Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Zakopanem posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Centrum, Polana Szymoszkowa, Olcza

Góral Burger

Zakopane

Restauracja

Halka

Zakopane

Restauracja

Góralska Tradycja

Zakopane

Restauracja

DWÓR ŚLEBODY

Zakopane

Restauracja

Siuchajsko

Zakopane

Regionalna restauracja położona tuż przy drodze wiodącej z Zakopanego do Chochołowa. Siuchajsko" dysponuje 200 miejscami w dwóch salach. Goście restauracji mogą skorzystać z parkingu przy obiekcie. Sale ozdobione regionalnymi sprzętami, a także rzeźbami, rozmieszczone są na dwóch poziomach. Cechuje nas kominek i ciepła domowa atmosfera.

Hotel Logos Zakopane

Zakopane

Hotel & SPA & sale konferencyjne

Bifalo Steakhouse

Zakopane

Restauracja z wysokiej jakości polską wołowiną. W menu steki sezonowane, burgery, rameny. Dostępne indywidualne menu na życzenia gości.

Nosalowy Dwór

Zakopane

Restauracja

Restauracja i Browar Gwarno

Zakopane

W Restauracji Gwarno wierzymy, ze piwo i jedzenie powinno iść w parze. Jeśli szukasz najlepszego miejsca w Zakopanem na organizację swojego spotkania, wydarzenia lub uroczystości rodzinnej Gwarno zapewni Ci wyjątkowe menu i wspaniałą atmosferę w samym centrum Zakopanego.

Obiad dla grupy w Zakopanem - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Zakopanem.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Zakopanem?

W Zakopanem działa ponad 550 restauracji, więc wybór jest bardzo duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Krupówki

Zakopane to bezapelacyjnie stolica polskich gór. Miasto charakteryzuje się pięknymi widokami tatrzańskich szczytów, niepowtarzalną kulturą ludową, oraz gwarą góralską. Zanim jednak wybierzemy się na górskie szlaki aby zdobyć najpiękniejsze z polskich wzniesień, warto wcześniej wybrać się na spacer po mieście. Naszą wędrówkę rozpoczynamy od Krupówek, reprezentacyjnego deptaku, gdzie przyjezdny turysta znajdzie wszystko, czego może tylko zapragnąć. Główna arteria miasta to przede wszystkim sklepy, kawiarnie oraz restauracje. Niegdyś wzdłuż ulicy stały głównie chaty góralskie, jednak aktualnie na Krupówkach stawia się coraz więcej nowoczesnych budowli, z których na szczęście zdecydowana większość nawiązuje do góralskiego stylu, który tutaj panuje. Ponadto, na deptaku możemy zobaczyć liczne powozy konne, w których możemy odbyć podróż po stolicy gór polskich. Krupówki są z pewnością obowiązkową pozycją na trasie zwiedzania miasta.

Nie ma miejsca w Zakopanem, gdzie znajdziemy tyle kawiarni i restauracji, co na Krupówkach. Deptak to bez wątpienia bardzo dobre miejsce, aby znaleźć lokal na obiad. Przede wszystkim polecamy dania kuchni regionalnej, czyli góralskiej. Obowiązkiem każdego turysty przyjeżdżającego do Zakopanego powinno być także zjedzenie prawdziwego oscypka, który według prawa unijnego może być produkowany jedynie w kilku gminach w Polsce. Krupówki to jednak nie tylko kuchnia góralska, ale także potrawy z innych zakątków Polski i Europy. Wybierając się na obiad na główną ulicę handlową Zakopanem musimy pamiętać, że ceny są tutaj nieco wyższe niż w innych częściach miasta, oraz konieczne będzie wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Gubałówka

Po przejściu przez całe Krupówki od góry do dołu docieramy pod kolej linowo-terenową prowadzącą na Gubałówkę. Góra jest szczególnie popularna wśród przyjezdnych turystów z powodu łatwego dostępu, dzięki wcześniej wspomnianej kolejce oraz łagodnemu podejściu na szczyt. Na Gubałówkę warto wspiąć się choćby dla samych widoków jakie się rozciągają ze wzniesienia. Panorama Zakopanego, oraz górujące nad nim Tatry z pewnością wynagrodzą wysiłek każdemu, kto postanowił zdobyć szczyt na piechotę. Na Gubałówce czekają na nas liczne atrakcje, takie jak stacje narciarskie, zjazd rynnowy, restauracje oraz wiele form rozrywki dla najmłodszych turystów.

