Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Katowicach posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Nikiszowiec, Brynów, Ligota

Dom Śląski

Katowice

Lokal otwarty na organizację przyjęć okolicznościowych i konferencji w centrum miasta. Restauracja znajdująca się w siedzibie Związku Górnośląskiego. 3 niezależne sale przyjmą do 100 gości. Do dyspozycji uczestników eventów sprzęt multimedialny. Na życzenie obsługa w śląskich strojach regionalnych.

Smak Róży

Katowice

Idealne miejsce na spotkanie towarzyskie, biznesowe i szybki lunch. Kameralny klimat czyni lokal doskonałym miejscem do celebrowania ważnych okazji, dlatego w weekendy organizujemy tylko zamknięte przyjęcia okolicznościowe. Spory parking, ogrodzony teren oraz cisza i spokój to atuty, które wyróżniają nas na tle zatłoczonych restauracji w centrum miasta. Niebanalny wygląd, kuchnia międzynarodowa.

Bierhalle Silesia

Katowice

Restauracja stylizowana na niemiecką piwiarnię znajdująca się w największej galerii handlowej w mieście. Lokal specjalizuje się w warzeniu własnego piwa. Szeroka oferta cateringowa. Posiada własny ogród. 10 minut spacerem od centrum miasta

Restauracja Tatiana

Katowice

W nastrojowych wnętrzach naszej katowickiej restauracji od wielu lat organizowano i dalej organizuje się spotkania biznesowe. Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu klienci są zadowoleni z usług, a uśmiechnięta załoga chętnie pomaga przy organizacji konferencji czy biznes lunchów.

Zdrowa Krowa Katowice Kleofas Park

Katowice

Restauracja zlokalizowana w pobliżu centrum Katowic, serwująca dania kuchni amerykańskiej. W ofercie są również dania wegańskie i wegetariańskie. Nowoczesny, industrialny wystrój wnętrza. W sezonie letnim do dyspozycji gości jest ogródek. Organizacja urodzin, eventów i spotkań biznesowych.

Śląska Prohibicja

Katowice

restauracja

Restauracja Odlot

Katowice

Restauracja zlokalizowana na lotnisku Katowice-Muchowiec. Dania kuchni międzynarodowej i polskiej. Organizacja przyjęć okolicznościowych - urodzin, chrzcin, komunii; wieczorów kawalerskich oraz panieńskich, spotkań wigilijnych i wielu innych. Trzy klimatyzowane sale mogące pomieścić do 120 osób. Ogród letni z zadaszeniem stałym dla 250 osób.

SmaQ Food & Wine

Katowice

Restauracja w hotelu w centrum miasta | 2 minuty spacerem do rynku | nowoczesne wnętrze | restauracja należy do szlaku kulinarnego "Śląskie Smaki" | oferta zdrowych posiłków przygotowana przez profesjonalnych dietetyków

Restauracja Fantasmagoria

Katowice

Restauracja zlokalizowana w centrum Katowic, serwująca dania kuchni wileńskiej i zakaukaskiej. W sezonie letnim do dyspozycji gości jest ogródek letni. Przytulny wystrój wnętrza i swobodna atmosfera. Dania wegetariańskie i wegańskie w ofercie. Organizacja kameralnych imprez okolicznościowych.

Obiad dla grupy w Katowicach - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Katowicach.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Katowicach?

W Krakowie działa ponad 350 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Strefa Kultury

Nasz spacer po Katowicach zaczynamy w samym sercu miasta, pod słynnym Spodkiem. Jedna z największych w Polsce hal widowiskowo-sportowych, swoim wyglądem przypominająca UFO to początek katowickiej Strefy Kultury. Miejsce, które jeszcze kilkanaście lat temu stanowiło tereny Kopalni Katowice dziś jest wizytówką przemian zachodzących w mieście. Znajdziemy tutaj między innymi Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, uznawaną za jedną z najlepszy hal koncertowych na świecie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, które wraz z wyżej wspomnianym Spodkiem tworzy największą przestrzeń konferencyjną w Polsce, czy siedzibę Muzeum Śląskiego, którego ekspozycja znajduje się 14 metrów pod ziemią, w otoczeniu dawnych budynków kopalnianych. Strefa Kultury to miejsce jedyne w swoim rodzaju, liczne areały zieleni wraz z piękną scenerią zachęcają pokaźne grupy mieszkańców konurbacji do wypoczynku tutaj w słoneczne weekendy.

