Bukowina Tatrzańska
Trzypiętrowa restauracja Magdy Gessler w sercu polskich Tatr, z dwoma tarasami i pięknym widokiem na góry. Tu zasmakujesz regionalnych góralskich potraw. Posiadamy bezpłatny parking dla naszych Gości.
Bukowina Tatrzańska
restauracja, hotel
Zakopane
Restauracja
Zakopane
Restauracja
Bukowina Tatrzańska
Restauracja TaTRadycja to kuchennne rewolucje związane z tatrzańską tradycją. Menu sezonowe. Z okien oraz tarasu rozciąga się przepiękny widok na panoramę Tatr. Restauracja TaTRadycja, to połączenie nowoczesności z tradycją Tatrzańską. Zapraszamy do organizacji komunii, wesel, imprez rodzinnych i biznesowych.
Zakopane
Restauracja
Zakopane
Restauracja
Zakopane
Regionalna restauracja położona tuż przy drodze wiodącej z Zakopanego do Chochołowa. Siuchajsko" dysponuje 200 miejscami w dwóch salach. Goście restauracji mogą skorzystać z parkingu przy obiekcie. Sale ozdobione regionalnymi sprzętami, a także rzeźbami, rozmieszczone są na dwóch poziomach. Cechuje nas kominek i ciepła domowa atmosfera.
Zakopane
Hotel & SPA & sale konferencyjne
Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Tatrach.
Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.
Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.
Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.
W Tatrach działa ponad 1200 restauracji, więc wybór jest bardzo duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.
Zakopane
Największe miasto polskich Tatr i zimowa stolica Polski niezmiennie od lat przyciąga tłumy turystów. Zakopane to kurort zimowy z prawdziwego zdarzenia, położona u podnóży Giewontu miejscowość posiada bardzo szeroką bazę hotelową i restauracyjną. Znajdują się tutaj liczne stoki i skocznie narciarskie, dom do góry nogami, oraz początki wielu szlaków górskich. Miasto zachwyca góralską gwarą, piękną architekturą oraz kulturą ludową. Możemy tutaj zobaczyć wille wybudowane w stylu zakopiańskim, przejechać się powozem konnym w towarzystwie prawdziwego górala, oraz zjeść regionalnego oscypka z żurawiną. Co roku w okresie zawodów Pucharu Świata miasto popada w manię skoków narciarskich, na ulicach można spotkać dziesiątki tysięcy kibiców z całej Polski. Nie sposób jechać w Tatry i nie przyjechać chociaż na moment do Zakopanego!
Gdzie zjeść w Zakopanem? Miasto jest pełne zarówno karczm serwujących regionalną, góralską kuchnię, jak również restauracji oferujących dania z innych regionów Polski, czy Europy. Najbardziej znanym deptakiem miasta, gdzie wybór lokali jest zdecydowanie największy są Krupówki. Znajdziemy tutaj restauracje na każdą kieszeń, od tych tańszych jadłodajni, po droższe restauracje serwujące wykwintne dania. Krupówki mają również szeroką ofertę kawiarni oraz cukierni, a kawa i szarlotka smakują jeszcze lepiej z pięknym widokiem na Tatry! Należy jednak pamiętać, że przy organizacji obiadu grupowego koniecznym jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.
Tatrzański Park Narodowy
Z dużego kurortu przenosimy się w miejsce zdecydowanie spokojniejsze, o pięknych widokach, wysokich górskich szczytach, oraz rzadkich gatunkach roślin. Tatrzański Park Narodowy od dziesięcioleci przyciąga turystów z całej Polski, którzy tu tłumnie przyjeżdżają niezależnie od pory roku. Park oferuje ok. 275 km szlaków górskich, a do jego największych atrakcji należą ukochane przez Polaków Giewont, Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, czy najwyższy szczyt w kraju Rysy. Według rankingu CNN, TPN to dwunasty najlepszy park narodowy świata położony poza Stanami Zjednoczonymi. Wraz ze swoimi ośmioma schroniskami górskimi Tatrzański Park Narodowy jest prawdziwym rajem do zdobywania wierzchołków naszych najwyższych gór. Jakby tego było mało, region należy do Rezerwatu Biosfery UNESCO, przy odrobinie szczęścia spotkamy tutaj rysie, kozice, jelenie, świstaki, orły, a nawet niedźwiedzia brunatnego.
