei, zaczęło rozwijać się w znacznie szybszym tempie. Na miejscu możemy zobaczyć takie obiekty jak obrotnica, która może udźwignąć lokomotywy o masie nawet do 300 ton, hale wachlarzowe na 24 lokomotywy oraz działającą pompę wraz z wieżą wodną do tankowania lokomotyw parowych. Co ważne, warto skontaktować się z Parowozownią wcześniej, aby umówić termin na zwiedzanie. Niektórym turystom udaje się obejrzeć obiekty nawet poza sezonem.

Cena posiłków dla grup w Gnieźnie

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Gniezno oferuje naprawdę szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Gnieźnie? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Wielkopolska przez wiele lat znajdowała się pod niemieckimi wpływami, co swoje piętno odcisnęło również na tutejszej kuchni. Region na przestrzeni stuleci słynął z dostatniego życia swoich mieszkańców, a wynika to z bogactwa w liczne naturalne zasoby, dzięki czemu dania był tutaj bogatsze niż w innych regionach kraju. Właśnie te dwa czynniki wpłynęły, że jednym z podstawowych i najpopularniejszych składników wielkopolskich potraw jest ziemniak, zwany tutaj pyrą. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni wielkopolskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Opcja II:

Francuskie tosty serowe z łososiem i awokado oraz rukolą, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda

Obiad

Zestaw I

Zupa: Wielkopolska Parzybroda - zupa przygotowywana z młodej kapusty włoskiej. Podawana z ziemniakami, warzywami i suszonymi grzybami.

Drugie danie: Plyndze ze śmietaną - poznańskie placki ziemniaczane.

Deser: Rura poznańska wypiekana z ciasta piernikowego na miodzie.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Ślepe ryby z myrdyrdą - zupa ziemniaczana podawana z zasmażką.

Drugie danie: Kaczka pieczona po wielkopolsku

Deser: Słodkie rogale marcińskie

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Danie ciepłe: Szagówki z Wielkopolski - poznańskie kopytka.

Deser: Szneki z glancem - drożdżówki polana lukrem.

Napoje: woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Danie ciepłe: Zrazy wołowe po wielkopolsku

Deser: Kruche andruty kaliskie - bardzo cienkie, jasnokremowe wafle o lekko słodkim smaku.

Napoje: kawa lub herbata

Zestaw na wynos

Zestaw I: Racuszki z brokułów i frytki z marchewki, Rogal Świętomarciński, jabłko, woda lub sok

Zestaw II: Minipizze razowe z warzywami, warzywa w tempurze, maślane rogaliki, banan, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.