Olsztyn
Restauracja "NOWOCZESNA" po gruntownej przemianie wzbogaciła swoją ofertę kulinarną. Każda okazja do spotkań rodzinnych to niezwykły czas, który dzięki wspaniałej kuchni i magicznej oprawie pozostawi najlepsze wspomnienia na zawsze. Uroczystość organizujemy w oparciu o Państwa sugestie, oddając do dyspozycji nasze bogate doświadczenie. Spełniamy wymagania najbardziej wymagających Gości
Olsztyn
Lokal w samym sercu Olsztyna stworzony z myślą o tych, którzy cenią kuchnię zdrową i świeżą I Restauracja Casablanca jest miejscem idealnym do obiadów rodzinnych, spotkań towarzyskich i biznesowych, a także po prostu ostoją relaksu, obcowania z częścią historii w malowniczym otoczeniu parku podzamcze. I organizacja konferencji i szkoleń
Olsztyn
restauracja
Olsztyn
Villa Pallas to hotel usytuowany w samym centrum Olsztyna. Oferujemy komfortowe miejsca noclegowe, organizację wesel oraz imprez firmowych I 64 pokoje I 3 sale konferencyjne o różnej wielkości I Villa Pallas jest idealnym miejscem na zorganizowanie konferencji albo przyjęcia okolicznościowego
Olsztyn
Via Napoli to restauracja z kuchnią włoską oraz tradycyjną polską. Lokalizacja na Olsztyńskiej Starówce, w pobliżu zamku, i klimatyczny ogród sprawiają, że chwile spędzone w naszej restauracji maja niepowtarzalną atmosferę. Nasz lokal to klimatyczne miejsce, idealne na spotkanie biznesowe lub imprezę okolicznościową w gronie rodziny i przyjaciół.
Olsztyn, Gutkowo
Hotel z rozbudowanym zapleczem konferencyjno-wypoczynkowym, położonym nad jeziorem Żbik w Olsztynie I zaplecze rekreacyjno-sportowe, na które składają się: boiska do piłki nożnej, do siatkówki i do siatkówki plażowej I 130 pokoi I hotelowe restauracje wraz z patio i oranżerią są zdolne pomieścić do 400 Gości I sala klubowa dla 250 osób I Strefa wellness I kilkanaście sal konferencyjnych
Olsztyn
Hotel Na Skarpie położony jest w spokojnej dzielnicy Olsztyna. Otoczony zielenią i ciszą stwarza doskonałe warunki do wypoczynku I 147 miejsc noclegowych w 82 przytulnych pokojach I organizacja imprez okolicznościowych, wigilii firmowych, eventów, konferencji I 3 sale konferencyjne I Letni słoneczny taras I organizacja grilla lub ogniska na terenie hotelu
Olsztyn
Horyzonty Cafe to kameralna restauracja mieszcząca się w pobliżu starego miasta I potrawy kuchni polskiej i europejskiej I organizacja kameralnych przyjęć okolicznościowych, takich jak chrzciny, komunie, jubileusze, przyjęcia weselne, jak również spotkań biznesowych,
Olsztyn
Wyjątkowe, ponadczasowe miejsce na olsztyńskim Starym Mieście. Restaurator przyjmuje gości w odrestaurowanej średniowiecznej piwnicy, a także w klimatycznej sali na parterze, dwie sale są znakomite na organizację imprezy zamkniętej. Podczas wizyty w restauracji możliwe jest zapoznanie się z fotografiami oraz ekspozycjami obrazów rodzimych malarzy.
Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Olsztynie.
Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.
Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.
Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.
W Olsztynie działa ponad 300 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.
Stare Miasto
Spacer po stolicy Warmii rozpoczynamy od starówki. Jest to, co prawda niewielka część miasta, jednak zachwyca historycznym urokiem, zabytkowymi kamieniczkami i wąskimi uliczkami. Na stare miasto wchodzimy przez Wysoką Bramę, jedyne zachowane z trzech wejść do najbardziej wiekowej części Olsztyna. Na budynku znajduje się obraz Matki Boskiej, podarowany miastu przez samego Jana Pawła II. Spod bramy zmierzamy w kierunku rynku starego miasta. Główny plac handlowy został doszczętnie zniszczony w 1945 roku przez Armię Czerwoną w czasie wyzwolenia Olsztyna, żołnierze radzieccy dokonali podpalenia. Zrekonstruowane budynki nawiązują swoim stylem do epoki baroku i renesansu. Uwagę zwiedzających przyciąga przede wszystkim Stary Ratusz, który aktualnie służy za bibliotekę miejską. Warto zajrzeć również na Targ Rybny, gdzie mozaiki położone na podłodze nawiązują do nazwy placu, a budynkiem który przede wszystkim rzuca się w oczy jest Dom Gazety Olsztyńskiej, całkowicie rozebrany w czasie wojny, a następnie w latach 90. odbudowany. W budynku znajduje się Muzeum Warmii i Mazur.
