Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Sudetach posiłki dla grup są organizowane najczęściej w Jeleniej Górze, Karpaczu, Kłodzku i Szklarskiej Porębie

Sofa

Jelenia Góra

restauracja, catering

Hotel Europa Górnicza Strzecha

Szklarska Poręba

hotel, restauracja, sala bankietowa, centrum konferencyjne, ośrodek szkoleniowy

Willa AGNIESZKI

Jelenia Góra

Polska kuchnia urozmaicona o europejskie smaki | Restauracja oferuje organizacje imprez rodzinnych i integracyjnych | Spokojna, malownicza okolica | Stoliki również na zewnątrz | na dole osobna sala idealna na małe integracje

Bistorante 654

Szklarska Poręba

hotel, restauracja, klub

Restauracja "Skałka"

Jelenia Góra

Skałka to restauracja z domowymi obiadami i salą bankietową, idealną na organizację wszelkiego typu imprez okolicznościowych i świętowanie w rodzinnym gronie. Gwarantujemy smaczną kuchnie i miłą atmosferę którą zapewnią nasi pracownicy.

Hotel Fenix Strauss

Jelenia Góra

Trzygwiazdkowy hotel i restauracja w centrum Jeleniej Góry | obiekt znajduje się tuż obok dworca kolejowego | 46 miejsc noclegowych | kuchnia polska i europejska | możliwość organizacji imprez okolicznościowych | duża przestrzeń konferencyjna | eleganckie wnętrze | duży ogród | parking dla klientów

Cichosza

Szklarska Poręba

hotel, restauracja, bar

Blue Mountain Resort

Szklarska Poręba

Do dyspozycji Gości oddaje przestronne, jasne i funkcjonalne apartamenty, 2 restauracje, 4 sale konferencyjne, bar, klub nocny, pub, strefę piękna i relaksu, salę fitness, siłownię, salę zabaw dla dzieci, salę gier i zabaw oraz narciarnię i wypożyczalnię sprzętu sportowego i SPA

Cafeina

Jelenia Góra

Cafeina to kawiarnia i restauracja zlokalizowana w Jeleniej Górze. Menu oferuje szeroki wybór dań śniadaniowych, obiadowych oraz deserów. W ofercie są również opcje wegetariańskie. Przytulne wnętrze sprawia, że jest to idealne miejsce na kameralne spotkanie w gronie przyjaciół lub rodziny.

Obiad dla grupy w Sudetach - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Sudetach.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Sudetach?

W Sudetach działa ponad 1000 restauracji, więc wybór jest bardzo duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Śnieżka

Naszą podróż po Sudetach rozpoczynamy na ich samym szczycie, od najwyższej góry Śnieżki. Wzniesienie znajdujące się na granicy polsko-czeskiej góruje nad pozostałymi górami w okolicy, ponieważ jego czubek sięga poziomu aż 1602 m.n.p.m.. Śnieżka ma zdecydowanie dłuższe tradycje turystyczne niż tatrzańskie szczyty. Góra była tłumnie odwiedzana w czasach, gdy w okolicach Zakopanego górale dopiero nieśmiało odbywali pierwsze wędrówki. Sama nazwa szczytu pochodzi z XIX wieku i wywodzi się od przymiotnika śnieżna, który wziął się stąd, że śnieg zalegał tu niezwykle długo, zazwyczaj od października do maja. Śnieżkę od strony polskie możemy zdobyć aż trzema szlakami - czerwonym, czarnym i niebieskim. Najbardziej malowniczą trasą jest jednak ta, która swój początek bierze przy kościele Wang w Karpaczu, przez Polanę, Samotnię i Strzechę Akademicką.

Należy pamiętać, że przed każdą wyprawą w góry należy zaopatrzyć się w prowiant i napoje na drogę. Na szczęście na trasie na Śnieżkę nawet dla zapominalskich znajdą się miejsca, gdzie będzie można kupić obiad, lub ciepłą herbatę. Po drodze z Karpacza mijamy dwa schroniska przy Małym Stawie(wspomniane wcześniej Samotnia i Strzecha Akademicka). Również na samym szczycie najwyższej góry Sudetów, w budynku o kształcie charakterystycznych talerzy znajduje się bufet z ciepłym jedzeniem, a oprócz niego Obserwatorium Meteorologiczne.

Karpacz

U podnóży najwyższej góry Sudetów leży niewielka miejscowość wypoczynkowa, Karpacz. Miasto swoje początki bierze w XVII wieku, jednak jego największy rozkwit to przełom wieku XIX i XX. W miejscowości rozpoczyna się wiele szlaków górskich, w dodatku znajdziemy tu liczne stoki narciarskie, czy nawet nawet skocznię narciarską Orlinek. Do największej atrakcji miasta należy jednak kościół Wang. Ten pochodzący z przełomu XII i XIII wieku obiekt powstał w Norwegii(właśnie w miejscowości Wang) i służył tamtejszym wiernym aż do XIX wieku, gdy uznano, że świątynie jest za mała i należy wybudować większą. Aby pozyskać fundusze na nowy kościół postanowiono sprzedać starą budowlę, chętnym był na nią król Prus Fryderyk Wilhelm IV, a świątynia miała stanąć w Berlinie. Na zmianę zdania króla namówiła jednak hrabina von Reden. Władca się zgodził, kościółek przeszedł renowację i od 1844 roku niezmiennie jest ozdobą Karpacza.

