Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Toruniu posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Staromiejskie, Jakubskie Przedmieście, Bydgoskie II

Artystyczna Bistro

Toruń, Medieval Town of Toruń

Artystyczna Bistro to lokal z pysznym jedzeniem, najlepszą atmosferą oraz doskonałą lokalizacją. Restauracja znajdująca się ok. 300 metrów od starego miasta, budynku CKK Jordanki. U nas zasmakujecie dobrze znanych w wielu polskich domach klasyków oraz przysmaków zainspirowanych kuchniami z innych części świata. Organizujemy wszelkiego typu imprezy okolicznościowe.

Waliza Restauracja

Toruń, Piaski

Rodzinna restauracja z domową kuchnią,

Chleb i Wino

Toruń, Stare Miasto

restauracja, sala bankietowa

PRESTO PIZZA PASTA

Toruń, Koniuchy

restauracja

Tower. Motel. Restauracja

Toruń, Piaski

Tu zorganizujesz przyjęcie weselne. Dostępne trzy opcje cenowe. Gwarantujemy zabawę w nastrojowej sali i smaczne potrawy przygotowane przez naszych znakomitych kucharzy. Zapraszamy. W sezonie grill na świeżym powietrzu w ogrodzie.

Restauracja Piast

Toruń, Chełmińskie Przedmieście

Restauracja z salą bankietową. Kompleksowa organizacja i obsługa każdego rodzaju imprez okolicznościowych: wesela, przyjęcia, chrzciny, komunie, imprezy rodzinne, urodziny, stypy i inne

Hotel Solaris

Toruń, Stare Miasto

Hotel Solaris to butikowy hotel znajdujący się w dwóch sąsiadujących ze sobą kamienicach z XVII i XIX wieku, położony w samym sercu toruńskiej starówki. Jego wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu architektonicznych śladów historii.

Pierogarnia Stary Młyn

Toruń, Stare Miasto

restauracja

Pieprz i Wanilia

Toruń, Bielawy

Restauracja na przedmieściach Torunia | 20 minut samochodem od centrum miasta | eleganckie wnętrze | kuchnia polska w najlepszym wydaniu | menu dla dzieci | lokal specjalizuje się w organizacji imprez okolicznościowych | 3 sale | ogródek | duży parking

Obiad dla grupy w Toruniu - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Toruniu.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Toruniu?

W Toruniu działa ponad 400 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Stare Miasto - Rynek Staromiejski

Wycieczkę po mieście Mikołaja Kopernika rozpoczynamy na jednej z najpiękniejszych starówek w Europie. Zespół miejski, który prawie w ogóle nie został zniszczony przez wojny i próbę czasu, od 1997 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Gotyckie budynki starówki to najlepiej zachowany i największy system architektury mieszkalnej tego typu, w całej północnej części Starego Kontynentu. Ponadto większą ilością zabytków w Polsce może się szczycić jedynie Kraków. W naszą podróż po mieście ruszamy spod pomnika Kopernika na Rynku Staromiejskim. Monument stanowi serce całego miasta, a piękny budynek z czerwonej cegły za plecami słynnego astronoma to miejski ratusz. W jego środku możemy zwiedzić Muzeum Okręgowe, jedne z najstarszym w Polsce, wystawy przedstawiają m.in. średniowieczne pamiątki, czy też ważne wydarzenia w dziejach miasta.

Po obejrzeniu wystaw muzealnych, warto pokonać kilkadziesiąt stromych schodów i zdobyć wieżę ratusza, z której rozciąga się piękny widok na całą starówkę, a fotografie stąd wykonywane wyglądają jak prawdziwe widokówki. Niejeden po takiej wspinaczce może poczuć głód, na szczęście w odpowiedzi przychodzą liczne restauracje znajdujące się na toruńskim rynku. Szeroka oferta lokali powinna zadowolić każdego klienta, należy się jednak liczyć z faktem, że jest to najdroższa część miasta i za obiad zapłacimy tu nieco więcej niż w innych dzielnicach grodu Kopernika.

Krzywa Wieża

Jeżeli myślicie, że jedyna krzywa wieża w Europie znajduje się w Pizie, to jesteście w dużym błędzie. Toruńska krzywa wieża była jedną z kilkudziesięciu baszt murów obronnych miasta. W wyniku osunięcia podłoża zachowuje pochylony kształt co czyni ją jednym ze symboli Krakowa Północy(bo tak również nazywany jest Toruń), oraz główną atrakcję fotograficzną. Szczyt wieży w stosunku do podstawy wysunięty jest aż o 1,4 m! Krąży również legenda, która mówi, że grzesznik nie będzie w stanie utrzymać równowagi opierając się o ścianę wieży i z pewnością się przewróci. Każdego dnia jest ona wielokrotnie testowana przez setki turystów.

Gdzie zjeść w pobliżu Krzywej Wieży? Wybór lokali jest nie mniejszy, niż ten na Rynku Staromiejskim. Jesteśmy w dalszym ciągu na starówce, krążąc pomiędzy ciasnymi uliczkami w otoczeniu gotyckich kamieniczek bez problemu znajdziemy klimatyczną kawiarnię czy restaurację. Pamiętajmy przy tym, że przy organizacji obiadu dla grupy konieczne będzie dokonanie wcześniejszej rezerwacji ze względu na duży ruch.

