Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują osiemnaste urodziny

W Częstochowie młodzież najczęściej organizuje swoje osiemnastki w dzielnicy Stare Miasto, blisko domu.

Stacja Grawitacja

Częstochowa

Park trampolin & Ścianka wspinaczkowa

motywacja.com

Częstochowa, Zawodzie - Dąbie

Instytucja świadcząca swoje usługi w zakresie turystyki aktywnej, usług cateringowych oraz specjalistycznych prac z wykorzystaniem technik alpinistycznych

Złote Arkady

Częstochowa, Trzech Wieszczów

Hotel i restauracja w centrum komunikacyjnym Częstochowy, z wykwintną kuchnią i kompleksową organizacją wydarzeń firmowych i imprez rodzinnych.

Dom Tajemnic

Częstochowa, Śródmieście

Escape room

Kręgielnia Pub Stacherczak

Częstochowa, Śródmieście

Kręgielnia

Pizzeria Felicita

Częstochowa, Śródmieście

Pizzeria z pyszną, włoską pizzą i klimatycznym wystrojem. Idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi oraz zorganizowanie przyjęcia we włoskim stylu.

bar ALIBI

Częstochowa, Śródmieście

bar

CARPE DIEM klub CZĘSTOCHOWA

Częstochowa, Śródmieście

pub, klub

FLASH

Częstochowa, Śródmieście

pub, restauracja

Osiemnastka w Częstochowie - ważne wskazówki

Ile kosztuje organizacja osiemnastki w Częstochowie?

Średnia cena osiemnastki w Częstochowie to minimum 1500 zł. Koszt zależy przede wszystkim od czasu trwania niezapomnianej imprezy, liczby gości i menu. Jeśli interesuje Cię impreza wieczorno-nocna z ciepłymi daniami, to w okolicach Starego Miasta ceny zaczynają się od 70 zł za osobę.

Należy pamiętać również o dodatkowych usługach: alkoholu, torcie, DJ-u, ochronie, które czasem nie są wliczone w koszt wynajęcia lokalu. Na szczęście ostateczny koszt imprezy jest zazwyczaj możliwy do negocjacji.

Jak zorganizować osiemnastkę w Częstochowie?

Krok 1. Pomysł - wybierz charakter imprezy

Pomyśl, jaka forma osiemnastych urodzin jest dla Ciebie najbardziej wyjątkowa: taneczna impreza w klubie, obiad rodzinny w restauracji, a może aktywna osiemnastka w escape roomie lub na lodowisku, a potem poczęstunek i symboliczny toast w klubokawiarni z kilkorgiem przyjaciół?

Młodzież najchętniej bawi się na imprezach zamkniętych w wynajętym klubie, sali imprezowej lub bankietowej. Również rodzice, z racji bezpieczeństwa są zwolennikami takiej formy świętowania pełnoletności.

Krok 2. Cena - ustal budżet

Czynnik, od którego jest uzależniona cała koncepcja imprezy urodzinowej. Najczęściej nie obędzie się bez pomocy finansowej rodziców. Ustalając budżet należy pamiętać nie tylko o wynajęciu sali, ale również o dodatkowych atrakcjach. Jeżeli koszta są za duże, zawsze można zorganizować osiemnastkę razem ze znajomym i podzielić się należnością na pół.

Krok 3. Porównaj oferty i zarezerwuj miejsce

Dwa najbardziej pomocne źródła przy poszukiwaniu sprawdzonego lokalu na osiemnastkę to: starsi znajomi oraz internet. Podczas porównywania ofert zwróć uwagę na koszt wynajmu lub cenę za osobę, zakres usług, lokalizację oraz wystrój lokalu. Po znalezieniu odpowiedniej przestrzeni, nie warto czekać z rezerwacją.

Krok 4. Zaproś gości

Prawdopodobnie najmilsza część wyprawiania osiemnastki, czyli tworzenie listy gości. Można to zrobić klasycznym sposobem i wręczyć wydrukowane zaproszenia lub bardziej nowocześnie, czyli stworzyć zamknięte wydarzenie na Facebook’u. Większość nastolatków wybiera drugą opcję, która jest łatwiejsza i bardziej ekonomiczna, a przy tym ma pewność, że wszystkie informacje dotrą na czas.

Krok 5. Wybór kreacji

Może nie najważniejszy, ale wciąż ważny temat. Każdy w dniu osiemnastych urodzin chce się czuć wyjątkowy - dziewczyny ubierają się jak księżniczki, a chłopcy jak prawdziwi dżentelmeni. Nikt nie zabroni bawić Ci się w dresach, chyba że sam narzucisz dress code. Jednak ta wyjątkowa noc zachęca do zobaczenia co słychać w sklepach lub sprawdzenia umiejętności krawcowych.

Gdzie zorganizować 18. urodziny w Częstochowie?

W Częstochowie jest wiele sprawdzonych miejsc na osiemnastkę. Najwięcej lokali można znaleźć w centrum, jednak poza nim również można znaleźć wartą uwagi salę. Podczas lata istotnym kryterium jest ogródek lub taras.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.