Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Rzeszowie posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Pobitno, Drabinianka

Hotel Fryderyk | Restauracja Liszt

Rzeszów

Hotel z restauracją, położony nieopodal rzeszowskiego Rynku i zielonych bulwarów nad Wisłokiem. Oferuje kompleksową obsługę i organizację imprez. Dwie klimatyzowane sale konferencyjne dla 20 lub 40 osób

Restauracja Radość

Rzeszów

W Restauracji Radość podajemy posiłki będące klasyką kuchni polskiej i europejskiej, ale także otwieramy przed naszymi Gośćmi drzwi do świata kulinarnego Orientu. Pomagamy zorganizować niezapomniane wydarzenia, zarówno rodzinne, jak i firmowe.

Grand Hotel | Rzeszów

Rzeszów

Hotel butikowy usytuowany w centrum Rzeszowa | 84 komfortowo wyposażonych pokoi | Restauracja Patio znajdująca się w samym sercu obiektu i mieszcząca 140 osób | Ogromny wybór czerwonych, jak i białych win | Kawiarnia Stary Piernik z dużym wyborem słodyczy i małą biblioteką | Przytulny i kameralny Jazz Room, gdzie można zorganizować przyjęcie dla 60 osób | 5 sal konferencyjnych dla 400 osób

Parole Art Bistro

Rzeszów

Restauracja łączy wysoką jakość i przyjazną atmosferę. Autorskim daniom towarzyszą awangardowe obrazy, pomocna obsługa i nastrojowa muzyka. Ogród Parole to żywe kwiaty i cisza w centrum miasta. Szef Arkadiusz Migała z zespołem stworzył miejsce spotkań. Niecodzienne smaki występują w akompaniamencie gatunkowych win. Nowoczesne trendy, tradycyjne produkty i europejskie tradycje kulinarne.

Česká hospoda

Rzeszów

Restauracja "Česká Hospoda" znajduje się na rzeszowskim Rynku tuż obok ratusza. Serwujemy dania tradycyjnej kuchni czeskiej i polskiej. Dysponujemy kilkoma salami o różnym charakterze. Organizujemy imprezy okolicznościowe: urodziny, imieniny, chrzciny, komunie, przyjęcia weselne, szkolenia.

Kuk Nuk

Rzeszów

Restauracja z kuchnią opartą o świeże, regionalne produkty | Sezonowa karta oraz nowoczesne próżniowe gotowanie w niskich temperaturach w technologii sous-vide | Organizacja imprez rodzinnych do 30 osób | W pełni wyposażona sala konferencyjna | Organizacja imprez firmowych z udostępnieniem patio

Hotel Falcon & Restauracja Kulisy

Rzeszów

Hotel Falcon i Restauracja Kulisy. Oferujemy nowoczesne wnętrza i wyśmienitą kuchnię w naszej restauracji, zarówno dla klientów biznesowych, jak i podróżujących turystycznie oraz gości indywidualnych chcących zorganizować dowolne wydarzenie.

Hotel Classic

Rzeszów

Hotel Classic usytuowany jest 3 km od Rynku Głównego w Rzeszowie I Restauracja Classic, która specjalizuje się w tradycyjnej kuchni polskiej i czeskiej I na życzenie gości pokoje EKO, czyli pozbawione wszelkich urządzeń emitujących promieniowanie, które może być szkodliwe I organizacja przyjęć okolicznościowych I trzy duże, klimatyzowane sale konferencyjne do 270 osób oraz 2 mniejsze I pizza

Hotel Horyzont

Rzeszów

Restauracja serwuje wyśmienite potrawy kuchni regionalnej, polskiej, oraz dania z różnych stron świata. Usługi cateringowe. Sala konferencyjna do 40 osób. Sala bankietowa przeznaczona do organizacji imprez okolicznościowych, sala klubowa. Pokoje hotelowe z dostępem do bezpłatnego wifi.

Obiad dla grupy w Rzeszowie - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Rzeszowie.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Rzeszowie?

