Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

Na Mazurach posiłki dla grup są organizowane najczęściej w Giżycku, Mrągowie, Mikołajkach i Ełku

Hotel Santa Monica

Mikołajki

Kameralny hotel z mazurskim klimatem w centrum Mikołajek, doskonale przygotowanym do integracji i szkoleń grup do 100 osób.

Hotel Roś

Pisz

Hotel Roś zlokalizowany jest w malowniczej okolicy jeziora Roś. W hotelu znajduje się restauracja serwująca dania kuchni europejskiej, polskiej i regionalnej. To idealne miejsce na zorganizowanie przyjęć okolicznościowych - hotel posiada salę o powierzchni 400 m2.

HOTEL NAD PISĄ

Pisz

hotel, restauracja, centrum konferencyjne, sala bankietowa

HOTEL JOSEPH CONRAD

Pisz

hotel, restauracja, centrum konferencyjne, sala bankietowa

TAWERNA ROZBITEK

Giżycko

Restauracja na Mazurach ze wspaniałym klimatem i koncertami na żywo, karaoke. Przepyszne jedzenie w tym pizza, ryba i grill. Drewniana sala i stoły. Lokalizacja tuż nad wodą.

Mazurski Raj

Ruciane-Nida

Tawerna nad Jeziorem zlokalizowana przy samym porcie. Biesiady, kolacje grillowe (do 150 osób). Klub Piekiełko z trzema salami. Trattoria w Puszczy - miejsce w centralnej części hotelu w miejscu dawnego tarasu (do 30 osób). Restauracja Malinka - miejsce na imprezy okolicznościowe z widokiem na port, tawernę i jezioro (do 250 osób). Sala bankietowa do 350-450 osób.

Hotel Solar Palace SPA & Wellness

Mrągowo

Hotel Solar Palace SPA & Wellness zlokalizowany jest w Mrągowie. Posiada on ekskluzywną, klimatyzowaną salę bankietową, która może pomieścić do 120 gości. Hotelowa restauracja o eleganckim wystroju serwuje dania kuchni polskiej, regionalnej i europejskiej. Hotel posiada również dwie, w pełni wyposażone sale konferencyjne.

Restauracja Kapiodoro

Ruciane-Nida

Restauracja

Hotel Tajty

Wilkasy

hotel, restauracja, centrum konferencyjne, sala bankietowa

Obiad dla grupy na Mazurach - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas na Mazurach.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy na Mazurach?

Na Mazurach działa ponad 1000 restauracji, więc wybór jest bardzo duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Większość Polaków na słowo Mazury ma skojarzenia z rozległym regionem pełnym gęstych lasów, urokliwych pagórków, oraz oczywiście licznych jezior. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to miejsce wyjątkowe na skalę europejską. Żaden kraj nie ma takiego ciągu zbiorników wodnych połączonych ze sobą różnymi kanałami, gdzie można uprawiać sporty wodne wszelkiego rodzaju. Akweny zajmują aż 30% powierzchni Wielkiej Krainy Jezior, wśród najpopularniejszych zbiorników znajdziemy Śniardwy(największe jezioro w Polsce), Mamry, Niegocin czy Kisajno. Każdy żeglarz ma swój ulubiony zbiornik, po którym lubi pływać najbardziej. Sporty wodne są szczególnie popularne w lecie, gdy temperatura sprzyja rejsom żaglówek i łodzi motorowodnych, jednak nawet mroźną zimą na skutych lodem taflach wody możemy spotkać bojery, czyli zimowe żaglówki.

Wakacje na Mazurach to przeżycie, którego trudno doświadczyć w jakimkolwiek innym regionie naszego kraju, czy kontynentu. Co roku rzesze Polaków wynajmują łodzie, którymi pływają po Wielki Jeziorach. Infrastruktura terenów przybrzeżnych sprzyja dalszym rejsom, takie miejscowości jak Giżycko, Ryn, Węgorzewo czy Mikołajki są nastawione na turystów przypływających do nich na łodziach i żaglówkach. Możemy tam spokojnie zacumować nasze łodzie i skorzystać z usług restauracyjnych i noclegowych. Rejs po Jeziorach Mazurskich to przygoda, która na długo pozostaje w pamięci!

