Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Kielcach posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Sady, Bocianek

Garaż

Kielce

Klimatyczna restauracja przy głównym deptaku Kielc. Naszą specjalnością jest mięsko, które nie ma przed nami żadnych tajemnic. Organizujemy imprezy okolicznościowe (chrzciny, komunie, bierzmowania), luźniejsze spotkanie (urodziny, jubileusze, spotkania klasowe, kawalerskie, panieńskie) i spotkania firmowe do 120 osób. W sezonie letnim ogródek.

Pod Złotą Różą

Kielce

Hotel i restauracja Pod Złotą Różą usytuowane są w zacisznej części centrum Kielc | 25 miejsc noclegowych w 4 standardach | 3 sale konferencyjne, dla 60 osób, 20 osób oraz 10 osób | Kameralna sala bankietowa | Elegancka restauracja z międzynarodowym menu odpowiednia na biznes lunch lub komunię

Restauracja Parkowa

Kielce

Klimatyczna restauracja w centrum Kielc | 10 minut spacerem od rynku | kuchnia staropolska | wystrój lokalu nawiązuje do kultury polskiej | restauracja specjalizuje się w organizacji imprez okolicznościowych | bardzo duży ogródek z namiotem imprezowym | parking

Kurnik

Kielce

Bistro w centrum Kielc, 5 minut spacerem od rynku. Kuchnia polska i włoska - pizza z pieca opalanego drewnem. Możliwość organizacji imprez okolicznościowych, nowoczesne wnętrze, parking pod lokalem.

Włoska

Kielce

Włoska restauracja przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach | kuchnia śródziemnomorska | naturalne składniki sprowadzane z Półwyspu Apenińskiego | włoski wystrój | pizza z pieca opalanego drewnem | duży ogródek letni | świetna atmosfera

Uno pizza napoletana

Kielce

Restauracja Uno to lokal w ścisłym centrum Kielc, blisko rynku. Przestronny, w nowoczesnym stylu, gdzie pizza napoletana przygotowywana jest według tradycyjnej, neapolitańskiej receptury. Tylko oryginalne Włoskie produkty z certyfikatem D.O.P.

Dworek Binkowski

Kielce

hotel, restauracja, centrum konferencyjne, sala bankietowa

Winnica

Kielce

restauracja & organizacja przyjęć

Żółty Słoń

Kielce

Elegancka restauracja w centrum Kielc | 10 minut spacerem od dworca kolejowego | kuchnia europejska w najlepszym wydaniu | nowoczesne wnętrze | 2 oddzielne sale | możliwość organizacji imprez okolicznościowych, spotkań biznesowych oraz konferencji | szeroka oferta cateringowa | ogródek letni | duży parking

Obiad dla grupy w Kielcach - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Kielcach.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Kielcach?

W Kielcach działa ponad 300 restauracji, więc wybór jest całkiem duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Wzgórze Zamkowe - Pałac oraz Bazylika

Spacer po stolicy województwa świętokrzyskiego rozpoczynamy od wzgórza zamkowego. Na jego szczycie ujrzymy...Pałac Biskupów Krakowskich. Budowla została wzniesiona w XVII wieku przez biskupa krakowskiego Jakuba Zadzika. Wczesnobarokowa rezydencja zachwyca niecodzienną architekturą, oraz pięknym Ogrodem Włoskim znajdującym się na jej tyłach. Jest to miejsce szczególnie ciekawe dla pasjonatów sztuki, ponieważ w środku znajduje się Muzeum Narodowe. Na przeciwko Pałacu postawiono kolejną z monumentalnych kieleckich budowli, stanowiącą wizytówkę miasta - Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Burzliwa historia zabytku sięga aż 1171 roku, w tym czasie budynek kościoła był wiele razy przebudowywany, a nawet burzony i stawiany od nowa. W środku oprócz bogato zdobionych wnętrz, znajdziemy także skarbiec i podziemie katedralne udostępnione turystom do zwiedzania.

Otoczenie Wzgórza Zamkowego to przestrzeń bogata w wiele klimatycznych lokali, gdzie możemy zjeść obiad czy napić się kawy. Tutejsze restauracje oferują dania kuchni polskiej, jak również z innych krajów Europy. Jest to także jedno z najlepszych miejsc, gdzie możemy odpocząć w kameralnej kawiarence z pięknym widokiem na Pałac i Bazylikę.

Rynek

Zaledwie kilkaset metrów dzieli nad od głównego placu miasta. Jego historia sięga już XII wieku, a sam rynek prawie w niezmiennym kształcie przetrwał ostatnie stulecia. Jedyną różnicą w stosunku do średniowiecznych Kielc jest brak ratusza miejskiego na środku placu. Aktualnie ratusz rozciąga się wzdłuż całej zachodniej pierzei rynku, a wewnątrz budynku znajduje się urząd miasta. W oczy rzucają się również pięknie odremontowane kamieniczki, sam plac z kolei w trakcie roku stanowi miejsce wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, jak na przykład jarmark bożonarodzeniowy. Na rynku przed kilkoma laty pojawił się jeszcze jeden charakterystyczny obiekt, jest to Kiosk Kiebabczego, który swoim wyglądem nawiązuje do kiosków stojących w Kielcach latach 1910-1946, z pewnością jest to miejsce warte uwagi.