Nikt z piechurów nie musi martwić się przygotowywaniem większych zapasów przed wyprawą na Gubałówkę, ponieważ na szczycie góry na klientów czekają karczmy serwujące góralskie potrawy. Jedzenie góralskie, często dość tłuste smakuje najlepiej właśnie po większym wysiłku fizycznym.

Muzeum Tatrzańskie i Willa Koliba

Aby dobrze zapoznać się z Zakopanem i zrozumieć klimat polskich gór, warto poświęcić kilka chwil na zakopiańskie muzea. Muzeum Tatrzańskie to jedna z najstarszych tego typu placówek regionalnych w Polsce. Jeżeli jesteście zainteresowani jak mieszkali niegdyś górale, jakie były ich regionalne stroje, oraz chcielibyście przyjrzeć się dziełom sztuki, to powinniście zarezerwować na zwiedzanie muzeum kilka godzin. Po zwiedzeniu głównego gmachu muzeum przy Krupówkach, warto udać się do trzech budowli, które spełniają założenia stylu zakopiańskiego. Styl architektoniczny, typowy dla stolicy polskich gór został zdefiniowany w latach 90. XIX wieku przez Stanisława Witkiewicza. Jego najbardziej znanymi przedstawicielami są wille Koliba i Atma, oraz Dom Muzealny Ornak. W stylu zakopiańskim budowano głównie pensjonaty, dzisiaj powyższe budowle pełnią funkcje muzealne.

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza

Miejsce absolutnie wyjątkowe dla wszystkich fanów sporu, oraz mekka polskich skoków narciarskich. Od kiedy na początku XXI wieku swoją eksplozję miała Małyszomania bilety na konkursy Pucharu Świata w Zakopanem wyprzedają się na pniu, zaraz po pojawieniu się w internecie. Polacy kochają skoki narciarskie, a ich rekordowa popularność w naszym kraju jest spowodowana licznymi sukcesami naszych zawodników w ostatnich latach. Mówi się, że w 2002 roku u szczytu Małyszomanii pod Wielką Krokwią stawiło się ok. 80 tysięcy kibiców. Dzisiaj te liczby(głównie ze względów bezpieczeństwa) nie są aż tak wysokie, jednak bez dwóch zdań to właśnie zawody w Zakopanem należą do tych z najwyższą frekwencją i najlepszą atmosferą w sezonie.

Dla wszystkich, którzy chcieliby chociaż trochę poczuć się jak nasi latający idole, mamy dobrą informację. Każdy z turystów za uiszczeniem niewielkiej opłaty może wjechać na szczyt Wielkiej Krokwi kolejką linową, a w miesiącach letnich możliwy jest nawet zjazd pontonowy po buli skoczni. Ponton rozpędza się do prędkości powyżej 100 km/h, emocje gwarantowane!

Giewont i Kasprowy Wierch

Czym byłaby wycieczka do Zakopanego bez wyprawy w góry? Giewont(1894 m.n.p.m.) to symbol stolicy Tatr. Śpiący Rycerz góruje nad miastem, jest widoczny właściwie z każdego miejsca w Zakopanem i przypomina mieszkańcom oraz przyjezdnym o potędze gór. Na szczycie Giewontu znajduje się ogromny stalowy krzyż, który został tam postawiony w 1901 roku na pamiątkę 1900 urodzin Pana Jezusa. Piętnastometrowa konstrukcja należy do pięknych, ale również bardzo niebezpiecznych w burzowych warunkach atmosferycznych. 19 sierpnia 2019 roku na Giewoncie miała miejsce tragedia, gdy w krzyż uderzył piorun, 150 zostało rannych, a 4 turystów zginęło. Droga na Giewont z Kuźnic trwa ok. 3 godzin.

