Wrocław, Stare Miasto
Kultowe miejsce w sercu wrocławskiego rynku. Miejsce spotkań ludzi spragnionych niepowtarzalnej atmosfery, w stylu klasycznego hollywoodzkiego kina. Sezonowe menu, wyśmienite koktajle, muzyka na żywo. Restauracja idealnie sprawdza się na małe i duże przyjęcia rodzinne, imprezy firmowe, spotkania towarzyskie i biznesowe.
Wrocław, Fabryczna
Restauracja i bistro z pysznymi daniami inspirowaniami kuchniami świata i najnowszymi trendami. Wspaniałe miejsce do organizacji spotkań każdego rodzaju: towarzyskich, rodzinnych i firmowych. Uniwersalne wnętrze daje duże możliwości aranżacji przestrzeni w trakcie przyjęcia. Udogodnienia: parking, kącik zabaw dla dzieci
Wrocław, Śródmieście
Od samego rana dzielimy się smakiem. Nie spełniamy oczekiwań- sprawiamy, że są jeszcze większe.
Wrocław, Fabryczna
Obiekt Stara Garbarnia to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia – z dala od zgiełku, jednak wciąż w dużym mieście. W naszym obiekcie mogą Państwo zorganizować konferencje/szkolenia lub imprezę okolicznościową – dla grup od minimum 20, nawet do 400 osób. Posiadamy kilka sal przeznaczonych dla klientów indywidualnych jak i biznesowych.
Wrocław, Krzyki
Przestrzeń odpowiednia do celebrowania rodzinnych przyjęć, romantycznych kolacji, biznesowych spotkań. Restauracja wyróżniona w żółtym przewodniku Gault&Millau - gwarancja smaku oraz jakości. W menu uwzględniamy szczególne diety i potrzeby dzieci. Kącik zabaw, miejsce do nakarmienia lub przebrania dziecka. Dogodna lokalizacja, bezpłatny parking dla gości. Możliwość wynajęcia sali na wyłączność.
Wrocław, Fabryczna
Klimatyzowany i przestronny lokal na parterze biurowca. Duże możliwości konfiguracji sali. Mały ogródek i bezpłatny parking na 60 aut. Nienarzucający się styl pozwala czuć się swobodnie i komfortowo. Schabowy, wołowina, krab? Każde danie to muzyka dla podniebienia, dzięki dobrym składnikom i pomysłowości łączenia smaków właścicielki miejsca - Katarzyny Daniłowicz zwyciężczyni IV edycji TOP CHEF.
Wrocław, Fabryczna
Zielony Rower to nowa miejscówka na kulinarnej mapie Wrocławia - przytulna i przeszklona restauracja z pięknie zaaranżowanym ogrodem. W menu lokalu można znaleźć szeroki wybór dań kuchni włoskiej oraz burgery, sałatki, dania mięsne. Bar serwuje ciekawe drinki, dobre wino, oferuje szeroki wybór herbat i pyszną kawę.
Wrocław, Psie Pole
Messa Marina to miejsce, które otworzyliśmy przede wszystkim dla Państwa. Chcielibyśmy aby każda wizyta w naszej restauracji, była okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i wspólnego świętowania. Naszym mottem przewodnim jest gościnność – polskie korzenie i włoska tradycja.
Wrocław, Stare Miasto
Dom muzyki nawiązujący do tradycji najlepszych nowojorskich klubów jazzowych. W niezwykłej atmosferze można spróbować autorskich potraw i drinków.
Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas we Wrocławiu.
Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.
Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.
Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.
We Wrocławiu działa ponad 700 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.
Stare Miasto
Starówka to najbardziej rozpoznawalna część Wrocławia. Jej centralną część zajmuje rynek założony już ok. 1240 roku. Stare miasto słynie z postaci krasnoludków - niewielkich rzeźb umiejscowionych w zabytkowych uliczkach, ich liczba się stale powiększa od 2005 roku. Wrocławskie stare miasto jest jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Zniszczona w wyniku działań wojennych w ponad 50% starówka, została w całości zrekonstruowana, dzięki czemu zachwyca swoim urokiem turystów z całego świata, licznie przybywających do miasta nad Odrą.
