Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Sopocie posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Dolny Sopot, Karlikowo, Kamienny Potok

Karczma Polska Zagroda

Sopot

Restauracja

TANDOOR HOUSE

Sopot, Dolny Sopot

Restauracja

Bar Przystań

Sopot

Wyjątkowy bar z widokiem na Zatokę Gdańską. Wspaniałe wnętrza i obszerne tarasy. Świetna kuchnia oparta na najświeższych składnikach.

AMICI

Sopot

Restauracja

BILLY'S AMERICAN RESTAURANTS

Sopot, Dolny Sopot

Restauracja

BISTRO AM

Sopot, Dolny Sopot

Restauracja

DZIEKANATCLUB

Sopot

restauracja

FAMILIA MARCO POLO

Sopot, Dolny Sopot

Restauracja

LAGUNA SMAKU

Sopot, Dolny Sopot

Restauracja

Obiad dla grupy w Sopocie - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Sopocie.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Sopocie?

W Sopocie działa ponad 500 restauracji, więc wybór jest bardzo duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Monciak

Podróż po najmniejszej, ale zarazem najbardziej urokliwej miejscowości Trójmiasta, rozpoczynamy na najsłynniejszym deptaku kurortu - Monciaku. Potoczne określenie ulicy wywodzi się od jej prawdziwej nazwy, czyli Bohaterów Monte Cassino. Arteria ciągnie się od okolic dworca kolejowego aż do placu Zdrojowego, nieopodal słynnego molo. Monciak to ulica, na której życie toczy się cały dzień, to właśnie tutaj bawią się mieszkańcy Trójmiasta, oraz turyści przyjeżdżający z innych regionów, czy państw. Promenadę charakteryzują zabytkowe kamieniczki, pochodzące głównie z XIX wieku i pierwszej połowy wieku XX. Na ulicy znajdziemy jednak jeden budynek, który kompletnie nie pasuje do reszty zabudowy, jest to Krzywy Domek. Budowla powstała w 2004 roku, przy jej budowie wzorowano się na dziełach polskiego i szwedzkiego grafika - Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Monciak urzeka klimatem południowych kurortów, pysznym jedzeniem oraz drogimi sklepami, jednak wieczorem jest to miejsce przede wszystkim dla ludzi młodych, pełnych energii do zabawy.

Monciak oprócz szerokiej oferty klubów i lokali, może pochwalić się pokaźnym asortymentem restauracyjnym. Tutejsze lokale należą do najlepszych i najbardziej obleganych w całym mieście. Na deptaku skosztujemy kuchni ze wszystkich stron świata, rozkoszując się przy tym atmosferą pięknej sopockiej starówki. Należy jednak mieć na uwadze, że tutejsze restauracje oferują ceny nieco wyższe niż jadłodajnie z innych części miasta, a w celu organizacji obiadu dla grupy, konieczne będzie wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Najdłuższe drewniane molo w Europie

Przechodzimy przez ulicę Bohaterów Monte Cassino do końca, mijamy plac Zdrojowy oraz Skwer Kuracjusza i znajdujemy się na najdłuższym drewnianym molo Europy. Konstrukcja ma aż 511,5 metra długości, z czego aż 458 metrów wychodzi wgłąb Zatoki Gdańskiej. Pierwsze molo powstało tutaj już w 1827 roku i zostało ufundowane przez doktora Jerzego Haffnera, swoje aktualne rozmiary zawdzięcza przebudowie z 1928 roku. Aktualnie pomost pełni funkcje rekreacyjne, wstęp na molo jest płatny, jednak jest to nieduża kwota. Z obiektu możemy podziwiać widoki na port morski Gdańsk, Kępę Redłowską w Gdyni, oraz Grand Hotel. Ta ostatnia budowla to miejsce szczególne, luksusowy hotel wybudowany prawie sto lat temu na wzór Domu Zdrojowego w Szczawnie Zdrój, gościł w swojej historii wielu słynnych gości. Nocowały w nim takie postacie jak Marlena Dietrich, Jan Kiepura, Greta Garbo czy Fidel Castro, a we wrześniu 1939 roku hotel przez tydzień pełnił funkcję Kwatery Głównej Adolfa Hitlera.