Wybierając się na dłuższą wycieczkę po górach musimy pamiętać, że bardzo ważnym jest wcześniejsze przygotowanie sobie prowiantu. Należy również pod żadnym pozorem nie wyrzucać na szlaku żadnych śmieci! Punktami odpowiedzialnymi za nocleg i przygotowywanie obiadów w Tatrzańskim Parku Narodowym są schroniska górskie PTTK. Jest ich osiem, a najwyżej położonym zarówno w parku, jak również w Polsce jest schronisko w Dolinie Pięciu Stawów. W Tatrzańskim Parku Narodowym panuje zakaz rozbijania namiotów i nocowania poza schroniskami.
Stoki narciarskie
Z każdym kolejnym rokiem polski rynek narciarstwa rozrasta się coraz bardziej. Z najnowszych danych wynika, że już prawie co trzeci Polak jeździ na nartach, a zimowe wyjazdy stają się dla coraz większej części z nas tradycją. Tatry są zdecydowanie najlepszym miejscem w kraju do spróbowania swoich sił w sportach zimowych. Ze względu na ukształtowanie terenu, oraz wysokogórski klimat tutejsze kurorty niewiele ustępują tym znajdującym się w Alpach. Do największych ośrodków należą te w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej oraz Małym Cichym. Zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym ze wszystkich stoków, oferującym alpejskie widoki, oraz strome trasy jest ośrodek na Kasprowym Wierchu. Na szczyt góry dowozi nas gondola wyruszająca z Kuźnic, a przed samym przyjazdem na stok warto pamiętać, aby bilet na wyciąg kupić przez internet w celu ominięcia długich kolejek.
Po kilku godzinach spędzonych na stoku, każdy narciarz marzy o gorącym grzańcu i oscypku z żurawiną w klimatycznej karczmie. Polskie kurorty słyną na szczęście z bardzo szerokiej oferty restauracyjnej, a ich niewątpliwym atutem jest położenie tuż obok stoku. Przed restauracją zawsze znajdziemy miejsce gdzie zaparkujemy nasze narty, do samego lokalu możemy wejść w kombinezonie. Warto chociaż na moment zatrzymać się w klimatycznej karczmie, aby poczuć prawdziwy urok narciarstwa, który nie ogranicza się jedynie do jazdy po stoku.
Baseny Termalne
Oprócz pięknych widoków, popularnych szlaków turystycznych i nowoczesnych kurortów narciarskich, polskie Tatry są również krajowym zagłębiem basenów termalnych. Sprzyja temu geologia, otoczenie terenów przez młode łańcuchy górskie powoduje łatwiejszy dostęp do gorących wód termalnych, niż na przykład na północnych terenach Polski. Taki stan rzeczy spowodował, że nowoczesne baseny zaczęły się mnożyć w Tatrach niczym grzyby po deszczu. Najpopularniejsze są ośrodki w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, Zakopanem, Poroninie oraz Szaflarach. Wyjście na basen termalny to szczególnie popularna forma spędzenia wolnego czasu w miesiącach zimowych, gdy temperatura na zewnątrz dochodzi do minus kilkudziesięciu stopni. Korzystanie z basenów ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, wzmacnia odporność, poprawia pracę serca, przyspiesza metabolizm oraz łagodzi stres.
