Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Łodzi posiłki dla grup organizowane są najczęściej w dzielnicach: Śródmieście, Widzew, Polesie.

Zatoka Smaku

Łódź, Polesie

Usługi cateringowe - kompleksowa obsługa wszelkiego rodzaju eventów: konferencje, przerwy kawowe, przyjęcia firmowe, komunie, wesela, imprezy plenerowe, urodziny, studniówki, spotkania rodzinne, party box. Dodatkowo dysponujemy 4 restauracjami na terenie Łodzi i okolic. Bogata karta menu.

M Hotel

Łódź, Bałuty

Komfortowy i nowoczesny obiekt konferencyjno-hotelowy położony na przedmieściach Łodzi. Doskonałe miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych, konferencji, bankietów i szkoleń.

Restauracja Politechnika

Łódź, Polesie

Zapraszamy do Restauracji Politechnika, gdzie tradycyjna kuchnia polska łączy się z profesjonalną obsługą, tworząc niepowtarzalne doświadczenie kulinarne. Nasz lokal oferuje możliwość organizacji przyjęć okolicznościowych do 40 osób, gdzie każdy detal jest dopracowany z dbałością o Państwa zadowolenie.Ciesz się wykwintnymi smakami naszych potraw w przyjemnej atmosferze.

Restauracja Nowy Sad

Łódź, Polesie

Restauracja położona w zacisznym miejscu, blisko centrum z dużym parkingiem oraz altanką. Klimatyzowana przestronna sala weselno-bankietowa do 70 osób odnowiona w 2021 roku. Możliwość udekorowania sali w preferowany sposób. Organizowane są różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe oraz spotkania firmowe, a ponadto sala sprawdzi się idealnie na kameralne wesele.

Anatewka w Manufakturze

Łódź, Bałuty

Restauracja z wieloma tradycjami, w której serwowane są dania łódzkich Żydów. Receptury naszych potraw sięgają czasów Fabrykanckiej Łodzi. Antresola, zadaszony ogródek, oczko wodne z fontannami, piaszczysta plaża, drink bar.

Tubajka

Łódź, Widzew

Przytulna kawiarnia w starym domu ogrodnika w parku Źródliska. Lokal dostosowany do potrzeb dzieci i dorosłych. Organizacja imprez okolicznościowych, warsztatów, koncertów, pokazów, pikników. Latem możliwość spędzenia czasu na leżakach i kocach przed lokalem.

Dworek na Chojnach

Łódź, Górna

Restauracja

Klub Spadkobierców

Łódź, Śródmieście

Restauracja w zabytkowych wnętrzach, specjalizująca się w organizacji przyjęć okolicznościowych. W samym centrum Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej. To unikatowe miejsce serwuje tradycyjne dania kuchni polskiej.

Bierhalle Esplanada

Łódź, Śródmieście

Browar restauracyjny stylizowany na niemiecką piwiarnie | Piwo, do którego produkcji używane są wyłącznie 4 surowce: woda, słód, chmiel i drożdże | Możliwość organizacji wieczorów panieńskich i kawalerskich oraz spotkań firmowych, jak i zamówienie cateringu

Obiad dla grupy w Łodzi - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Łodzi.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Łodzi?

W Łodzi działa ponad 400 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Ulica Piotrkowska oraz Plac Wolności

Spacer po Łodzi rozpoczynamy na ulicy Piotrkowskiej, najpopularniejszej części miasta. Piotrkowska to jedna z najdłuższych ulic handlowych w całej Europie, jej długość jest ponad dwukrotnie większa od londyńskiej Oxford Street i wynosi 4,2 km. Arteria, która w przeszłości stanowiła oś miasta i jego centralny trakt komunikacyjny, z czasem stała się miejscem kultowym, pełnym barów, restauracji, muzeów czy klubów. Wciąż można tutaj poczuć potęgę dawnej Łodzi, wielkiego miasta przemysłowego. Swój początek deptak bierze przy placu Wolności, dawnym Nowym Rynku, zbudowanym na kształt ośmiokąta, z uliczkami skierowanymi we wszystkie strony świata. Przy placu znajdziemy takie budowle jak piękny miejski ratusz, kościół ewangelicki czy kamienicę, w której znajduje się najstarsza łódzka apteka.

Plac Wolności oraz Piotrkowska to z pewnością najbardziej popularne miejsca, gdzie można zorganizować obiad dla grupy. W szczególności na słynnym deptaku bez problemu znajdziemy lokale na każdą okazję, które oferują zakres dań kuchni z całego świata. Należy jednak pamiętać, że jest to najbardziej znana turystom część miasta, przez co koniecznym będzie dokonanie rezerwacji, istotny jest również fakt, że ceny są tutaj nieco wyższe niż w innych dzielnicach Łodzi.

Manufaktura i Pałac Poznańskiego

Niejeden słyszał o łódzkiej Manufakturze, zapewne wielu kojarzy się ona z kolejnym centrum handlowym, jednak takie myślenie to wielki błąd. Manufaktura jest faktycznie, również kompleksem sklepów, jednak oprócz nich znajdziemy tutaj muzea czy teatry. Miejsce to ma także swój własny rynek, który na co dzień jest miejscem wielu wydarzeń. Niecodzienny, poprzemysłowy charakter Manufaktury przyciąga na co dzień wielu mieszkańców Łodzi i nie tylko. Tuż obok Manufaktury możemy podziwiać dom jej pierwotnego właściciela, z czasów gdy była tu jeszcze fabryka włókiennicza - Pałac Izraela Poznańskiego. Nie bez powodu posiadłość słynnego przemysłowca nazywana jest łódzkim Luwrem, budowli nie brak przepychu, pięknych zdobień oraz wspaniałych dzieł sztuki. Pałac wraz z Manufakturą to imponujący spadek po najbogatszej rodzinie w Łodzi. Dziś w budynku znajduje się między innymi Muzeum Miasta Łodzi.