Duża liczba restauracji na Starym Mieście sprawia, że znajdziecie tutaj zarówno mniejsze, kameralne lokale, jak i restauracje z salami na imprezy okolicznościowe, które doskonale sprawdzą się na obiad dla grup zorganizowanych. Jeśli myślicie o posiłku w przy Rynku Głównym, musicie pamiętać, że w tym miejscu ceny będą zazwyczaj nieco wyższe niż w innych częściach miasta.
Ostrów Tumski
Niecałe dwa kilometry od rynku miasta znajduje się Ostów Tumski. Najstarsza część Wrocławia, zespół wysp, z którego można ujrzeć wyjątkowość miasta i jego pięknej architektury. Brukowane uliczki Ostrowa przez tysiąclecie stanowiły miejsce na romantyczne spacery. Na przestrzeni lat, wyspy we Wrocławiu zostały ze sobą połączone mostami i ścieżkami, dzięki czemu mieszkańcy miasta coraz chętniej spędzają czas w tych okolicach. Niektórzy wrocławianie uważają, że za magię Ostrowa Tumskiego odpowiedzialne są latarnie gazowe, zapalane przez latarnika, ubranego w czarną pelerynę i czarne spodnie.
Oprócz wielu zabytkowych budynków oraz pięknej, romantycznej scenerii Ostrów Tumski może poszczycić się bardzo szeroką ofertą restauracji. Turyści będą w stanie znaleźć tutaj lokal na każdą okazję, dodając do tego niepowtarzalny klimat wyspy, możemy być pewni, że obiad w takim miejscu zapadnie przyjezdnym na długo w pamięci. Organizując posiłek na Ostrowie Tumskim musimy mieć jednak na uwadze, że podobnie jak na starym mieście, że ceny będą tutaj nieco wyższe niż w innych częściach miasta.
W stronę Hali Stulecia i Ogrodu Japońskiego
Spacerując w kierunku południowo-wschodnim z Ostrowa Tumskiego dotrzemy w okolice Hali Stulecia i Ogrodu Japońskiego, miejsc które można śmiało nazwać wizytówką Wrocławia. Monumentalna hala została otwarta w 1913 roku, w setną rocznicę zwycięstwa koalicji antyfrancuskiej nad wojskami Napoleońskimi pod Lipskiem. Jej architektem był Max Berg, ówczesny architekt miejski. Hala Stulecia od 2006 roku figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Kolejnym wspaniałym obiektem warty zwiedzenia, jest Ogród Japoński znajdujący się w sąsiedztwie hali. Jego historia również jest związana z Wojnami Napoleońskimi. Obiekt tak samo jak Hala Stulecia został otwarty w 1913 roku z okazji Wystawy Stulecia, która miała miejsce we Wrocławiu. W latach dziewięćdziesiątych ogród dzięki współpracy miasta z ambasadą japońską został upiększony, aby zachwycać turystów swoim aktualnym wyglądem.
Oprócz pięknych zabytków i scenerii okolice Hali Stulecia to także szeroka oferta gastronomiczna. Znajdziemy tutaj restauracje na każdą okazję, od eleganckiego lokalu na komunię, po miejsce na szybki obiad dla grupy wycieczkowej. Należy jednak pamiętać, że w związku z dużym ruchem rezerwacji powinno dokonać się wcześniej.
