Lublin
Restauracja w centrum miasta z tarasem widokowym. 2 Pi Er to idealne miejsce na spotkanie biznesowe, rodzinne czy romantyczny wieczór we dwoje
Lublin
Restauracja w stylu slow food. U nas każdy znajdzie coś dla siebie: serwujemy dania wegańskie, wegetariańskie, oraz z mięsem. Zielony Talerzyk to idealny lokal na imprezy, zlokalizowany w samym centrum Lublina. Przytulna atmosfera i ekologiczne, pieczołowicie przygotowane potrawy, zapewnią niezapomniane wrażenia. Organizujemy również catering.
Lublin
Na co dzień jesteśmy Pizzerią ale już od 8 lat organizujemy przyjęcia okolicznościowe, osiemnastki, komunie, urodziny, spotkania biznesowe i inne. Duża sala która pomieści swobodnie 60 osób z miejscem do tańczenia.
Lublin
Willa z XIX wieku zaaranżowana na kameralny hotel I 15 eleganckich miejsc noclegowych I restauracja serwująca przysmaki tradycyjnej kuchni polskiej oraz 3 funkcjonalne sale restauracyjne z możliwością ich połączenia, które ugoszczą łącznie 100 osób I sala VIP na 16-20 osób I baza konferencyjno-szkoleniowa I wydarzenia plenerowe. Pikniki, rodzinne uroczystości nawet na 800 osób
Lublin
Restauracja na Starym Mieście w Lublinie. Na gości czekają sale różniące się klimatem, niepowtarzalny taras z widokiem na Zamek oraz przepiękną panoramę Lublina. W podziemiach browar, w którym warzymy własne piwo. Dla wymagających gości udostępniamy ekskluzywny apartament na wydzielonej kondygnacji. Menu opracowujemy indywidualnie na podstawie preferencji klienta. Miejsce idealne na przyjęcia.
Lublin
Restauracja na max. 200 gości serwująca dania kuchni polskiej, ukraińskiej oraz europejskiej. Organizacja konferencji, spotkań, szkoleń, imprez okolicznościowych, urodzin, jubileuszów. Noclegi w Hotelu Lwów to gwarancja przyjemnie spędzonego czasu w komfortowych warunkach i przyjemnej okolicy. Własny browar.
Lublin
Szukasz wyjątkowego miejsca na swoją imprezę? Nasza sala na ulicy Kowalskiej 9 to 180m² przestrzeni, gdzie styl retro spotyka się z loftowym designem. Klasyczny bar i oryginalne detale stworzą niepowtarzalną atmosferę. Nasz przestronny lokal o powierzchni 180 m², położony w samym sercu Lublina, spełni wszystkie Twoje oczekiwania!
Lublin
Nowoczesny, 4-gwiazdkowy Focus Hotel Premium Lublin posiada 380 m2 powierzchni konferencyjnej/bankietowej, w której skład wchodzą 4 sale. Każda z sal wyposażona jest w nowoczesny sprzęt multimedialny, oraz mobilne ściany, które pozwalają wydzielić przestrzeń odpowiednią na większe i mniejsze spotkania.
Lublin
Restauracja serwująca pizze, różne rodzaje makaronów, kuchnie indyjską ale także tradycyjne pierogi I Dania obiadowe i dania dnia IUsługi cateringowe I jedzenie na dowóz I
Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Lublinie.
Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.
Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.
Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.
W Lublinie działa ponad 400 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.
Plac Litewski
Wycieczkę po Lublinie rozpoczynamy na Placu Litewskim. Jest to centralny punkt miasta, który pierwotnie służył do organizacji parad wojskowych. Z czasem plac zaczął pełnić jednak funkcję miejsca, gdzie odbywają się liczne ceremonie państwowe, festiwale czy coroczny sylwester. Każdy kto odwiedza Lublin powinien przede wszystkim wiedzieć, że Plac Litewski w 1569 roku stanowił obszar gdzie odbywały się obrady pomiędzy Polską, a Litwą po których doszło do unii realnej tych dwóch państw. Wydarzenie upamiętnia pomnik stworzony według koncepcji samego Stanisława Staszica. Na placu znajduje się również słynna fontanna nazywana przez złośliwych miejskim kąpieliskiem, a do 2017 stała tutaj czarna topola z lat 80. XIX wieku, jeden z symboli miasta, nazywany baobabem. Znawcy architektury z pewnością docenią także dwa pałace - Czartoryskich i Lubomirskich.