Gdzie zjeść w pobliżu molo? Znajdujemy się przy plaży, lokali jest tutaj bardzo dużo. Każdy turysta powinien znaleźć coś dla siebie ze względu na poziom cen i serwowaną kuchnię. Nawet na samym molo znajduje się tawerna, gdzie również serwowane są pyszne obiady i drinki, jednak musimy pamiętać, że tam ceny są jednak nieco wyższe.

Latarnia morska oraz sopockie plaże

Zaraz obok wejścia na molo przy Placu Kuracyjnym znajduje się latarnia morska. Budowla nie została jednak pierwotnie wybudowana do takich celów. Wieża początkowo służyła za komin szpitala znajdującego się przy placu. Dopiero w 1975 roku gdy szpitalna kotłownia została przebudowana, a sam obiekt odrestaurowany, umieszczono na szczycie źródło światła i od tamtej pory wieża zaczęła pełnić funkcję prawdziwej latarni morskiej. Dzisiaj można wspiąć się po schodach na szczyt 30 metrowej latarni, skąd mamy szansę podziwiać piękne widoki na molo, Monciak, czy całą Zatokę Gdańską. Po zwiedzeniu latarni warto przespacerować się miejskim bulwarem, aby udać się na jedną z pobliskich plaż rozciągających się wzdłuż linii brzegowej. Sopockie wybrzeże nie przypomina tego, które jest znane z większości polskich miejscowości nadmorskich, gdzie królują budki z lodami i tanimi pamiątkami. Perła Bałtyku charakteryzuje się bardzo schludnym zagospodarowaniem przestrzennym, a wokół plaży dominuje powszechny porządek.

Dworek Sierakowskich

Wzniesiony w XVIII wieku dworek to najstarszy budynek w całym mieście. Mimo, że budowla znajduje się zaledwie dwie minuty spacerem od Monciaka, panuje tutaj cisza i spokój. Właścicielem posiadłości był hrabia Sierakowski - poseł na Sejm Czteroletni, odznaczony Orderem Orła Białego. Dzisiaj w dworku mieści się siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, jednak część budowli jest zagospodarowana na kawiarnie, która posiada nawet klimatyczny ogródek z leżakami na piasku. Miejsce szczególnie polecane osobom, które chcą odpocząć od zgiełku miasta, napić się dobrej kawy i poczytać książkę.

Opera Leśna

Obowiązkowe miejsce dla każdego fana muzyki. Opera powstała w 1909 roku i zajmuje powierzchnię ponad 9 hektarów. Początkowo wystawiane były tutaj same opery, dopiero w latach 60. rozpoczęła się historia Sopot Festivalu. Dzisiaj festiwal, dzięki swojej międzynarodowej formule ma już historyczną markę, a bilet na wydarzenie wyprzedają się w przeciągu kilku dni. Oprócz słynnego, corocznego święta muzyki, odbywają się tutaj również wydarzenia solowe różnych gwiazd. Opera przeszła w latach 2010-2012 modernizację, przez co może na nowo zachwycać swoim urokiem przyjezdnych turystów z Polski i nie tylko.