Drugą największą atrakcją miasta, która powinna zainteresować najmłodszych turystów, jak również tych starszych jest Muzeum Zabawek. Dzieci będą mogły się tam dowiedzieć jak kiedyś bawili się ich rodzice i dziadkowie, z kolei dla starszych turystów będzie to wzruszająca podróż sentymentalna do czasów młodości. W muzeum znajdziemy takie eksponaty jak XVII wieczne figurki szopkowe, XIX wieczne porcelanowe lalki, oraz dobrze dzisiaj wszystkim znane klocki LEGO.

Każdy turysta wie, że ciężko jest zwiedzać miasto będąc przy tym głodnym. Karpacz na szczęście odpowiada na zapotrzebowanie wszystkich przyjezdnych szeroką ofertą kulinarną. W tutejszych restauracjach zjemy zarówno dania kuchni regionalnej, jak również tradycyjny, domowy polski obiad. Poza sezonem ruch nie powinien być duży i nie powinno być problemów ze znalezieniem stolika.

Góry Stołowe i Kudowa Zdrój

Okolice Śnieżki i Karpacza są bardzo urokliwe, jednak jest to jedynie niewielka część Sudetów. Ten potężny łańcuch składa się z kilku pomniejszych pasm, a jednym z nich są Góry Stołowe, absolutny ewenement na skalę europejską. Wyjątkowość pasmo zawdzięcza swojej budowie geologicznej, są to góry płytowe, co powoduje, że ich szczyty są płaskie jak stół, stąd też ich nazwa. Nawet jeżeli nie jesteście fanami spacerów po górskich szczytach, te wzniesienia musicie zobaczyć. Spacer pomiędzy skalnymi, wąskimi szczelinami pozostaje na długo w pamięci. Sceneria Gór Stołowych jest tak wyjątkowa, że zdołała przekonać nawet światowej sławy reżyserów i producentów, aby umieścić tu tło wydarzeń filmu Opowieści z Narnii. Do obowiązkowych pozycji w Górach Stołowych należą Szczeliniec Wielki, który jest ich najwyższym wzniesieniem, Błędne Skały, oraz Skalne Grzyby.

Gdzie najlepiej zatrzymać się na czas zwiedzania Gór Stołowych? Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Kudowa Zdrój. Liczne połączenia autobusowe, dworzec kolejowy, oraz duża baza noclegowa sprawia, że miejscowość co roku jest odwiedzana przez turystów z całej Polski. Ponadto miasto i jego okolice dostarczają wielu możliwości spędzenia wolnego czasu, znajdziemy tu piękny Park Zdrojowy, którego alejki ozdabiają palmy. W samym sercu parku stoi pijalnia wód leczniczych, a tuż obok liczne kawiarnie z widokiem na zielone alejki i spacerujących ludzi. Warto odwiedzić także altanę miłości skąd rozpościera się przepiękny widok na całe miasto, oraz słynną w całej Polsce kaplicę czaszek. Ta ostatnia znajduje się w Czermnej, miejscowości obok. Ściany kapliczki pokryte są 3000 czaszek i piszczeli, a w jej podziemiu znajdziemy szczątki kolejnych 21000 ofiar zaraz i wojen, jakie nawiedziły Ziemię Kłodzką na przestrzeni ostatnich stuleci.

Kudowa Zdrój może poszczycić się naprawdę szeroką ofertą restauracyjną. Popularne są tutaj lokale serwujące dania regionalne, ale znajdziemy także lokale mające w swojej ofercie kuchnię włoską i amerykańską. Warto również wybrać się do Parku Zdrojowego, gdzie możemy napić się kawy i zjeść pyszne lody. Odpowiedni lokal dla siebie znajdą osoby dysponujące różnej wielkości budżetami.

Zamek Książ

Z malowniczej Kudowy Zdrój przenosimy się do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Wałbrzycha, gdzie znajduje się prawdziwa perła wśród zabytków regionu Sudetów. Zamek Książ, bo to o nim mowa, jest trzecim największym zamkiem w Polsce i największym zamkiem śląskim. Wybudowany już w XII wieku swój największy rozkwit przechodził pod władaniem rodziny Hochbergów, którzy byli w posiadaniu rezydencji od szesnastego stulecia, aż do początków II wojny światowej. Na przestrzeni dziejów w zamku zatrzymywały się takie sławy jak Zygmunt Krasiński, car Mikołaj I Romanow, czy sam Winston Churchill. Podczas wojny pałac został przejęty nazistów, którzy rozpoczęli jego przekształcanie na jedną z kwater Adolfa Hitlera, wybudowano także podziemia, które miały służyć za rzekomy schron i bibliotekę. Według oficjalnych ustaleń badaczy była to mistyfikacja, a prawdziwym przeznaczeniem zespołu piwnic miała być fabryka sprzętu wojskowego i broni atomowej. Zamek jest w części przeznaczony na muzeum, znajdują się tutaj także hotele i restauracje.