Inne miejscowości w polskich Tatrach - Nowy Targ, Bukowina Tatrzańska, BiałkaTatrzańska
Tatry nie kończą się tylko na Zakopanem, mimo że jest ono miejscowością zdecydowanie najpopularniejszą. Wybierając się w tereny Podhala warto również zwiedzić inne miasta. Największym ze znajdujących się u podnóży najwyższych polskich gór jest Nowy Targ. Miejscowość została założona już w XII wieku, jest znana z pięknych lasów, drewnianych kościołów, oraz oczywiście szlaków górskich. Warto zwiedzić tutejszą parowozownię, gdzie możemy poznać kilka ciekawych faktów z historii polskich kolei. Bukowina Tatrzańska jest wsią położoną w niedużej odległości od Tatrzańskiego Parku Narodowego. Miejscowość jest przede wszystkim znana ze swoich stoków narciarskich, oraz największego w Polsce kompleksu basenów termalnych. Nieopodal Bukowiny znajduje się Białka Tatrzańska, wieś słynąca ze swojego ośrodka narciarskiego, należącego do największych w kraju. Planując wyjazd w Tatry warto uwzględnić zakwaterowanie w innej miejscowości niż Zakopane, które jest zdecydowanie najdroższe. Wybierając Białkę czy Bukowinę możemy wiele zaoszczędzić, a warunki do jazdy na nartach wcale nie będą gorsze.
Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Tatry oferują bardzo szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.
Śniadanie
Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.
Obiad (obiadokolacja)
Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Tatrach? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.
Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.
Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?
Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.
Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.
Kuchnia góralska jest niezwykle ceniona przez turystów, mimo że nie należy do gatunku kuchni szczególnie wyszukanych. Wbrew pozorom, życie u podnóży Tatr nigdy nie było lekkie i przyjemne. Trudne warunki klimatyczne, oraz nieurodzajna gleba nie sprzyjały hodowli niczego więcej niż zboże, kapusta i ziemniaki. W dodatku górale, którzy zazwyczaj wykonywali ciężką pracę fizyczną mieli wysokie zapotrzebowanie energetyczne. Mięso było jadane wyłącznie od święta, a popularne oscypki raczej nie były potrawą goszczącą codziennie na góralskich stołach, tylko produktem na sprzedaż. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni góralskiej:
Śniadanie
Opcja I:
Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.
Opcja II:
Tradycyjna bryjka(danie na bazie wody, mąki i tłuszczu) ze skwarkami, podawana ze świeżym górskim chlebem, kawa, herbata, woda.
Obiad
Zestaw I:
Zupa: Zupa dziadowska z bryndzą - wywar z warzyw z bryndzą owczą
Drugie danie: Pieczeń z baraniny po góralsku
Deser: Hrube baby - babki drożdżowo-ziemniaczane.
Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone.
Zestaw II:
Zupa: Kwaśnica na żeberkach
Drugie danie: Oscypek panierowany, podawany z pieczywem i żurawiną
Deser: Kremarz góralski - placek na bazie miodu.
Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata
Obiadokolacja
Zestaw I
Przystawka: Moskole z bryndzą - bułeczki z bryndzą podawane ze skwarkami boczku.
Danie ciepłe: Kluski zakopiańskie
Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata
Zestaw II:
Danie ciepłe: Pstrąg po góralsku
Deser: Pączki z ziemniaków
Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone
Zestaw na wynos
Zestaw I: Bułeczki góralskie, oscypek, banan, chipsy jabłkowe, baton czekoladowy, jogurt pitny, woda lub sok.
Zestaw II: Kanapka z pomidorem, mozzarellą i rukolą, polana octem balsamicznym, oscypek, jabłko, baton musli, jogurt owocowy, woda lub sok.
Imprezy integracyjne to jedne z najpopularniejszych benefitów pracowniczych w Polsce. Organizują je i małe i duże firmy, niemal z każdej branży. Średni budżet na osobę na imprezę firmową w Polsce wynosi 235 zł - wynika z danych Briefly, serwisu ułatwiającego organizowanie imprez firmowych.
Sodoma i Gomora, wstyd i burza na całe biuro, czyli… czas na kilka słów o wyjazdach integracyjnych. Co zrobić, by sytuacja nie wymknęła się spod kontroli? Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak zorganizować wyjazd, by pracownicy chcieli na niego jechać?