Osiemnastka to nie impreza niespodzianka

Amerykańscy nastolatkowie mają sweet sixteen, a my - osiemnastki! Aby tradycji stało się zadość i Ty zorganizuj najlepsze przyjęcie w swoim życiu! Najlepiej takie, o którym jeszcze przez lata będą krążyć legendy;)

Najważniejszą kwestią jest wybór miejsca. Możesz oczywiście zorganizować przyjęcie w domu, ale czasami brakuje odpowiednio dużej przestrzeni, a czasami lepiej nie nadużywać zaufania sąsiadów. Do tego komu, by się chciało sprzątać po zwykle hucznej imprezie?

Dlatego coraz więcej restauracji oraz klubów oferuje swoje lokale na osiemnastki. Klimat miejsca będzie zależał od tego, co chcesz robić oraz jaki będzie twój motyw przewodni. Kiedy myślisz o wyborze miejsca masz pustkę w głowie? Przerażają Cię sprawy organizacyjne? Briefly jest właśnie dla Ciebie. Wystarczy, że wyślesz zapytanie, podając liczbę gości, budżet, planowaną datę imprezy oraz dodatkowe oczekiwania, takie jak preferowana lokalizacja czy wystrój sali. Klikasz, czekasz kilka chwil, a indywidualne oferty spadają do Ciebie jak z nieba.

 


Dzięki Briefly w każdym mieście znajdziesz klub lub salę imprezową na osiemnastkę, który spełnia twoje oczekiwania i ma wolny termin: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, inne miasta.Kluczowym aspektem imprezy jest oczywiście lista gości. Nieważne, jaką filozofię wyznajesz: więcej znajomych = więcej zabawy czy bliscy znajomi=zawsze możesz być sobą, w obu opcjach musisz ich w jakiś sposób zaprosić. Najłatwiej wybrać któreś z mediów społecznościowych, ale czy ludziom nie byłoby milej, gdybyś dał im tradycyjne zaproszenie, które może być pamiątką na lata?

A co z jedzeniem? Przecież nikt nie będzie bawił się pół nocy bez posiłku. Kiedy wybierasz lokal zwróć uwagę, co mają w swoim menu albo zapytaj czy mogą przygotować coś spoza niego. Ważnych elementem jest również tort (nie martwcie się sportowe świrki - od jednego kawałka nie przytyjecie!). Możesz zamówić go w cukierni albo spytać restauracje, w której urządzasz swoją imprezę, czy zrobią taki, o jakim marzysz. W Polsce osiemnastka to graniczny wiek, od którego można legalnie nabywać alkohol, dlatego symboliczny alkohol dla pełnoletnich gości to kolejna “tradycja” polskich osiemnastek.

Jeżeli nie chcesz zanudzić swoich znajomych, to musisz zadbać o coś innego niż jedzenie i picie. Oczywistą sprawą jest miejsce do tańczenia i muzyka, przy której każdy będzie się dobrze bawił. Ale jeżeli chcesz, aby ta impreza pozostała w głowach ludzi na dłużej, powinieneś zadbać o coś więcej. Pokaz zdjęć z twojego życia, na którym będziecie wspominać dobre chwile albo konkursy, w których będzie do wygrania coś ciekawego związanego z twoją osobą, może być dobrą opcją.

Ostatnią rzeczą, o którą możesz się martwić, jest udokumentowanie całego wydarzenia. Masz zapewne telefon z aparatem czy Snapchata, na którym będziesz zamieszczał relacje z tego, jak się bawicie, ale czy będziesz miał na to czas? Bezpieczniejszą opcją jest wynajęcie fotografa, który profesjonalnie uwieczni najważniejsze (lub tylko początkowe) momenty imprezy - imprezy, która już nigdy się nie powtórzy. Jest to oczywiście większy koszt, ale niektóre restauracje mają to już wliczone w cenę. Nieco taniej wyjdzie, jeśli ktoś z obsługi, po uprzednim ustaleniu i załatwieniu sprzętu, będzie wykonywać to zadanie.

Osiemnastka to coś więcej niż impreza. To przejście w dorosłość. Rozplanuj sobie dobrze ten dzień, a na pewno Ty, jak i twoi znajomi będziecie mieli wspomnienia na lata i pretekst do następnych spotkań.

Autorka: Ola (l.17)