Panorama Racławicka
Powracając spacerem spod Hali Stulecia w kierunku starego miasta przez piękny Most Grunwaldzki, nie sposób pominąć Panoramy Racławickiej. Majestatyczny, cykloramiczny obraz namalowany przez zespół malarzy pod przewodnictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka w latach 1893-1894, od 1980 roku jest wystawiony we Wrocławiu(obraz pierwotnie znajdował się we Lwowie). Turyści mogą zachwycać się potężnym dziełem o wymiarach 15 na 114 metrów, przedstawiającym zwycięstwo wojsk powstańczych dowodzonych przez Tadeusza Kościuszkę nad wojskami rosyjskimi w 1794 roku pod Racławicami przez cały rok.
W pobliżu Panoramy Racławickiej znajdziemy restauracje oferujące kuchnie z każdego zakątku świata, zaczynając na potrawach polskich, a kończąc na tajskich. W otoczeniu Panoramy, w ścisłym śródmieściu spotkamy wytrawne restauracje, klimatyczne miejsca na śniadanie czy bary, gdzie można wyjść na wieczornego drinka. Jest to bez dwóch zdań świetne miejsce na grupowy obiad, a ceny powinny być tutaj nieco niższe niż na starym mieście.
Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Wrocław oferuje naprawdę szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.
Śniadanie
Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.
Obiad (obiadokolacja)
Ile należy zapłacić za obiad dla grupy we Wrocławiu? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.
Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.
Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?
Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.
Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.
Dolny Śląsk ze względu na swoje położenie i dzieje historyczne stanowi jeden z najciekawszych kulinarnie regionów w Polsce. Mieszkańcy tego regionu cenią smak i kulinarną tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Ziemie Dolnego Śląska na przestrzeni ostatnich stuleci należały do Polaków, Czechów oraz Niemców, co miało zdecydowany wpływ na wzbogacenie tutejszej kuchni. Możemy tutaj skosztować także wiele dań charakterystycznych dla mieszkańców Kresów Wschodnich.
Śniadanie
Opcja I:
Stół szwedzki: pieczywo, płatki śniadaniowe, dżem, mleko, jogurty, sery, wędliny, kiełbaski, jajecznica, warzywa, owoce, soki, kawa, herbata
Opcja II:
Tortilla z mozzarellą, pesto i warzywami, jogurt owocowy, kawa, herbata
Obiad
Zestaw I
Zupa: Żurek Śląski podawany w wydrążonym bochnie chleba
Drugie danie: Czarne gołąbki krużewnickie
Deser: Ciasto drożdżowe z cynamonową kruszonką
Napój: woda, kawa lub herbata
Zestaw II
Zupa: Rosół z makaronem
Drugie danie: Kluski Śląskie, zrazy i modra kapusta
Deser: Szarlotka z kruszonką, bitą śmietaną i lodami waniliowymi
Napój: woda, kawa lub herbata
Obiadokolacja
Zestaw I
Przystawka: awokado faszerowane
Danie ciepłe: Śląskie niebo - gotowane, wędzone lub peklowane mięso wieprzowe polane sosem z suszonych owoców
Napoje: kawa lub herbata
Zestaw II
Przystawka: Sałatka Caprese
Danie ciepłe: Pierogi ruskie z Chrząstawy
Napoje: kawa lub herbata
Zestaw na wynos:
Zestaw I: Tortilla gryczana z łososiem wędzonym oraz warzywami, baton energetyczny, woda lub sok
Zestaw II: Sałatka z quinoa, wędzonym łososiem, szpinakiem i pieczonym burakiem, banan, jabłko, woda lub sok
Imprezy integracyjne to jedne z najpopularniejszych benefitów pracowniczych w Polsce. Organizują je i małe i duże firmy, niemal z każdej branży. Średni budżet na osobę na imprezę firmową w Polsce wynosi 235 zł - wynika z danych Briefly, serwisu ułatwiającego organizowanie imprez firmowych.
Sodoma i Gomora, wstyd i burza na całe biuro, czyli… czas na kilka słów o wyjazdach integracyjnych. Co zrobić, by sytuacja nie wymknęła się spod kontroli? Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak zorganizować wyjazd, by pracownicy chcieli na niego jechać?