Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotowują obiady dla grup

W Zamościu posiłki dla grup są organizowane najczęściej w dzielnicach: Stare Miasto, Nowe Miasto, Osiedle Reymonta

Hollywood Caffee & Pub

Zamość

Dwupoziomowy klub muzyczny i restauracja/pub w centrum Zamościa, 4 minuty pieszo na Stare Miasto.

Broadway Club Zamość

Zamość

Dwupoziomowy klub muzyczny i restauracja/pub w centrum Zamościa, 4 minuty pieszo na Stare Miasto.

ZAJAZD ORZEŁ

Zamość

Hotel, restauracja, centrum konferencyjne, sala bankietowa

Hotel Wojto

Zamość

Hotel położony na przedmieściach Zamościa, z dala od zgiełku i hałasu. Przestronna sala bankietowa idealna na organizację hucznych imprez i wydarzeń oficjalnych.

Hotel Koronny

Zamość

Czterogwiazdkowy hotel blisko starego miasta w Zamościu | w ofercie luksusowe apartamenty | 5 minut samochodem do centrum miasta | kuchnia śródziemnomorska | sale konferencyjne i bankietowe | możliwość organizacji imprez okolicznościowych | eleganckie wnętrze | duży ogród i parking

Padwa

Zamość

Restauracja Padwa to miejsce w Rynku Wielkim, w przepięknej renesansowej kamienicy, zaprojektowanej przez głównego projektanta Zamościa, architekta z Padwy - Bernarda Morando. Do dyspozycji gości mamy dwie sale dostępne z poziomu Rynku Wielkiego. We wnętrzach piwnicy proponujemy Państwu dwie sale, w jednej uroku dodaje ciepło kominka. W obu salach możemy łącznie gościć 100 osób (70+30).

Morando - Dom Restauracyjny

Zamość

MORANDO to wyjątkowe miejsce, gdzie idea łączy się z kreatywnością. Stawiamy duży nacisk na jakość naszych usług, staramy się z dbałością o każdy szczegół spełniać życzenia naszych Gości. Specjalizujemy się w realizacji wystawnych przyjęć, bankietów, uroczystości rodzinnych. Oferujemy salę z widokiem na Rynek Wielki. Zapraszamy!

Restauracja Karczma Góralska

Zamość

sala bankietowa, centrum konferencyjne

Hotel Jubilat

Zamość

Trzygwiazdkowy hotel z klimatyczną restauracją w nowoczesnym stylu, ze znakomitą kuchnią polską i ukraińską. Dostępne nowoczesne, przestronne sale konferencyjne.

Obiad dla grupy w Zamościu - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Zamościu.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek w Zamościu?

W Zamościu działa ponad 250 restauracji, więc wybór jest całkiem duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Rynek Wielki

Spacer po Padwie północy rozpoczynamy od samego serca miasta, czyli idealnie kwadratowego rynku o wymiarach 100x100 metrów. Szczególną uwagę na głównym placu Zamościa przyciąga piękny, renesansowy ratusz. Okazała budowla z końca XVI wieku ma wachlarzowe schody, oraz wieżę zegarową, wysoką na 52 metry. W ratuszu, który uchodzi za symbol miasta, znajdują się aktualnie Urząd Miasta Zamość, oraz Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Ponadto rynek czaruje bogato zdobionymi kamieniczkami ormiańskimi(nazwa pochodzi od Ormian, którzy zostali przyjęci przez hetmana Jana Zamoyskiego do miasta), w których działa Muzeum Zamoyskie, oraz niepowtarzalnym klimatem, który nawiązuje do włoskich miasteczek. Nie przez przypadek Zamość uchodzi za prawdziwą perłę renesansu. Miasteczko zostało ufundowane przez Jana Zamoyskiego, hetmana wielkiego i kanclerza koronnego, człowieka który w XVI wieku był drugą osobą w Rzeczypospolitej po królu. Za sam projekt Zamościa odpowiedzialny był przyjaciel architekt, którego Zamoyski poznał w Padwie - Bernardo Morando.

Oprócz pięknej zabudowy, rynek w Zamościu niejednego zachwyci także szerokim wyborem restauracji oraz kawiarni. Większość lokali oferuje kuchnię włoską, a w swojej nazwie często zawierają nazwę miasta Padwa, ponieważ to właśnie w tym mieście studiował Zamoyski i tam właśnie poznał wybitnego architekta odpowiedzialnego za koncepcję budowy miasta. Po obiedzie należy koniecznie zostać jeszcze chwilę na rynku, aby przy kawie poprzyglądać się renesansowym arcydziełom. Należy jednak pamiętać, że lokale w ścisłym centrum miasta oferują ceny nieco wyższe niż w innych dzielnicach.

Starówka

Po zwiedzeniu rynku ruszamy w podróż po dalszej części starego miasta. Przemieszczając się pomiędzy wąskimi uliczkami możemy zauważyć, że miasto jest niesamowicie uporządkowane i symetryczne. Nie każdy to wie, ale wynika to z faktu, że Zamość spełnia koncepcje miasta idealnego. Jakie cechy zawiera ta koncepcja? Miasto powinno znajdować się nad rzeką, aby ułatwić transport towarów i higienę ludzi, powinno być zabudowane na dwóch oddzielnych poziomach, gdzie wyższy służy szlachcie i mieszczaństwu, a niższy jest odpowiedzialny za obsługę całej działalności, szerokość ulic powinna stanowić przynajmniej połowę wysokości przyległych kamienic, a przy tym wszystkim miasto musi być piękne i funkcjonalne. Zamość to jeden z nielicznych przykładów zachowanej miejscowości, która spełnia te wszystkie wymogi. Spacerując po starówce trudno nie dostrzec, że na północ i południe od Rynku Wielkiego, znajdują się symetrycznie mniejsze Rynek Solny i Wodny. Budowlą, która jest warta szczególnej uwagi na starówce jest synagoga żydowska, świątynia przetrwała wojnę, a aktualnie służy za centrum informacji i muzeum.