Piękne, zabytkowe budynki znajdujące się przy placu, zachęcają turystów swoim urokiem na przystań i spożycie obiadu właśnie w tym miejscu. Przy Placu Litewskim znajdziemy restauracje każdego rodzaju, zaczynając od kuchni regionalnej, na kuchni amerykańskiej czy azjatyckiej kończąc. Organizując obiad grupowy w tym miejscu należy jednak pamiętać o wcześniejszym dokonaniu rezerwacji.
Krakowskie Przedmieście i Brama Krakowska
Z Placu Litewskiego ruszamy Krakowskim Przedmieściem kierując się na lubelskie stare miasto. Arteria, która w przeciągu ostatnich kilkunastu lat została przekształcona w deptak czaruje swoją zwartą zabudową, która składa się w większości z XIX wiecznych kamieniczek. Nie brak tutaj wielu klimatycznych kawiarni, restauracji czy lodziarni. Po kilkuset metrach spaceru docieramy na Plac Łokietka gdzie znajduje się Brama Krakowska - pozostałość po murach obronnych i jedno z dwóch średniowiecznych wejść na stare miasto. Dzisiaj w środku bramy znajduje się Muzeum Miasta Lublina, gdzie możemy zobaczyć wystawy prowadzące nas przez różne okresy w historii miasta.
Krakowskie Przedmieście oprócz pięknej zabudowy i atmosfery, która przenosi nas do czasów średniowiecza to także miejsce o najszerszej ofercie restauracyjnej w całym Lublinie. Podobnie jak na Placu Litewskim nie brakuje tutaj restauracji o różnych rodzajach kuchni i przedziałach cenowych. Należy jednak pamiętać, że jest to najdroższa część miasta, przez co ceny będą tu nieco wyższe niż w innych dzielnicach Lublina.
Starówka
Przechodzimy przez Bramę Krakowską i już jesteśmy na starym mieście. Ledwie kilka kroków dzieli nas od jego centralnej części, czyli rynku. Bez wahania można stwierdzić, że tutejsza starówka niczym nie ustępuje tym krakowskim czy warszawskim. Na samym środku placu znajduje się budynek bardzo istotny w I Rzeczypospolitej - Trybunał Główny Koronny w Lublinie, czyli najwyższy sąd apelacyjny. Zajmował się sprawami prawa ziemskiego i był jedną z dwóch takich budowli w kraju, obok drugiej w Piotrkowie Trybunalskim. Obecnie Trybunał Koronny to Pałac Ślubów oraz wejście do Lubelskiej Trasy Podziemnej, ponad 300 metrowego tunelu utworzonego z połączenia dawnych piwnic należących do kamienic na starówce. Koniec trasy ma miejsce w jednej z kamienic na Placu Po Farze, który powstał w wyniku rozebrania kościoła farnego pw. św. Michała Archanioła. Dzisiaj przychodząc na plac możemy podziwiać fundamenty po budowli, co pozwala nam uświadomić sobie jak potężna była to świątynia.
Chodząc po starym mieście znów możemy napotkać cały ogrom restauracji, które się tutaj znajdują. Spotkamy tutaj także lokale kuchni żydowskiej, którzy stanowili niegdyś znaczną część społeczeństwa Lublina jak i całej Rzeczypospolitej. Obiad z widokiem na najważniejsze zabytki miasta to jedno z lepszych doświadczeń jakich możemy doświadczyć podróżując po Polsce, miejmy jednak po raz kolejny świadomość różnic cenowych jakie mogą z tego wynikać.
