Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Kielcach posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Sady, Bocianek

Willa Hueta

Kielce

Hotel, restauracja, centrum konferencyjne

Hotel Restauracja Karczówka

Kielce

Restauracja i hotel w uroczej, zielonej okolicy, na zboczu Góry Karczówki. Pyszne dania kuchni staropolskiej oraz trzy oddzielne sale dostępne do organizacji imprez.

Hotel La Mar

Kielce

Hotel z profesjonalną salą konferencyjną, z doświadczeniem w kompleksowej organizacji wydarzeń i imprez rodzinnych i firmowych.

Hotel Dyminy

Kielce

Nowoczesny hotel z salą bankietową, idealny na spotkanie biznesowe, integrację firmową lub rodzinną imprezę okolicznościową.

Hotel Uroczysko

Kielce

Hotel położony w pięknych plenerach Gór Świętokrzyskich to idealne miejsce na organizację wydarzeń rodzinnych lub biznesowych, takich jak konferencje i bankiety, dzięki dostępnym 11 salom konferencyjnym,

Ale Szama

Kielce

bar, catering, restauracja

Green Diet Buffet

Kielce

Restauracja

HOTEL WENA

Kielce

Hotel, restauracja

Karczma Pod Strzechą

Kielce

karczma, restauracja

Obiad dla grupy w Kielcach - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Kielcach.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Kielcach?

W Kielcach działa ponad 300 restauracji, więc wybór jest całkiem duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Wzgórze Zamkowe - Pałac oraz Bazylika

Spacer po stolicy województwa świętokrzyskiego rozpoczynamy od wzgórza zamkowego. Na jego szczycie ujrzymy...Pałac Biskupów Krakowskich. Budowla została wzniesiona w XVII wieku przez biskupa krakowskiego Jakuba Zadzika. Wczesnobarokowa rezydencja zachwyca niecodzienną architekturą, oraz pięknym Ogrodem Włoskim znajdującym się na jej tyłach. Jest to miejsce szczególnie ciekawe dla pasjonatów sztuki, ponieważ w środku znajduje się Muzeum Narodowe. Na przeciwko Pałacu postawiono kolejną z monumentalnych kieleckich budowli, stanowiącą wizytówkę miasta - Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Burzliwa historia zabytku sięga aż 1171 roku, w tym czasie budynek kościoła był wiele razy przebudowywany, a nawet burzony i stawiany od nowa. W środku oprócz bogato zdobionych wnętrz, znajdziemy także skarbiec i podziemie katedralne udostępnione turystom do zwiedzania.

Otoczenie Wzgórza Zamkowego to przestrzeń bogata w wiele klimatycznych lokali, gdzie możemy zjeść obiad czy napić się kawy. Tutejsze restauracje oferują dania kuchni polskiej, jak również z innych krajów Europy. Jest to także jedno z najlepszych miejsc, gdzie możemy odpocząć w kameralnej kawiarence z pięknym widokiem na Pałac i Bazylikę.

Rynek

Zaledwie kilkaset metrów dzieli nad od głównego placu miasta. Jego historia sięga już XII wieku, a sam rynek prawie w niezmiennym kształcie przetrwał ostatnie stulecia. Jedyną różnicą w stosunku do średniowiecznych Kielc jest brak ratusza miejskiego na środku placu. Aktualnie ratusz rozciąga się wzdłuż całej zachodniej pierzei rynku, a wewnątrz budynku znajduje się urząd miasta. W oczy rzucają się również pięknie odremontowane kamieniczki, sam plac z kolei w trakcie roku stanowi miejsce wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, jak na przykład jarmark bożonarodzeniowy. Na rynku przed kilkoma laty pojawił się jeszcze jeden charakterystyczny obiekt, jest to Kiosk Kiebabczego, który swoim wyglądem nawiązuje do kiosków stojących w Kielcach latach 1910-1946, z pewnością jest to miejsce warte uwagi.

Gdzie zjeść na rynku? Na samym placu oraz w sąsiadujących z nim uliczkach znajdziemy bardzo szeroki wybór lokali. Restauracje oferują na przemian kuchnię polską, śródziemnomorską, azjatycką czy amerykańską. Znajdziemy także świetne kawiarnie i lodziarnie, należy jednak mieć na uwadze, że zazwyczaj panuje tutaj duży ruch, przez co ważnym jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Ulica Sienkiewicza

Z rynku już niedaleko do głównej arterii miasta, czyli ulicy Sienkiewicza. Reprezentacyjny deptak ma 1,2 km długości i ciągnie się od dworca kolejowego, aż do Placu Stanisława Moniuszki, gdzie znajduje się Kieleckie Centrum Kultury(tam również warto zajrzeć!). Ulica charakteryzuje się dużą ilością sklepów, banków, oraz restauracji i kawiarni. Warto przespacerować się wzdłuż deptaka, aby wczuć się w klimat miasta. Szczególne wrażenie Sienkiewicza robi wieczorem, gdy zachodzi słońce, a na całej arterii włącza się klimatyczne oświetlenie. Co roku na przełomie maja i czerwca odbywa się święto ulicy nazywane Budzeniem Sienkiewki, kiedy miasto wraz z organizatorami przygotowuje moc atrakcji dla wszystkich mieszkańców Kielc oraz przyjezdnych.