Każdy zainteresowany kulturą, sztuką i historią powinien spędzić w Strefie Kultury kilkanaście godzin zwiedzając Muzeum Śląskie, a następnie koniecznie udając się na koncert do NOSPRu aby poczuć klimat stolicy największej polskiej konurbacji. Czas pełen wrażeń doprowadzi do głodu niejednego turystę, na szczęście tereny wokół Spodka oferują szeroką ofertę restauracyjną. To właśnie tutaj możemy zjeść obiad podziwiając panoramę miasta, należy jednak mieć na uwadze, że ceny w Strefie Kultury mogą być nieco wyższe niż w innych częściach Katowic.

Śródmieście

Mijamy Spodek i opuszczamy Strefę Kultury kierując się w stronę Alei Korfantego. Po kilkuset metrach spaceru znajdujemy się na katowickim rynku. Nie przypomina on takiego rynku, z jakim kojarzą nam się te, które znajdują się w większości polskich miast. Po głównym placu Katowic jeżdżą tramwaje, a w lato można wypocząć tutaj na leżaku pod prawdziwymi palmami, które są ustawiane wzdłuż jednej z fontann. Ruszając dalej w głąb ciasnych uliczek, znajdujących się między kamienicami dotrzemy do ulicy Mariackiej, najsłynniejszej ulicy w śródmieściu. Arteria, po której jeszcze niedawno jeździły samochody w 2010 roku przerodziła się w deptak, stając się nowym symbolem Katowic. Ulica jest pełna restauracji, barów i klubów, jest to miejsce przede wszystkim popularne wśród ludzi młodych.

Planując obiad dla grupy w Katowicach nigdzie nie znajdziemy tak wielu lokali jak właśnie w śródmieściu. Szczególnie polecanym miejscem jest wyżej wspomniana Mariacka, nie zapominajmy jednak o takich lokalizacjach jak Ulica 3 Maja, która jest najsłynniejszą ulicą handlową w mieście. Należy jednak pamiętać, że ze względu na duży ruch konieczne jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Nikiszowiec

Opuszczamy centrum miasta i kierujemy się nieco dalej na jego wschodnią stronę. Po kilku minutach podróży docieramy do prawdziwej perły wśród katowickich zabytków, na osiedle Nikiszowiec. Zespół familoków z czerwonej cegły tworzy niesamowity klimat i przenosi nas do czasów gdy cały region opierał się na górnictwie. Nikiszowiec to typowy przykład osiedla robotniczego, zaprojektowanego przez Georga i Emila Zillmannów i wybudowanego w latach 1908-1918. Centralnym punktem Nikiszowca jest plac Wyzwolenia gdzie znajduje się kościół św. Anny oraz przepiękny budynek poczty z mozaikami tworzącymi kwiaty róż od strony frontowej. Osiedle powinny być obowiązkowym punktem wycieczki każdego, kto odwiedza Katowice, Nikisz jak go nazywają miejscowi jest prawdziwym przykładem Śląska w miniaturze.

Oprócz niesamowitego klimatu panującego na osiedlu, na Nikiszowcu możemy także się rozsmakować w prawdziwej śląskiej kuchni. Tutejsze restauracje i kawiarnie świetnie nawiązują swoim wystrojem do typowych śląskich mieszkań, gdzie zawsze można było znaleźć biały kredens i obrus z kordonka. Trudno znaleźć lepsze miejsce na rozsmakowanie się w roladzie z prawdziwymi kluskami śląskimi i modrą kapustą. Myśląc jednak o obiedzie tutaj konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja.