Obok Sopotu - Gdańsk i Gdynia

Trójmiasto to oprócz Śląska jedyna konurbacja w Polsce. Zespół trzech miast zamieszkuje łącznie prawie 750 tysięcy ludzi, tutejsze plaże w wakacje są destynacją turystyczną wielu Polaków i cudzoziemców. Zwiedzając Sopot warto wsiąść w pociąg i wybrać się do pozostałych dwóch miejscowości należących do metropolii. Gdańsk to miasto z najbogatszą historią ze wszystkich trzech należących do konurbacji. To właśnie tutaj doszło do wybuchu II Wojny Światowej, oraz powstania Solidarności - ruchu, który przyczynił się do obalenia komunizmu w Polsce. Gród Neptuna zachwyca piękną starówką z Długim Targiem oraz Długim Przymorzem, prawdziwymi wizytówkami miasta. Gdańsk to również jedyne takie miasto w Polsce, z tak nowoczesnym i szerokim wyborem muzeów, znajdują się tutaj Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Gdynia to z kolei miasto zupełnie różniące się od dwóch pozostałych w Trójmieście. Mała wioska rybacka została w kilka lat przekształcona w ponad stutysięczne miasto, w okresie II RP miejscowość stała się portem. Nie spotkamy tutaj średniowiecznych zabytków, takich jak w Gdańsku, Gdynia zachwyca za to swoją nowoczesnością, pięknymi klifami, oraz jednym z najwyższych budynków w konurbacji.

Każde z miast oferuje bardzo szeroką ofertę restauracyjną, bez problemu znajdziemy lokal na każdą okazję i pod każdy portfel klienta. Organizacja obiadu w Trójmieście powinna wiązać się jednak ze wcześniejszym dokonaniem rezerwacji. Każda z miejscowości ma ulice słynące z dużej oferty restauracyjnej. W Gdańsku jest to Długi Targ wraz z innymi ulicami wchodzącymi w starówkę, a w Gdyni z kolei ulica Świętojańska.

Cena posiłków dla grup w Sopocie

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Sopot oferuje bardzo szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Sopocie? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Kuchnia pomorska jest wielu ludziom zupełnie nieznana. Prawdą jest, że każdy przyjeżdżając nad morze je rybę, ale ile jest rzeczywiście ludzi, którzy potrafią wymienić tradycyjne potrawy z Pomorza? Paradoksalnie Pomorzanie stanowili w większości ludność bardzo ubogą, przez co szanowali jedzenie, które udało się im pozyskać i nic z tego starali się nie marnować. Oczywiście podstawowymi produktami ze względu na dostęp do morza i licznych jezior są wyżej wspomniane ryby. Mieszkańcy akwenów są serwowani na wiele sposobów, od smażenia po marynowanie. Przy rybie, na talerzu obecne są zazwyczaj grzyby i ziemniaki. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni pomorskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Opcja II:

Śledź atlantycki w oliwie z oliwek, sokiem z cytryny i ziołami prowansalskimi, podawany z chlebem i herbatą.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Brukwianka - zupa z brukwi żółtej na wędzonej gęsinie.

Drugie danie: Szadolce i kulanki - kluski z masy ziemniaczanej, podawane z mlekiem lub śmietaną.

Deser: Placuszki serowe z czarną porzeczką

Napoje: Woda, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Klitundplumen - zupa śliwkowa z kluskami.

Drugie danie: Pierogi z łososiem w sosie winnym z szyjkami rakowymi

Deser: Ruchanki - racuchy z ciasta chlebowego lub drożdżowego, podawane z cukrem.

Napoje: Woda, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I

Przystawka: Śledzie po Kaszubsku w sosie pomidorowym

Danie ciepłe: Pieczona i gotowana golonka, podawana z kiszoną kapustą

Napoje: Kawa lub herbata

Zestaw II

Danie ciepłe: Ziemniaki w mundurkach, podawane na ciepło ze śledziem

Deser: Gruszki gotowane z makaronem po kaszubsku

Napoje: Kawa lub herbata, woda lub sok

Zestaw na wynos:

Zestaw I: Kanapka z tuńczykiem i sałatą w sosie koperkowym, jabłko, jogurt owocowy, baton, woda lub sok

Zestaw II: Kanapki z pastą z tuńczyka i ogórkiem, banan, chipsy z suszonych jabłek, baton energetyczny, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.