Zamek Lubelski
Z Placu Po Farze już zaledwie 3 minuty spacerem dzielą nas od najważniejszego zabytku i wizytówki Lublina - Zamku Królewskiego. Jest to obowiązkowy punkt dla każdego kto przyjeżdża do miasta. Budowla powstała pierwotnie w XII wieku za panowania Kazimierza Sprawiedliwego, a następnie była wielokrotnie przebudowywana i powiększana w kolejnych stuleciach. Do jej najważniejszych dzieł należą z pewnością Kaplica Trójcy Świętej powstała z fundacji Kazimierza Wielkiego, oraz freski rusko-bizantyjskie znajdujące się w jej środku, wykonane na zamówienie samego Władysława Jagiełły. Dzięki świetnemu zachowaniu eksponatów i przetrwaniu przez budowlę w dobrym stanie próby czasu, zamek należy do jednych z najważniejszych zabytków w Polsce i Europie. Aktualnie na terenie dawnej siedziby królów polskich mieści się Muzeum Lubelskie.
Zamek Królewski w Lublinie będzie z pewnością gratką dla wszystkich pasjonatów okresu Królestwa Polskiego, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o kolejne ciekawostki historyczne. Warto poświęcić na zwiedzanie kompleksu kilka godzin. Dojazd do zabytku nie powinien być problemem ze względu na usytuowanie w samym centrum miasta, oraz liczne parkingi w otoczeniu obiektu. Oferta restauracyjna wokół zamku stoi na wysokim poziomie, co jest spowodowane bliskością starówki oraz galerią handlową tuż obok.
Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Lublin oferuje szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.
Śniadanie
Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.
Obiad (obiadokolacja)
Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Lublinie? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.
Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.
Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?
Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.
Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.
Kuchnia lubelska charakteryzuje się licznymi akcentami kresowymi - białoruskimi i rosyjskimi. Tutejsze potrawy są bardzo smaczne, choć nie zawsze zdrowe i lekkostrawne. Najbardziej znane są dania przygotowywane z mąki czy kaszy gryczanej. Kuchnia lubelska to jednak przede wszystkim pierogi, które są jadane tutaj na niezliczoną ilość sposobów: ruskie, z kaszą, kapustą, grzybami czy owocami. Słynne są także wyroby regionalne takie jak cebularze czy Koguty Kazimierskie wypiekane tylko w Kazimierzu Dolnym.
Śniadanie
Opcja I:
Pancakes podawane ze świeżymi owocami, jogurtem naturalnym lub syropem klonowym, kawa lub herbata
Opcja II:
Szakszuka z bakłażanem, pomidorem, szpinakiem, oliwą z oliwek i oregano, kawa lub herbata
Obiad
Zestaw I
Zupa: Flaki po zamojsku
Drugie danie: Kaczka po zamojsku podawana z placuszkami z mąki, śmietany, jaj oraz musem malinowym
Deser: Zawijaki wygnanowskie - regionalne drożdżówki podawane z owocami lub konfiturą
Napój: woda, kawa lub herbata
Zestaw II
Zupa: Rosół z makaronem
Drugie danie: Kodeński dzik w cieście - pieczony dzik w cieście chlebowym, podany z konfiturami z porzeczek, borówek czy żurawiny.
Deser: Kiszone jabłka
Napój: Woda, wino białe lub czerwone
Obiadokolacja
Zestaw I:
Danie ciepłe: Pierogi z kaszą gryczaną
Deser: Racuchy z makiem
Napoje: woda lub sok, kawa lub herbata
Zestaw II:
Danie ciepłe: Forszmak lubelski - regionalny gulasz.
Deser: Szarlotka z lodami i bitą śmietaną
Napoje: woda lub sok, kawa lub herbata
Zestaw na wynos:
Zestaw I: Cebularz lubelski, banan, chipsy z suszonych jabłek, jogurt owocowy, woda lub sok
Zestaw II: Kanapki z szynką, serem, pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką, jagodzianka, jabłko, baton energetyczny, woda lub sok
Imprezy integracyjne to jedne z najpopularniejszych benefitów pracowniczych w Polsce. Organizują je i małe i duże firmy, niemal z każdej branży. Średni budżet na osobę na imprezę firmową w Polsce wynosi 235 zł - wynika z danych Briefly, serwisu ułatwiającego organizowanie imprez firmowych.
Sodoma i Gomora, wstyd i burza na całe biuro, czyli… czas na kilka słów o wyjazdach integracyjnych. Co zrobić, by sytuacja nie wymknęła się spod kontroli? Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak zorganizować wyjazd, by pracownicy chcieli na niego jechać?