Przestrzeń wokół Manufaktury oprócz bogatej oferty kulturalnej czy zakupowej, posiada także liczne restauracje, kafejki i bary. Bez problemu zjemy tutaj obiad ale także spotkamy się na kawę, czy wieczornego drinka ze znajomymi. Posiłek w otoczeniu odnowionych budynków poprzemysłowych z czerwonej cegły, na długo utkwi niejednemu turyście w pamięci. Manufaktura oferuje szeroką ofertę kulinarną, w różnych przedziałach cenowych.

Księży Młyn

Kierując się na południe opuszczamy obszar Śródmieście i docieramy do części miasta nazywanej Księży Młyn. Jest to kolejne z miejsc unikatowych i jedynych w swoim rodzaju. Zespół fabryczno-mieszkalny wzniesiony nad rzeką Jasień w XIX wieku przez Karola Scheiblera, łódzkiego przedsiębiorce. Księży Młyn przypomina dzisiejsze, nowoczesne osiedla budowane według sloganu miasto w mieście. W skład samowystarczalnego zespołu miejskiego wchodziły takie budowle jak ogromna przędzalnia, magazyny, famuły(domy robotnicze), szkoła, dwa szpitale czy remiza straży pożarnej. Upadek przemysłu odmienił to miejsce jednak zupełnie. Dzisiaj Księży Młyn to magnes przyciągający turystów, artystów i fotografów. W dawnych budynkach przemysłowych odbywają się teraz liczne wydarzenia kulturalne, festiwale czy pokazy mody. Słynne famuły stały się za to przestrzenią biurową, lub są przerabiane na lofty.

Okolice tego niepowtarzalnego zespołu fabryczno-mieszkalnego są kolejnym, niezwykłym miejscem proponowanym na postój grupy i spożycie obiadu. Znajdziemy tu lokale serwujące zarówno polskie jak i zagraniczne potrawy, na terenie kompleksu znajduje się także lokalny browar. Księży Młyn to miejsce z pewnością warte obejrzenia, aby poczuć klimat prawdziwej Łodzi.

OFF Piotrkowska

Czy da się wymyślić coś jeszcze w budynkach dawnej fabryki? Owszem, kolejną, wyjątkową wizją zagospodarowania terenów poprzemysłowych jest OFF Piotrkowska, alternatywny kompleks wielofunkcyjny, usytuowany w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 138/140. Zdobywca pierwszego miejsca w plebiscycie 7 nowych cudów Polski National Geographic Traveler to przede wszystkim mekka ludzi młodych. Na terenie kompleksu znajdziemy pracownie słynnych architektów, projektantów mody, kluby muzyczne, przestrzenie wystawiennicze, showroomy czy klubokawiarnie. W dawną fabrykę wyrobów bawełnianych łodzianie po raz kolejny tchnęli nowe życie.

Kompleks OFF Piotrkowska niegdyś słynął z kuchni azjatyckiej, ze względu na liczne budki oferujące posiłki z Bliskiego czy Dalszego Wschodu. Dzisiaj również znajdziemy tutaj niejedną, bardzo dobrą restaurację, nastawioną na kuchnię regionalną, jak również z innych zakątków świata. Pojawiły się tu nawet lokale, które w swojej ofercie mają wspólne gotowanie integracyjne dla pracowników firm. Obiad na OFF Piotrkowskiej to z pewnością coś na czasie.

Ceny posiłków dla grup w Łodzi

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Łódź oferuje całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Łodzi? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Kuchnia łódzka to kuchnia czterech różnych kultur, które się krzyżowały w tym regionie. W XIX wieku tereny Łodzi zamieszkiwane były przez ludność polską, żydowską, rosyjską i niemiecką. Każdą z tych kultur charakteryzowały inne potrawy, jednak najważniejszą cechą posiłków mieszkańców fabrycznej Łodzi była prostota, szybkość w przygotowaniu oraz powszechna dostępność składników. Właśnie dlatego na stołach dominowały często dania jednogarnkowe.

Śniadanie

Opcja I

Omlet biszkoptowy z bananami i truskawkami, polany jogurtem naturalnym, kawa lub herbata

Opcja II

Kanapki z polędwicą i jajkami w koszulkach, polane sosem z chilli i białego wina, kawa lub herbata

Obiad

Zestaw I

Zupa: Łódzka zalewajka

Drugie danie: Kapusta zasmażana z dodatkiem prażoków - niewielkich klusek ziemniaczanych.

Deser: Piernik marchewkowy

Napój: woda, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Zupa chrzanowa

Drugie danie: Knedle ziemniaczane z truskawkami, serwowane z młodą kapustą

Deser: Czekoladowe ciasto gryczane z gruszkami

Napój: Woda, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Przystawka: Tatarczuch(tradycyjny, słodki chleb wypiekany z mąki gryczanej) z konfiturą owocową

Danie ciepłe: Kluski żelazne, podawane ze skwarkami i zasmażaną cebulką

Napoje: woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Przystawka: Polewka gruszkowa

Danie ciepłe: Łódzka kapusta z grochem

Napoje: kawa lub herbata

Zestaw na wynos:

Zestaw I: Kanapki z tatarczucha posmarowane dżemem malinowym, banan, jogurt truskawkowy, sok owocowy

Zestaw II: Bułka z szynką, serem, pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką, jabłko, mieszanka studencka, baton energetyczny, woda mineralna

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.