Gdzie możemy zjeść na starym mieście? Oferta jest szeroka, jesteśmy w ścisłym centrum miasta, nie brakuje tutaj urokliwych kafejek i restauracji. Lokale oferują zarówno kuchnię polską, jak również śródziemnomorską, amerykańską czy azjatycką. Należy jednak liczyć się z dużym ruchem w tej części Olsztyna, co wiąże się z koniecznością wcześniejszego dokonania rezerwacji.
Zamek Kapituły Warmińskiej
Będąc na starym mieście nie możemy ominąć Zamku Kapituły Warmińskiej, który znajduje się tuż obok. Powstały w XIV wieku zamek przylegał do murów obronnych miasta, przez lata pełniąc jego najsilniejszy punkt obrony. Gdy stracił swoje znaczenie militarne mury zostały rozebrane, oraz dobudowano część barokową. Swój udział w historii zamku ma również słynny polski astronom - Mikołaj Kopernik. Do Olsztyna przybył by zarządzać dobrami kapituły warmińskiej i zamieszkiwał właśnie w zamku. W dodatku w 1521 roku dowodził obroną budowli, w czasie jej oblężenia przez wojska Albrechta Hohenzollerna. Dzisiaj na zamku mieści się główny wydział Muzeum Warmii i Mazur. Na dziedzińcu możemy podziwiać babę pruską, pogański posąg kulturowy, a zaraz obok zamku znajduje się słynna rzeźba Ławeczka Kopernika. Legenda głosi, że potarcie nosa astronoma przynosi szczęście.
Parki Olsztyna
Olsztyn to wymarzone miasto dla wszystkich wielbicieli przyrody, bliskiego kontaktu z naturą i jazdy na rowerze. Zaraz obok zamku znajduje się Park Podzamcze(zwany także zamkowym), położony nad rzeką Łyną czaruje zarówno turystów, jak i miejscowych swoją tajemniczą atmosferą. Pośród bujnych drzew i gęstych krzewów znajdziemy popiersie Kopernika, fontanny i rzeźby wykonane przez olsztyńskich artystów, a nawet wodospad nazywany przez mieszkańców miasta Niagarą. Drugim z parków, na który na pewno warto zwrócić uwagę jest Park Centralny. Teren gdzie jest położony pozostawał przez lata niezagospodarowany i zapuszczony, inwestycja powstała dopiero w 2014 roku. Głównym punktem parku jest wielka fontanna na kształcie okręgu, w której znajduje się 5 kilkutonowych półkuli nawiązujących do olsztyńskiej działalności Mikołaja Kopernika.
Wszystkich głodnych turystów z pewnością ucieszy szeroka oferta lokali kulinarnych. W Parku Podzamcze mieści się odremontowana kilka lat temu willa, gdzie znajdziemy hotel i restaurację. Musimy jednak pamiętać, że ceny tutaj będą nieco wyższe niż w innych lokalach w mieście. Ponadto wiele restauracji otacza same parki, a my jesteśmy wciąż w pobliżu starego miasta, które ma do zaproponowania najszerszą ofertę kulinarną.
Olsztyńskie Planetarium
Co prawda, Olsztyn nie jest rodzinnym miastem Mikołaja Kopernika, ponieważ wybitnym astronom pochodził z Torunia, jednak tutejsi mieszkańcy bardzo doceniają jego dokonania dla stolicy Warmii. Właśnie dlatego w 50 rocznicę jego śmierci w Olsztynie powstało planetarium(drugie największe w Polsce). Wszystkie osoby zainteresowane naszą planetą czy Układem Słonecznym, mogą tutaj zgłębić swoją wiedzę kupując bilety na jeden z seansów za zaledwie kilka złotych. Planetarium położone jest obok Parku Centralnego.