Jeżeli wybieracie się do Zakopanego z dziećmi, lub nie macie wystarczającej ilości czasu, aby wspinać się na tatrzańskie szczyty o własnych siłach, dobrą alternatywą będzie wjazd koleją linową na Kasprowy Wierch(1887 m.n.p.m.). Kolej należy do jednej z najstarszych tego typu w Europie, została postawiona w latach 1935-1936, a jej budowa trwała zaledwie 227 dni. W 2007 roku wyciąg przeszedł modernizację i aktualnie jest obsługiwany przez nowocześniejsze wagony. Kasprowy Wierch to miejsce szczególnie popularne wśród narciarzy, jest to jeden z nielicznych polskich szczytów, gdzie widoki podczas zjazdu na nartach są iście alpejskie. Miłośników białego szaleństwa na Kasprowy przyciąga również fakt, że można tutaj jeździć na nartach aż do 30 kwietnia. Aby nie stać w długich kolejkach do gondoli, warto dokonać wcześniejszego zakupu biletów przez internet.

Zarówno na szlaku na Giewont, jak również na szlaku na Kasprowy Wierch znajdziemy liczne schroniska PTTK, gdzie możemy bez problemu zjeść pyszny obiad, lub napić się ciepłej herbaty. Na Kasprowym Wierchu, w stacji znajdującej się na szczycie góry funkcjonuje w dodatku kilka barów i restauracji. Należy jednak pamiętać, że przed wyprawą na górskie szlaki koniecznym jest wcześniejsze przygotowanie prowiantu oraz napojów!

Ceny posiłków dla grupy w Zakopanem

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Zakopane oferuje bardzo szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Zakopanem? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Kuchnia góralska jest niezwykle ceniona przez turystów, mimo że nie należy do gatunku kuchni szczególnie wyszukanych. Wbrew pozorom, życie u podnóży Tatr nigdy nie było lekkie i przyjemne. Trudne warunki klimatyczne, oraz nieurodzajna gleba nie sprzyjały hodowli niczego więcej niż zboże, kapusta i ziemniaki. W dodatku górale, którzy zazwyczaj wykonywali ciężką pracę fizyczną mieli wysokie zapotrzebowanie energetyczne. Mięso było jadane wyłącznie od święta, a popularne oscypki raczej nie były potrawą goszczącą codziennie na góralskich stołach, tylko produktem na sprzedaż. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych dań kuchni góralskiej:

Śniadanie

Opcja I:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Opcja II:

Tradycyjna bryjka(danie na bazie wody, mąki i tłuszczu) ze skwarkami, podawana ze świeżym górskim chlebem, kawa, herbata, woda.

Obiad

Zestaw I

Zupa: Kwaśnica na żeberkach

Drugie danie: Gulasz po góralsku

Deser: Hrube baby - babki drożdżowo-ziemniaczane.

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Zupa: Czosnianka - zupa z ziemniaków, dużej ilości czosnku, cebuli i mięty, czasem dodaje się również trochę rozpuszczonej słoniny.

Drugie danie: Pstrąg po góralsku

Deser: Kremarz góralski - placek na bazie miodu.

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Przystawka: Moskole z bryndzą - bułeczki z bryndzą podawane ze skwarkami boczku.

Danie ciepłe: Pęczak z grochem na wędzonce

Napoje: Woda lub sok, wino białe lub czerwone

Zestaw II:

Danie ciepłe: Pieczeń barania podawana z pieczonymi ziemniakami

Deser: Kołacze z serem

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw na wynos

Zestaw I: Bułeczki góralskie, oscypek, banan, chipsy jabłkowe, baton czekoladowy, jogurt pitny, woda lub sok.

Zestaw II: Kanapka z pomidorem, mozzarellą i rukolą, polana octem balsamicznym, oscypek, jabłko, baton musli, jogurt owocowy, woda lub sok.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.

Popularne usługi i lokale