Oprócz pięknych doznań wizualnych w okolicy Zamku Książ znajdują się także lokale, które wprawią w zachwyt nasze kubki smakowe. Skosztujemy tu głównie kuchni myśliwskiej, jednak ceny mogą być nieco wyższe niż w innych rejonach Wałbrzycha, do którego warto się wybrać. Miasto, na którego obszarze leży zamek przechodzi przez ostatnie lata transformację z miejscowości górniczej w turystyczną. Leżąc w samym sercu Sudetów, oprócz Zamku Książ może poszczycić się piękną starówką, monumentalnymi pałacami, czy zjawiskową palmiarnią, która wybudowana ponad 100 lat temu jest jednym z najstarszych obiektów tego typu w Polsce.

Jelenia Góra

Ostatnim celem naszej wędrówki będzie największe miasto Sudetów Zachodnich - Jelenia Góra. Miejscowość położona nad rzeką Bóbr w malowniczej Kotlinie Jeleniogórskiej to najważniejszy ośrodek przemysłowy i turystyczny całych Karkonoszy. Początki miasta sięgają aż XII wieku, dzięki czemu przyjeżdżając dzisiaj do Jeleniej Góry możemy zobaczyć kilka naprawdę wiekowych zabytków. Podróż po miejscowości najlepiej zacząć od rynku i starówki. Piękne, kolorowe kamieniczki komponują się z zielonymi krajobrazami w tle, tworząc doznania wizualne, jakich na próżno szukać w innych miastach Polski. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest bez wątpienia Sanktuarium pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, które jest świadectwem zamożności tutejszych mieszczan, którzy na początku XVIII wieku sfinansowali budowę tego kościoła. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić będąc w Jeleniej Górze jest Muzeum Karkonoskie. W nowoczesnej placówce obejrzymy przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców regionu, a nawet miejscową chatę z pełnym wyposażeniem.

Będąc w Jeleniej Górze warto także wybrać się do pobliskich Cieplic Śląskich-Zdrój, które niegdyś były osobną miejscowością, a dziś są formalnie częścią miasta. Znajduje się tutaj jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce, które słynie ze swoich gorących wód leczniczych. Popularną miejscowością turystyczną położoną nieopodal Jeleniej Góry jest Szklarska Poręba, gdzie swój początek bierze wiele szlaków górskich, a niegdyś działała tu znana w całej Europie huta szkła.

Zarówno Jelenia Góra, jak wspomniana przed chwilą Szklarska Poręba to miejscowości o bardzo szerokiej ofercie restauracyjnej. Znajdziemy tu zarówno restauracje serwujące kuchnię regionalną, jak również lokale, które specjalizują się w kuchnie włoskiej, czy azjatyckiej. Największy wybór restauracji jest usytuowany w obrębie starego miasta w Jeleniej Górze.

Ceny posiłków dla grup w Sudetach

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Sudety oferują bardzo szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Sudetach? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Dolny Śląsk i Sudety ze względu na swoje położenie i dzieje historyczne stanowią jeden z najciekawszych kulinarnie regionów w Polsce. Mieszkańcy tych ziem cenią smak i kulinarną tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Ziemie Dolnego Śląska na przestrzeni ostatnich stuleci należały do Polaków, Czechów oraz Niemców, co miało zdecydowany wpływ na wzbogacenie tutejszej kuchni. Możemy tutaj skosztować także wiele dań charakterystycznych dla mieszkańców Kresów Wschodnich. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni dolnośląskiej i sudeckiej:

Śniadanie

Opcja I:

Stół szwedzki: pieczywo, płatki śniadaniowe, dżem, mleko, jogurty, sery, wędliny, kiełbaski, jajecznica, warzywa, owoce, soki, kawa, herbata

Opcja II:

Tortilla z mozzarellą, pesto i warzywami, jogurt owocowy, kawa, herbata

Obiad

Zestaw I

Zupa: Żurek Śląski podawany w wydrążonym bochnie chleba

Drugie danie: Czarne gołąbki krużewnickie

Deser: Ciasto drożdżowe z cynamonową kruszonką

Napój: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Rosół z makaronem

Drugie danie: Kluski Śląskie, zrazy i modra kapusta

Deser: Szarlotka z kruszonką, bitą śmietaną i lodami waniliowymi

Napój: Woda lub sok, kawa lub herbata

Obiadokolacja

Zestaw I

Przystawka: Awokado faszerowane

Danie ciepłe: Śląskie niebo - gotowane, wędzone lub peklowane mięso wieprzowe polane sosem z suszonych owoców

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II

Przystawka: Sałatka Caprese

Danie ciepłe: Pierogi ruskie z Chrząstawy

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw na wynos:

Zestaw I: Tortilla gryczana z łososiem wędzonym oraz warzywami, baton energetyczny, woda lub sok

Zestaw II: Sałatka z quinoa, wędzonym łososiem, szpinakiem i pieczonym burakiem, banan, jabłko, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.