W Rzeszowie działa ponad 350 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Podziemna Trasa Turystyczna - Rzeszowskie Piwnice

Zwiedzanie stolicy województwa podkarpackiego zaczynamy nietypowo - w kompleksie podziemnej trasy turystycznej. Piwnice znajdujące się pod płytą rzeszowskiego rynku, w okresie średniowiecza służyły za tzw. sklepy ziemne, czyli miejsca gdzie lokale usytuowane przy głównym placu miasta mogły magazynować swoje produkty, w tym głównie jedzenie. W późniejszych okresach historycznych piwniczki pełniły również rolę schronów dla Żydów, którzy uciekli z rzeszowskiego getta. Po zakończeniu II Wojny Światowej podziemne pomieszczenia przez wiele kolejnych dziesięcioleci pozostawały pustymi izbami, bez pomysłu na ich zagospodarowanie. Dopiero na przełomie XX i XXI wieku pojawił się pomysł, aby oddzielone grubymi murami piwnice połączyć ze sobą i stworzyć kompleks korytarzy do zwiedzania. W kwietniu 2001 roku trasa została udostępniona zwiedzającym, w podziemiach rynku możemy zobaczyć takie rzeczy jak Lochy Tatarskie, warsztat stolarski czy piwnica edukacyjna, gdzie znajdują się repliki zbroi rycerskich i broni białej. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie turystyczne, przed rozpoczęciem zwiedzania trasy należy dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Rynek

Opuszczamy podziemia wychodząc na rynku w Rzeszowie. Główny plac miasta ma bardzo bogatą historię. Rzeszów uzyskał prawa miejskie już w XIV wieku, jednak większość budowali znajdująca się przy tutejszym rynku nie pamięta tamtych czasów. Jest to spowodowane pożarem, który miał miejsce w 1842 roku i strawił dużą część tutejszej starówki. Odbudowane na nowo, kolorowe kamieniczki mają nie mniej uroku niż ich poprzedniczki. Szczególną uwagę wśród zwiedzających rzeszowski rynek skupia jednak piękny ratusz, pochodzący z XVI wieku. Budynek skupia w sobie style neogotyku i neorenesansu, a swój aktualny wygląd zawdzięcza XIX wiecznym przemianom. Niegdyś w ratuszu znajdował się dzwon, który bijąc każdego dnia, dawał sygnał do rozpoczęcia handlu na rynku. Aktualnie budowla służy za urząd miasta, a o każdej pełnej godzinie wygrywany jest z niej hejnał.

Rynek w Rzeszowie oprócz swojego niesamowitego uroku, oferuje również szeroką ofertę hotelową i restauracyjną. Zakwaterowanie w ośrodkach znajdujących się przy głównym placu miasta to koszt zdecydowanie większy niż wynajem pokoju w innej części stolicy województwa podkarpackiego, jednak dla miłośników pięknych widoków za oknem i w celu poczucia klimatu miasta warto wydać tę kwotę. Ponadto na rynku znajdziemy restauracje i kawiarnie, odpowiadające nawet najbardziej wymagającym turystom. Zjemy tutaj dania kuchni regionalnej, jak również posmakujemy potraw z innych części Polski czy Europy. Na rzeszowskim placu targowym odbywają się również liczne festiwale, gdzie mamy okazję posmakować dań regionalnej kuchni czy napić się piwa z lokalnego browaru.

Pałac i Zamek Lubomirskich

Wyruszamy spod miejskiego ratusza na dalszą część naszej wycieczki po mieście. Kierujemy się ulicą Słowackiego w stronę alei pod Kasztanami gdzie znajduje się pałac i zamek. Ten drugi to budowla powstała w XVI wieku, przez wieki należąca do rodu właścicieli Rzeszowa - Lubomirskich. Od czasów zaborów w zamku znajdywało się więzienie i sąd, a aktualnie zamek służy już tylko jako sąd okręgowy. Zaraz obok zamku znajduje się druga z pięknych posesji Lubomirskich, czyli letni pałac. Budowla nawiązująca stylem do późnego baroku powstała w XVII wieku. Niestety ze zwiedzania tej atrakcji raczej nic z tego, ponieważ znajduje się tutaj Okręgowa Izba Lekarska. Obok pałacu znajduje się także fontanna multimedialna, która szczególnie uwagę miejscowych i przyjezdnych przyciąga późnymi wieczorami gdy odbywają się tutaj pokazy z użyciem wody, światła, dźwięków, laserów czy dymu. Jest to bardzo dobre miejsce na wypoczynek w upalne dni.