Giżycko

Usytuowane pomiędzy Jeziorami Kisajno i Niegocin, Giżycko nazywane jest polską stolicą żeglarstwa. Miasto jest pełne wielu niecodziennych atrakcji, którymi nie może pochwalić się zbyt wiele miejscowości w Polsce. Uwagę przyjeżdżających do miasta przyciąga przede wszystkim Twierdza Boyen. Fortyfikacje obronne w kształcie gwiazdy zostały wybudowane w połowie XIX wieku z rozkazu pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV. Umocnienia nigdy nie zostały bezpośrednio zaatakowane, dzięki czemu w bardzo dobrym stanie przetrwały po dziś dzień. Zabytek położony na przesmyku między jeziorami jest dostępny w całości do zwiedzania dla turystów.

Drugą największą atrakcją Giżycka, silnie skorelowaną z tą pierwszą, jest most obrotowy. Konstrukcja jest naprawdę unikatowa, występuje jedynie kilka takich mostów w Europie. Został zbudowany w 1860 roku aby ułatwić dostęp do Twierdzy Boyen. Most stoi na bardzo szerokim słupie, zaś sama jego górna część jest obracana równolegle do nabrzeża w momencie, gdy przez Kanał Łuczański przepływa statek. Za obracanie mostu odpowiada operator, konstrukcja została skonstruowana tak aby jedna osoba kręcąc korbką była w stanie obrócić 100 tonowy most w około 5 minut. Mechanizm obracania jest tak unikatowy, że nawet gdy w latach 60. XX wieku próbowano zamienić go na elektryczny, okazało się że jest to zbyt skomplikowane i lepiej zostać przy napędzie ręcznym. Most obrotowy to obowiązkowy punkt podczas wycieczki do Giżycka!

Oprócz jeszcze wielu innych zabytków Giżycko zachwyca swoim mazurskim klimatem. Poniemieckie budownictwo miesza się tutaj z nowoczesnością, co tworzy prawdziwy mazurski kurort. Jeżeli planuje się wyjazd na Mazury, warto rozważyć Giżycko jako miejsce docelowe. Przybrzeżne mariny i regionalne restauracje serwują kuchnię z całego świata, a ich poziom stoi na bardzo wysokim poziomie.

Ełk

Jeżeli Giżycko lubi szczycić się tytułem polskiej stolicy żeglarstwa, mieszkańcy Ełku zwykli nazywać swoją miejscowość stolicą Mazur. Jako największe miasto regionu, Ełk stanowi atrakcyjną destynację turystyczną. Choć miejscowość jest całkiem wiekowa, bo została założona w połowie XV wieku, nie widać tego po zabudowie miasta. Ełk na przestrzeni ostatni 250 lat przeszedł kilka pożarów, które nie oszczędziły takich historycznych budowli, jak choćby Zamek Krzyżacki. Ten piękny zespół pałacowy stanowił bardzo ważną posesję dla zakonników, jako najbardziej wysunięta na wschód fortyfikacja była miejscem, z którego wyruszały wyprawy na Litwę. Dzisiaj niestety zamek jest w stanie ruiny, jednak wciąż warto wybrać się na wyspę, gdzie jest usytuowany, aby chociaż oczami wyobraźni zwizualizować sobie jego dawną potęgę.

Zdecydowanie największą atrakcją miasta, która powinna zainteresować dzieci, ale także dorosłych jest Ełcka Kolej Wąskotorowa. Wybudowana w latach 1910-1918 kolejka była odpowiedzialna za transport turystów oraz towarów. Początkowo trasa prowadziła z Ełku do Zawad-Tworków), a w kolejnych latach była konsekwentnie rozbudowywana, aż do Turowa(przed wojną miejscowość na granicy niemiecko-rosyjskiej). Działalności kolejki nie zdołała zatrzymać nawet II wojna światowa i zmiana władzy. Co więcej, EKL aż do końca lat 80. XX wieku służyła jako główny środek transportu pomiędzy Ełkiem, a okolicznymi miejscowościami. W 1991 Kolej została uznana jako zabytek, a od 2002 roku prowadzi się tutaj jedynie przejazdy turystyczne. Na kolejkę możemy wziąć rowery, a także kajaki.

