Komunia w restauracji czy w domu? [zalety i wady]
Pierwsza Komunia to ważne przeżycie duchowe dla dziecka i rodziców oraz duże przedsięwzięcie organizacyjne. Jak zorganizować przyjęcie komunijne, by podkreślić rangę uroczystości, a jednocześnie pogodzić potrzeby dziecka i gości? Podpowiadamy!
Po przyjęciu sakramentu przychodzi czas na uroczysty obiad. Można zorganizować go w domu lub w wybranej wcześniej restauracji. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy, liczby planowanych gości, lokalizacji kościoła. Obie opcje mają swoje zalety.
Obiad w domu:
-
wiąże się z niższymi kosztami;
-
gwarantuje swobodniejszą atmosferę;
-
pozwala na dużą dowolność w komponowaniu menu.
Przyjęcie komunijne w restauracji:
-
umożliwia zaproszenie większej liczby gości;
-
pozwala oszczędzić dużo czasu i energii;
-
pozwala dokładnie zaplanować budżet, a tym samym uniknąć nieprzewidywalnych kosztów;
-
sprawia, że w czasie przyjęcia można w całości skupić się na dziecku i gościach;
-
gwarantuje najwyższą jakość serwowanych potraw.
Przy organizacji przyjęcia poza domem bardzo istotny będzie przede wszystkim odpowiedni wybór restauracji – zlokalizowanej w niedużej odległości od kościoła, serwującej smaczne i świeże dania oraz... mieszczącej się w zaplanowanym budżecie, a jednocześnie na tyle eleganckiej, by podkreślić charakter wydarzenia. W podjęciu tej decyzji pomoże Ci nasz serwis Briefly – współpracujemy w Warszawie i Krakowie z setkami sprawdzonych restauracji. Wystarczy podać termin, lokalizację i określić wymagania, a oferty najlepiej dopasowanych restauracji trafią do Twojej skrzynki mailowej. Z góry masz pewność wolnego terminu i zakres kosztów.
Poszukiwanie restauracji należy zacząć odpowiednio wcześnie. Organizacja przyjęć komunijnych poza domem staje się bowiem coraz popularniejsza, a co za tym idzie – w kwietniu czy maju wybrany termin w wielu lokalach raczej na pewno będzie już zajęty. W dużych miastach trzeba zarezerwować restaurację nawet kilka miesięcy przed uroczystością.
Warto pamiętać również o tym, że podczas przyjęcia komunijnego najważniejsze powinno być dziecko i jego potrzeby. Emocje towarzyszące sakramentowi i piękne prezenty szybko bledną, jeśli pociecha spędzi cały dzień, nudząc się pośród dorosłych gości, z powagą dyskutujących o swoich sprawach. Dobrym rozwiązaniem będzie zapewnienie dziecku towarzystwa rówieśników lub – zwłaszcza, jeśli przyjęcie odbywa się w restauracji – zatrudnienie animatora.
Nie należy zapominać również, że uroczysty obiad to tylko dodatek – kluczowym elementem dnia powinna być uroczystość w kościele. Dlatego warto poświęcić czas nie tylko na zorganizowanie przyjęcia, ale również na pomóc dziecku w przygotowaniu się do tego ważnego dla niego dnia.