Atrakcje poza Olsztynem
Co warto zobaczyć w okolicach Olsztyna? Miasto leży w bardzo zielonej części Polski z bliskim dostępem do natury, atrakcje turystyczne znajdujące się w pobliżu stolicy Warmii oddają piękno tutejszych walorów przyrodniczych. Z pewnością nikt nie może ominąć Lawendowych Pól w Nowym Kawkowie, gdzie znajduje się pierwsza w Polsce plantacja tej rośliny, najlepszym okresem na zwiedzanie tego miejsca jest czerwiec i lipiec, gdy kwiaty pięknie kwitną. Szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudzi Park Etnograficzny w Olsztynku, skansen wiernie oddaje warunki w jakich nasi przodkowie żyli jeszcze nawet kilkadziesiąt lat temu. Dopełnieniem zwiedzania Olsztyna będzie wizyta w miasteczku akademickim w Kortowie, uznawanym za najpiękniejszy kampus w Polsce. To właśnie tutaj, nad urokliwym Jeziorem Kortowskim co roku odbywają się największe w całym kraju Juwenalia.
Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Olsztyn oferuje całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.
Śniadanie
Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.
Obiad (obiadokolacja)
Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Olsztynie? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.
Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.
Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?
Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.
Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.
Warmia i Mazury to region o bardzo trudnej historii. Na przestrzeni dziejów zamieszkiwały tutaj różne ludy, a każdy z nich charakteryzował się zgoła odmienną kuchnią. Przede wszystkim należy wyróżnić tutaj wpływy Niemieckie, Litewskie i Polskie. Nasi północno-wschodni sąsiedzi byli osiedleni na tych ziemiach od bardzo dawnych czasów, w ich kuchni dominowały przede wszystkim ziemniaki. Po Niemcach na Mazurach pozostały liczne dania z kluskami i kiełbasą, a Polacy do tutejszej kuchni wprowadzili polskie zupy, takie jak barszcz, czy zamiłowanie do używania śmietany. W dodatku, ze względu na dużą ilość stawów na Mazurach popularne są również dania rybne. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni warmińsko-mazurskiej:
Śniadanie
Opcja I:
Dylewska szynka dojrzewająca, podawana ze świeżym pieczywem, pomidorami, ogórkami kiszonymi, serem i rzodkiewką, kawa, herbata, woda, sok
Opcja II:
Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.
Obiad
Zestaw I
Zupa: Zupa warmińska
Drugie danie: Dzyndzałki - niewielkie pierogi z mięsnym farszem z wołowiny
Deser: Ciasto z jeżynami
Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata
Zestaw II
Zupa: Mazurska zupa rybna
Drugie danie: Farszynki - kotleciki z ziemniaków i mąki ziemniaczanej, nadziewane ostrym mięsnym farszem.
Deser: Miodny kuch - ciasto podobne do piernika z dodatkiem marchewki, miodu i bakalii.
Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone
Obiadokolacja
Zestaw I:
Przystawka: Zupa szczawiowa
Danie ciepłe: Karmuszka - potrawa o słodko-kwaśnym smaku, z dużą ilością mięsa.
Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata
Zestaw II:
Przystawka: Mazurskie grzyby ze śmietaną
Danie ciepłe: Gulasz po mazursku
Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone
Zestaw na wynos
Zestaw I: Tosty z szynką i serem, jabłko, chipsy z buraka, jogurt owocowy, baton czekoladowy, woda lub sok
Zestaw II: Bagietka z szynką parmeńską, grana padano, rukolą i pomidorem, banan, mieszanka studencka, baton musli, woda lub sok
Imprezy integracyjne to jedne z najpopularniejszych benefitów pracowniczych w Polsce. Organizują je i małe i duże firmy, niemal z każdej branży. Średni budżet na osobę na imprezę firmową w Polsce wynosi 235 zł - wynika z danych Briefly, serwisu ułatwiającego organizowanie imprez firmowych.
Sodoma i Gomora, wstyd i burza na całe biuro, czyli… czas na kilka słów o wyjazdach integracyjnych. Co zrobić, by sytuacja nie wymknęła się spod kontroli? Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak zorganizować wyjazd, by pracownicy chcieli na niego jechać?