Jeżeli przyjeżdżacie do Ełku w ciepłe, letnie miesiące, warto spędzić ten czas na Promenadzie nad Jeziorem Ełckim. To właśnie tutaj znajduje się ścisłe centrum miasta z licznymi restauracjami, kawiarniami i pubami. Droga na przedłużeniu promenady prowadzi do wspomnianych wcześniej ruin zamku. Nieopodal promenady jest położona plaża miejska, która stanowi najlepsze miejsce do wypoczynku w Ełku w gorące dni, gdy żar leje się z nieba. Jeżeli lubicie liczne wydarzenia kulturalne, polecamy także Plac Jana Pawła II. Ełk to miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Śladami historii II wojny światowej

Jeżeli jesteście fanami historii XX wieku i interesujecie się wydarzeniami okresu II wojny światowej, to Mazury zdecydowanie są miejscem dla Was. W miejscowości Gierłoż nieopodal Kętrzyna w latach 1941-1944 znajdywała się kwatera główna Adolfa Hitlera, Wilczy Szaniec. Było to miejsce, w którym wódz III Rzeszy spędził podczas wojny najwięcej czasu. To właśnie tutaj 20 lipca 1944 miał miejsce słynny zamach na Führera przeprowadzony przez Clausa von Stauffenberga. Operacja nosiła nazwę Walkiria, tak samo jak film z Tomem Cruise'm jako Stauffenbergiem w roli głównej. Dzisiaj tereny Wilczego Szańca, a raczej ruin, które po nim zostały(wycofujący się naziści wysadzili kompleks w powietrze) są dostępne dla turystów. Warto wybrać się na taką wycieczkę, aby zobaczyć jak w dobrze chronionym i zamaskowanym kompleksie Hitler spędził większość wojny.

Ośrodkiem bardzo przypominającym Wilczy Szaniec architektonicznie była Kwatera Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych w Mamerkach. Położony u brzegu Jeziora Mamry kompleks zachował się w bardzo dobrym stanie do dzisiejszych czasów. To właśnie m.in. tutaj spiskowcy planowali operację Walkiria. Zakopany w ziemi został tu nawet ładunek wybuchowy, który miał posłużyć do zamachu, niestety wykryło go Gestapo. Sam Hitler kilka razy był w Mamerkach, które były połączone z Wilczym Szańcem koleją. Ponadto to właśnie w Mamerkach swój początek brała wielka nazistowska inwestycja, która nigdy nie została dokończona - Kanał Mazurski. III Rzesza planowała połączenie Wielkich Jezior Mazurskich z Morzem Bałtyckim za pomocą kanałów, oraz rzek Łyna i Pregoła.

Ceny posiłków dla grupy na Mazurach

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Mazury oferują bardzo szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy na Mazurach? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Warmia i Mazury to region o bardzo trudnej historii. Na przestrzeni dziejów zamieszkiwały tutaj różne ludy, a każdy z nich charakteryzował się zgoła odmienną kuchnią. Przede wszystkim należy wyróżnić tutaj wpływy Niemieckie, Litewskie i Polskie. Nasi północno-wschodni sąsiedzi byli osiedleni na tych ziemiach od bardzo dawnych czasów, w ich kuchni dominowały przede wszystkim ziemniaki. Po Niemcach na Mazurach pozostały liczne dania z kluskami i kiełbasą, a Polacy do tutejszej kuchni wprowadzili polskie zupy, takie jak barszcz, czy zamiłowanie do używania śmietany. W dodatku, ze względu na dużą ilość stawów na Mazurach popularne są również dania rybne. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni warmińsko-mazurskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Dylewska szynka dojrzewająca, podawana ze świeżym pieczywem, pomidorami, ogórkami kiszonymi, serem i rzodkiewką, kawa, herbata, woda, sok

Opcja II:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Zupa warmińska

Drugie danie: Dzyndzałki - niewielkie pierogi z mięsnym farszem z wołowiny

Deser: Ciasto z jeżynami

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Mazurska zupa rybna

Drugie danie: Farszynki - kotleciki z ziemniaków i mąki ziemniaczanej, nadziewane ostrym mięsnym farszem.

Deser: Miodny kuch - ciasto podobne do piernika z dodatkiem marchewki, miodu i bakalii.

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Przystawka: Zupa szczawiowa

Danie ciepłe: Karmuszka - potrawa o słodko-kwaśnym smaku, z dużą ilością mięsa.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Przystawka: Mazurskie grzyby ze śmietaną

Danie ciepłe: Gulasz po mazursku

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw na wynos

Zestaw I: Tosty z szynką i serem, jabłko, chipsy z buraka, jogurt owocowy, baton czekoladowy, woda lub sok

Zestaw II: Bagietka z szynką parmeńską, grana padano, rukolą i pomidorem, banan, mieszanka studencka, baton musli, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.