Park Śląski

Z Nikiszowca ruszamy do Parku Śląskiego. Jest to drugi największy park miejski w Europie(po parku Phoenix w Dublinie), którego powierzchnia zajmuje aż 620 hektarów. Co wyróżnia Park Śląski na tle innych parków? Bardzo szeroka oferta kulturalno-wypoczynkowa, na terenie parku znajdziemy największe wesołe miasteczko w Polsce, ZOO, planetarium, park etnograficzny czy Stadion Śląski. Zielone płuca Śląska, bo tak też nazywany jest park to również miejsce gdzie od 2019 organizowany jest Fest Festival. Każdy kto chciałby popodziwiać park z góry i równocześnie przy tym się nie zmęczyć ma szansę zrobić to za użyciem kolejki linowej Elka. Park Śląski od dziesięcioleci stanowi miejsce wypoczynku dla mieszkańców Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich, na pograniczu których leży ale także dla mieszkańców innych miast metropolii.

Park Śląski nie rozczaruje nas także szeroką ofertą kulinarną. Zwiedzanie parku może zająć nawet cały dzień, jest to wystarczający czas żeby zgłodnieć. Park w swojej ofercie ma wiele kawiarni i restauracji, w większości zlokalizowanych przy wejściu do ZOO i hali wystawowej Kapelusz. Tutejsze lokale oferują dania kuchni regionalnej, a w okresie letnim także przekąski z grilla i jedzenie typu fast-food.

Poza Katowicami

Nie samymi Katowicami Śląsk żyje. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to zespół miejski skupiający ponad 40 miast i prawie 2,3 mln ludzi, jego stolica stanowi zaledwie ułamek tej liczby. Przyjeżdżając na Śląsk nie można pominąć takich miejsc jak Kopalnia Guido w Zabrzu, gdzie znajduje się najniżej położona restauracja w Europie, czy Zamek w Pszczynie, w którym bywał między innymi cesarz niemiecki Wilhelm II. Śląsk to prężnie rozwijający się region, który potrafi zaskoczyć przyjezdnych serdecznymi ludźmi, licznymi areałami zieleni, które się tutaj znajdują oraz urzec jedyną w swoim rodzaju lokalną gwarą.

Ceny posiłków dla grup w Katowicach

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Katowice oferują naprawdę szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Katowicach? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Kuchnia śląska przez wieki słynęła ze swojej prostoty i pożywności. Miała być pożywna i sycąca, tak aby dać siły do pracy mieszkańcom przemysłowego regionu. Dania często składały się z ziemniaków, kapusty i mąki. Duży wpływ na tutejsze potrawy, podobnie jak na gwarę miała prawdziwa mieszanka kulturowa - społeczeństwa niemieckie, czeskie, austriackie czy żydowskie ukształtowały kuchnię, która jest dzisiaj uznawana jako jedna z najlepszych w Polsce.

Śniadanie

Opcja I:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Opcja II:

Tosty z jajecznicą, boczkiem, awokado i pomidorami, kawa lub herbata

Obiad

Zestaw I

Zupa: Bioły żur

Drugie danie: Rolada, kluski i modro kapusta

Deser: Szpajza - krem z jajek i cukru z dodatkiem żelatyny, zazwyczaj o smaku czekoladowym lub cytrynowym.

Napój: Woda, wino białe lub czerwone

Zestaw II

Zupa: Kwaśnica - zupa z kapusty kiszonej i boczku

Drugie danie: Karminadle z panczkrautem - kotlety mielone z purée ziemniaczanym z kapustą

Deser: Apfelstrudel na ciepło z lodami waniliowymi i bitą śmietaną

Napój: woda, kawa lub herbata

Obiadokolacja

Zestaw I:

Przystawka: Wodzionka - śląska zupa z czerstwego chleba, smalcu, czosnku i przypraw

Danie ciepłe: Pierogi z bryndzą

Napoje: woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II

Przystawka: Pasztet z dziczyzny podawany na grzance z żurawin

Danie ciepłe: Buchty(kluski na parze) ze skwarkami i sosem mięsnym

Napoje: woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw na wynos:

Zestaw I: Kanapka z szynką, serem i warzywami, krepel(śląski pączek) z dżemem, jabłko, woda mineralna lub sok

Zestaw II: Ciabatta z indykiem, gruszka, baton energetyczny, jogurt truskawkowy, woda mineralna lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.