Pod względem oferty restauracyjnej ulica Sienkiewicza jest bez dwóch zdań najbardziej atrakcyjna w mieście. Znajdziemy tu najszerszy wybór lokali w całych Kielcach, a w lato możemy zjeść obiad również w jednym z restauracyjnych ogródków, gdzie łatwiej będzie nam doświadczyć prawdziwy wielkomiejski szum i zgiełk dużego miasta.

Muzeum Zabawek i Zabawy

Nieopodal ulicy Sienkiewicza, przy Placu Wolności 2 znajduje się kolejna z nietypowych atrakcji Kielc, oraz z pewnością najciekawsza z tutejszych instytucji kultury - Muzeum Zabawek i Zabawy. Będzie to miejsce szczególnie interesujące dla najmłodszych turystów. Najmniejszą częścią muzeum, a zarazem najciekawszą jest wystawa zabawek historycznych, gdzie możemy ujrzeć takie eksponaty jak niemiecka lalka woskowa z końca XVIII wieku. Ponadto w placówce obejrzymy również domki dla lalek czy ołowiane żołnierzyki sprzed prawie dwustu lat. Podziwiać możemy także inne stare zabawki jak klocki i gry planszowe, nie brakuje też eksponatów etnicznych i zbiorów artystycznych. Warto odnotować, że jest to jedno z czterech, a zarazem największe tego typu muzeum w Polsce.

Geopark Kadzielnia

Nieco oddaloną od centrum miasta i nieznaną wszystkim turystom atrakcją jest Geopark Kadzielnia. Jest to rezerwat geologiczny, w którym możemy podziwiać różne formy krasowe oraz liczne skamieniałości po koralach, głowonogach i ramienionogach. W dodatku na terenie parku znajduje się duże amfiteatr, gdzie w trakcie roku odbywają się koncerty czy wieczory kabaretowe. Największą atrakcją tego miejsca jest są jednak dwie Tablice Mojżeszowe z dekalogiem, które witają turystów z ulicy przy wjeździe do miasta. Kto wpadł na taki pomysł i po co? Jest to były prezydent miasta, Wojciech Lubawski, który ten wybór tłumaczył faktem wielokulturowości miasta w przeszłości, bo przecież niegdyś oprócz Polaków w Kielcach mieszkało również wielu Żydów.

Cena posiłków dla grup w Kielcach

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Kielce oferują całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Kielcach? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Tradycyjna kuchnia świętokrzyska łączy w sobie głównie tradycje chłopskie, szlacheckie oraz domieszkę kultury żydowskiej. Występujące tutaj gleby pochodzą z grupy mało żyznych i kiepskiej jakości. Do produktów, które można było na nich uprawiać należą głównie ziemniaki, kapusta, średnio wymagające zboża, oraz rośliny strączkowe. Zapracowane gospodynie wiejskie gotowały z tego co miały pod ręką i właśnie to z ich zaradności powstała ta jedyna w swoim rodzaju kuchnia. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni świętokrzyskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Jajka sadzone na pomidorach z dodatkiem sera gorgonzola, przypraw oraz świeżych ziół jak bazylia czy kolendra, pieczywo, kawa, herbata, woda, sok

Opcja II:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Zalewajka świętokrzyska

Drugie danie: Chmielnicka gęś pieczona - tradycyjna gęś moczona w solance oraz nacierana papką czosnkową.

Deser: Piernik wypiekany z żytniej mąki z miodem ze spadzi z drzew iglastych.

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw II

Zupa: Kremowa zupa pieczarkowa

Drugie danie: Karkówka faszerowana śliwkami, ziemniaki i zestaw surówek

Deser: Placek spod kamienia - ciasto wyrabiane na wiejskiej śmietanie z nadzieniem z kwaśnej śmietany ucieranej z cukrem.

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Przystawka: Barszcz czerwony z grzybami

Danie ciepłe: Kugiel z Czermna - placek z ziemniaków, cebuli, wędzonych żeberek i jajek.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Danie ciepłe: Michałowe łazanki z kapustą kiszoną, boczkiem i słoniną

Deser: Szczodroki - placuszki z ciasta drożdżowego, często podawane z nadzieniem.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw na wynos

Zestaw I: Diabelskie kołacze(drożdżówki wypełnione masą serową i pokryte kruszonką), banan, baton musli, chipsy jabłkowe, jogurt pitny, woda lub sok

Zestaw II: Croissant z szynką parmeńską, serem, pomidorami i rukolą, jabłko, baton czekoladowy, jogurt owocowy, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.