W związku z dużym ruchem turystycznym, na starym mieście nie brakuje licznych lokali gastronomicznych. Zachwycają one swoim usytuowaniem na parterze renesansowych kamieniczek, możemy usiąść na restauracyjnym ogródku z widokiem na ulicę, a przyjazna obsługa zaoferuje kuchnię ze wszystkich stron świata. Oprócz dań włoskich i polskich, na starówce dominują lokale serwujące również kuchnię azjatycką. Przy organizacji obiadu dla dużej grupy, warto jednak pamiętać, że ważnym jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Mury obronne miasta

Spomiędzy zabudowań starówki wychodzimy na mury obronne miasta. Zamość jako nowo powstała miejscowość był ośrodkiem postępu, kultury i sztuki Rzeczypospolitej. Do miasta napływało coraz więcej mieszkańców, którym trzeba było zapewnić ochronę przed potencjalnym atakiem nieprzyjaciela. Powstało siedem bastionów obronnych, w dodatku Zamość był otoczony przez rzeki i jeziora, co powodowało dla najeźdźcy dodatkowe utrudnienia. Miasto nie musiało długo czekać na test swoich fortyfikacji, XVI wiek nazywany w Polsce wiekiem wojen przyniósł wiele heroicznych bitew, w których Zamość brał udział. Padwa północy była wówczas atakowana przez kozaków, oraz Szwedów. W późniejszym okresie Zamość bardzo długo bronił się w czasie powstania listopadowego. W 1866 roku nastąpiło całkowite zniszczenie twierdzy, która została zrekonstruowana dopiero w latach 80. XX wieku. Odbudowano wówczas Bastion VII oraz Nadszaniec. Po modernizacji w latach 2008-2009 przez wnętrza fortyfikacji obronnych miasta przebiega Podziemna Trasa Turystyczna.

Kolegiata Zamojska i most zakochanych

Przenieśmy się do budynku, z którego najbardziej dumny był architekt miasta - Bernardo Morando. Katedra Zmartwychwstania Pańskiego to świątynia o architekturze nieprzeciętnej, jej styl naśladowało później wielu innych architektów Lubelszczyzny, powstał nawet styl określany mianem Renesansu Lubelskiego. Kolegiata pełni również funkcję kaplicy rodu Zamoyskich, jest tam pochowany założyciel miasta, ale także jego planista. Obok kaplicy stoi pomnik Jana Zamoyskiego. Nic dziwnego, że w mieście oddaje mu się takie honory, Zamojskie stare miasto od 1992 roku należy do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nieopodal Kolegiaty znajduje się jeszcze jedna atrakcja, kładka widokowa nad torami kolejowymi, nazywana przez turystów również mostem zakochanych. Wszystkim parom podróżującym do miasta polecamy zaopatrzyć się w kłódkę, którą można na moście przypiąć jako znak swojej miłości.

ZOO w Zamościu

Dla wszystkich zmęczonych oglądaniem zabytkowych placów i kościołów, polecamy wizytę w miejskim ZOO. Ośrodek zajmuje niecałe 14 hektarów, ale jest bardzo dobrze zorganizowane i zadbane, wszystkie budynki są utrzymane w bardzo dobrym stanie, przez co ZOO sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie niż te we Wrocławiu czy Chorzowie. ZOO zamieszkuje 312 gatunków zwierząt i jest to jedyny tego rodzaju ośrodek w tej części Polski.

Ceny posiłków dla grupy w Zamościu

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Zamość oferuje całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Zamościu? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Kuchnia lubelska charakteryzuje się licznymi akcentami kresowymi - białoruskimi i rosyjskimi. Tutejsze potrawy są bardzo smaczne, choć nie zawsze zdrowe i lekkostrawne. Najbardziej znane są dania przygotowywane z mąki czy kaszy gryczanej. Kuchnia lubelska to jednak przede wszystkim pierogi, które są jadane tutaj na niezliczoną ilość sposobów: ruskie, z kaszą, kapustą, grzybami czy owocami. Słynne są także wyroby regionalne takie jak cebularze czy Koguty Kazimierskie wypiekane tylko w Kazimierzu Dolnym.

Śniadanie

Opcja I:

Pancakes podawane ze świeżymi owocami, jogurtem naturalnym lub syropem klonowym, kawa lub herbata

Opcja II:

Szakszuka z bakłażanem, pomidorem, szpinakiem, oliwą z oliwek i oregano, kawa lub herbata

Obiad

Zestaw I

Zupa: Flaki po zamojsku

Drugie danie: Kaczka po zamojsku podawana z placuszkami z mąki, śmietany, jaj oraz musem malinowym

Deser: Zawijaki wygnanowskie - regionalne drożdżówki podawane z owocami lub konfiturą

Napoje: Woda, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Rosół z makaronem

Drugie danie: Kodeński dzik w cieście - pieczony dzik w cieście chlebowym, podany z konfiturami z porzeczek, borówek czy żurawiny.

Deser: Kiszone jabłka

Napoje: Woda, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Danie ciepłe: Pierogi z kaszą gryczaną

Deser: Racuchy z makiem

Napoje: woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Danie ciepłe: Forszmak lubelski - regionalny gulasz

Deser: Szarlotka z lodami i bitą śmietaną

Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw na wynos:

Zestaw I: Cebularz lubelski, banan, chipsy z suszonych jabłek, jogurt owocowy, woda lub sok

Zestaw II: Kanapki z szynką, serem, pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką, jagodzianka, jabłko, baton energetyczny, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.