Gdzie zjeść na rynku? Na samym placu oraz w sąsiadujących z nim uliczkach znajdziemy bardzo szeroki wybór lokali. Restauracje oferują na przemian kuchnię polską, śródziemnomorską, azjatycką czy amerykańską. Znajdziemy także świetne kawiarnie i lodziarnie, należy jednak mieć na uwadze, że zazwyczaj panuje tutaj duży ruch, przez co ważnym jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Ulica Sienkiewicza

Z rynku już niedaleko do głównej arterii miasta, czyli ulicy Sienkiewicza. Reprezentacyjny deptak ma 1,2 km długości i ciągnie się od dworca kolejowego, aż do Placu Stanisława Moniuszki, gdzie znajduje się Kieleckie Centrum Kultury(tam również warto zajrzeć!). Ulica charakteryzuje się dużą ilością sklepów, banków, oraz restauracji i kawiarni. Warto przespacerować się wzdłuż deptaka, aby wczuć się w klimat miasta. Szczególne wrażenie Sienkiewicza robi wieczorem, gdy zachodzi słońce, a na całej arterii włącza się klimatyczne oświetlenie. Co roku na przełomie maja i czerwca odbywa się święto ulicy nazywane Budzeniem Sienkiewki, kiedy miasto wraz z organizatorami przygotowuje moc atrakcji dla wszystkich mieszkańców Kielc oraz przyjezdnych.

Pod względem oferty restauracyjnej ulica Sienkiewicza jest bez dwóch zdań najbardziej atrakcyjna w mieście. Znajdziemy tu najszerszy wybór lokali w całych Kielcach, a w lato możemy zjeść obiad również w jednym z restauracyjnych ogródków, gdzie łatwiej będzie nam doświadczyć prawdziwy wielkomiejski szum i zgiełk dużego miasta.

Muzeum Zabawek i Zabawy

Nieopodal ulicy Sienkiewicza, przy Placu Wolności 2 znajduje się kolejna z nietypowych atrakcji Kielc, oraz z pewnością najciekawsza z tutejszych instytucji kultury - Muzeum Zabawek i Zabawy. Będzie to miejsce szczególnie interesujące dla najmłodszych turystów. Najmniejszą częścią muzeum, a zarazem najciekawszą jest wystawa zabawek historycznych, gdzie możemy ujrzeć takie eksponaty jak niemiecka lalka woskowa z końca XVIII wieku. Ponadto w placówce obejrzymy również domki dla lalek czy ołowiane żołnierzyki sprzed prawie dwustu lat. Podziwiać możemy także inne stare zabawki jak klocki i gry planszowe, nie brakuje też eksponatów etnicznych i zbiorów artystycznych. Warto odnotować, że jest to jedno z czterech, a zarazem największe tego typu muzeum w Polsce.

Geopark Kadzielnia

Nieco oddaloną od centrum miasta i nieznaną wszystkim turystom atrakcją jest Geopark Kadzielnia. Jest to rezerwat geologiczny, w którym możemy podziwiać różne formy krasowe oraz liczne skamieniałości po koralach, głowonogach i ramienionogach. W dodatku na terenie parku znajduje się duże amfiteatr, gdzie w trakcie roku odbywają się koncerty czy wieczory kabaretowe. Największą atrakcją tego miejsca jest są jednak dwie Tablice Mojżeszowe z dekalogiem, które witają turystów z ulicy przy wjeździe do miasta. Kto wpadł na taki pomysł i po co? Jest to były prezydent miasta, Wojciech Lubawski, który ten wybór tłumaczył faktem wielokulturowości miasta w przeszłości, bo przecież niegdyś oprócz Polaków w Kielcach mieszkało również wielu Żydów.

Cena posiłków dla grup w Kielcach

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Kielce oferują całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Kielcach? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Tradycyjna kuchnia świętokrzyska łączy w sobie głównie tradycje chłopskie, szlacheckie oraz domieszkę kultury żydowskiej. Występujące tutaj gleby pochodzą z grupy mało żyznych i kiepskiej jakości. Do produktów, które można było na nich uprawiać należą głównie ziemniaki, kapusta, średnio wymagające zboża, oraz rośliny strączkowe. Zapracowane gospodynie wiejskie gotowały z tego co miały pod ręką i właśnie to z ich zaradności powstała ta jedyna w swoim rodzaju kuchnia. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni świętokrzyskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Jajka sadzone na pomidorach z dodatkiem sera gorgonzola, przypraw oraz świeżych ziół jak bazylia czy kolendra, pieczywo, kawa, herbata, woda, sok

Opcja II:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Zalewajka świętokrzyska

Drugie danie: Chmielnicka gęś pieczona - tradycyjna gęś moczona w solance oraz nacierana papką czosnkową.

Deser: Piernik wypiekany z żytniej mąki z miodem ze spadzi z drzew iglastych.

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw II

Zupa: Kremowa zupa pieczarkowa

Drugie danie: Karkówka faszerowana śliwkami, ziemniaki i zestaw surówek

Deser: Placek spod kamienia - ciasto wyrabiane na wiejskiej śmietanie z nadzieniem z kwaśnej śmietany ucieranej z cukrem.

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Przystawka: Barszcz czerwony z grzybami

Danie ciepłe: Kugiel z Czermna - placek z ziemniaków, cebuli, wędzonych żeberek i jajek.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Danie ciepłe: Michałowe łazanki z kapustą kiszoną, boczkiem i słoniną

Deser: Szczodroki - placuszki z ciasta drożdżowego, często podawane z nadzieniem.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw na wynos

Zestaw I: Diabelskie kołacze(drożdżówki wypełnione masą serową i pokryte kruszonką), banan, baton musli, chipsy jabłkowe, jogurt pitny, woda lub sok

Zestaw II: Croissant z szynką parmeńską, serem, pomidorami i rukolą, jabłko, baton czekoladowy, jogurt owocowy, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.