Przestrzeń otaczająca dwa piękne pałace, fontannę, czy stojące w pobliżu zjawiskowe wille secesyjne charakteryzuje się szeroką ofertą restauracyjną. Bogatą w lokale częścią miasta, szczególnie w sezonie letnim są bulwary nad Wisłokiem, gdzie znajdują się liczne lokale sezonowe. Zjemy tutaj przede wszystkim dania kuchni włoskiej i polskiej. Posiłek z widokiem na rzekę jest jednym z najlepszych rozwiązań w Rzeszowie.

Pomnik Czynu Rewolucyjnego oraz Ogrody Bernardyńskie

Opuszczamy starówkę Rzeszowa kierując się w stronę centrum miasta. Przechodzimy przez ulicę 3 Maja, jeden z głównych deptaków i największą trakt handlowy w mieście. Znajdziemy tu m.in. pomnik Tadeusza Nalepy, słynnego gitarzysty, wokalisty i harmonijkarza. W dodatku co roku na tej najstarszej arterii Rzeszowa co roku 3 Maja odbywa się Święto Paniagi. Nazwa pochodzi od dawnej nazwy ulicy - Pańskiej, która wśród miejscowych nazywana była Paniagą. Podczas święta odbywają się tutaj jarmarki rękodzieła, pokazy plenerowe czy wystawy. Po przejściu przez ulicę 3 Maja docieramy wreszcie pod jeden z symboli miasta - Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Monument budzi burzliwą dyskusję społeczną, z powodu swojego kształtu, który nie nawiązuje do jego pierwotnej symboliki, czyli liści lauru. Teren, na którym znajduje się pomnik w 2006 roku został oddany za 1% swojej wartości w ręce Ojców Bernardynów. Zakonnicy na otrzymanej działce zbudowali podziemny parking oraz ogólnodostępne ogrody.

Dłuższy spacer po mieście może wprowadzić w zmęczenie niejedną osobę. Na pytanie gdzie zjeść w tej części Rzeszowa z odpowiedzią przychodzi oczywiście ulica 3 Maja z bardzo szeroką ofertą. Zjemy tutaj dania kuchni z całego świata, od japońskiej po amerykańską. Deptak charakteryzuje także szeroka oferta kawiarni, oraz jedne z najlepszych lodziarni w mieście. Należy jednak mieć na uwadze, że ulica 3 Maja to jedna z najbardziej tłocznych w mieście, dlatego przy planowaniu tutaj obiadu konieczne jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Ceny posiłków dla grup w Rzeszowie

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Rzeszów oferuje całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Rzeszowie? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

To tygiel tradycji, kultury i smaków - mówi o kuchni podkarpackiej Krzysztof Zieliński w swojej książce "Leksykon podkarpackich smaków". Bez wątpienia jest to jedna z najbogatszych i najbardziej różnorodnych kuchni w Polsce. Na jej wyjątkowość nałożyły się wpływy wielu mniejszości narodowych i etnicznych: polska dworska kresowa, chłopska, pasterska wołowa(kuchnie Łemków i Bojków) oraz żydowska, węgierska i austriacka. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych potraw kuchni podkarpackiej:

Śniadanie

Opcja I:

Bieszczadzkie racuchy z dyni z cukrem pudrem, kawa lub herbata

Opcja II:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Barszcz wołyński

Drugie danie: Królik duszony z cebulą i selerem

Deser: Ciasto orzechowe z wiśniami

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Chrzanowa

Drugie danie: Gulasz z kurczaka z dynią

Deser: Herbatnik - ciasto z przekładanych kawowych biszkoptów, kremu budyniowego oraz herbatników.

Napoje: Woda, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Danie ciepłe: Gołąbki z kaszą jęczmienną na żeberkach

Deser: Kruszonka lasowiacka - ciasto składające się z kruszonki, powideł śliwkowych i musu jabłkowego.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Danie ciepłe: Kaczka nadziewana po chłopsku

Deser: Keks marchwiowy

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw na wynos

Zestaw I: Lasowiackie kapuśniaczki, kanapka z powidłami śliwkowymi, jogurt pitny, baton energetyczny, jabłko, woda lub sok

Zestaw II: Kanapka z szynką, serek, ogórkiem i pomidorem, baron energetyczny, jogurt owocowy, chipsy jabłkowe, banan, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.