Kościoły gotyckie

Monumentalne gotyckie świątynie to jedne z najcenniejszych zabytków Torunia. Szczególną uwagę należy poświęcić trzem kościołom. Pierwszy z nich, Katedra św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty to największa tego typu budowla w całym mieście. To właśnie tutaj znajduje się słynny Tuba Dei(największy średniowieczny dzwon w Polsce), piękne freski z epok baroku i rokoko, oraz oryginalna chrzcielnica, w której ochrzczony został Mikołaj Kopernik. Druga ze świątyń, Kościół Mariacki to jedna z 3 największych gotyckich budowli tego typu w Polsce, została wybudowana przez franciszkanów w XIV wieku, co przekłada się na widoczny brak bogatych zdobień. Trzecia ze świątyń to Kościół św. Jakuba, nieco oddalony od poprzednich dwóch budowli, w jego wnętrzu możemy zobaczyć m.in. ołtarz ukazujący Chrystusa ukrzyżowanego na drzewie życia.

Docierając do Kościoła św. Jakuba przeszliśmy ze starego na nowe miasto. Jest to najmłodsza część Zespołu Staromiejskiego w Toruniu, ulokowana w 1264 roku. Podobnie jak na tej bardziej wiekowej części starówki, odnajdziemy tutaj liczne, urokliwe kamieniczki oraz zabytkowe budowle. Również oferta kulinarna tej części grodu Kopernika nie powinna nas rozczarować, Kościół św. Jakuba położony jest na Rynku Nowomiejskim gdzie znajduje się wiele świetnych restauracji serwujących kuchnię regionalną, jak również zagraniczną.

Dom Mikołaja Kopernika

Wróćmy jeszcze na moment na stare miasto. Zastanawiacie się gdzie mieszkał najsłynniejszy mieszkaniec Torunia? Według historyków to kamienica przy ulicy Kopernika 15/17 była prawdopodobnym miejscem narodzin słynnego astronoma, autora teorii heliocentrycznej. Kupując bilet za kilka złotych możemy zwiedzić wnętrza budynku, gdzie czeka na nas wystawa interaktywna na temat życia Kopernika i jego rodziny, duża dawka wiedzy o kosmosie oraz wiele ciekawych informacji na temat Torunia. Dla młodszych turystów szczególnie interesujące będzie kino 4D, gdzie co 20 minut możemy obejrzeć film na temat jednego ze zróżnicowanych tematów.

Żywe Muzeum Piernika i Muzeum Toruńskiego Piernika

Drugą rzeczą, z którą kojarzony jest Toruń oprócz postaci Mikołaja Kopernika, są z pewnością pierniki. Nie przez przypadek miasto nazywane jest Piernikopolis. Dla wszystkich, którzy na własnej skórze chcieliby się przekonać jak wygląda wyrabianie masy, a następnie wypiekanie tych korzennych ciastek zapraszamy do Żywego Muzeum Piernika. To tutaj każdy turysta może zrobić, a następnie udekorować i zjeść prawdziwe toruńskie pierniki. Jeżeli jesteście zainteresowani bardziej historią piernika na przestrzeni dziejów lepszym wyborem będzie Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie wystawa jest interaktywna i została przystosowana do potrzeb najmłodszych zwiedzających.

Cena posiłków dla grup w Toruniu

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Toruń oferuje bardzo szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Toruniu? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Ziemie kujawsko-pomorskie to region bardzo zróżnicowany etnicznie, co przekłada się na bogactwo kulinarne. Jest to obszar żyznych ziem, rozległych sadów, wielkich lasów i licznych jezior. Kujawianie swoją kuchnię opierali przede wszystkim na tym co mogli wyhodować, upolować lub pozbierać. Wpływ na tutejsze potrawy miały smaki Kujaw, Krajny, Pałuk, Borów Tucholskich czy Ziemi Dobrzyńskiej. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni kujawsko-pomorskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Hiszpański omlet z chorizo i ziemniakami, kawa lub herbata, sok lub woda

Opcja II:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Zupa śliwkowa po toruńsku

Drugie danie: Polędwiczki z jelenia w sosie piernikowym

Deser: Pierniki toruńskie

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw II:

Zupa: Muska - regionalna zupa z zsiadłego mleka z ziemniakami z aromatem kminku oraz czosnku.

Drugie danie: Ryba po toruńsku - ryba smażona z ciemnym piwem i pokruszonymi piernikami.

Deser: Kujawska legumina makowa

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Obiadokolacja

Zestaw I:

Przystawka: Szablok z zacierkami - tradycyjne danie jednogarnkowe.

Danie ciepłe: Gęś po kołudzku - wypchana jabłkami, podawana z żurawiną i ziemniaczanym Purée.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Danie ciepłe: Szczupak w soli, podawany z ugotowanymi na parze warzywami.

Deser: Rogaliki barcińskie - maślane z migdałowym nadzieniem.

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw na wynos

Zestaw I: Bajgiel z rukolą, tuńczykiem i sosem koperkowym, baton czekoladowy, jogurt owocowy pitny, jabłko, sok lub woda

Zestaw II: Croissant z guacamole, grana padano i pomidorami, baton musli, jogurt owocowy, banan, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.