Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Tarnowie rodzice najczęściej organizują chrzciny w Centrum

KWAZAR BOWLING

Tarnów, Zabłocie

Kawiarnia & Kręgielnia

Restauracja Pod Dębem

Tarnów

Restauracja z salą mieszczącą nawet 115 gości, z profesjonalną obsługą i wystrojem, który stanowi idealną oprawę imprez okolicznościowych.

Hotel i Restauracja Podzamcze

Tarnów

Restauracja na zboczu Góry Świętego Marcina, z miejscem dla nawet 160 osób, dwoma tarasami, pyszną kuchnią i klimatycznym wystrojem

Hotel u Jana

Tarnów

Restauracja na tarnowskiej starówce z kilkoma klimatycznymi salami do organizacji imprez rodzinnych i firmowych.

GRAND KEBAB TARNÓW

Tarnów

Restauracja

SOPRANO

Tarnów

Restauracja

Cristalino Kuchnia i Wino

Tarnów

Stylowa restauracja z tarasem, doświadczoną obsługą, smaczną i zdrową kuchnią oraz organizacją imprez na wysokim poziomie.

CIEKAWA SŁODKO-SŁONO

Tarnów

Kawiarnia

PIZZERIA "MARANTO"

Tarnów

Pizzeria

Chrzciny w Tarnowie - ważne wskazówki

Chrzciny w Tarnowie - ceny

W lokalu w Tarnowie za organizację chrzcin zapłacimy od 60 zł za osobę. W cenę zwykle wliczona jest przystawka, dwudaniowy obiad, deser i napoje zimne oraz ciepłe. Tort oraz alkohol trzeba zazwyczaj zorganizować we własnym zakresie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie zorganizować chrzciny w Tarnowie?

Najbardziej popularnym rejonem miasta na organizację przyjęć okolicznościowych jest centrum. Wynika to z tego, że w okolicy rynku aż roi się od restauracji i kawiarni, umożliwiających organizację imprez. Najczęściej wybierane są duże kawiarnie, restauracje lub sale bankietowe, znajdujące się przy hotelach.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Popularna staje się organizacja chrztów w czasie świąt, np. Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Jednak nie wszyscy są zwolennikami tłumów w kościele podczas uroczystości i wolą ładną pogodę - ci wybierają sezon wiosenno-letni. Pamiętajmy jednak, że w maju, który jest miesiącem przyjęć komunijnych, większość lokali nie będzie miała wolnych terminów na chrzciny.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, dość popularna jest również kuchnia śródziemnomorska. Przykładowe menu na chrzciny w Tarnowie:
-przystawka: tatar z łososia
-zupa: krem grzybowy z groszkiem ptysiowym
-danie główne: roladki wołowe staropolskie
-deser: puchar lodów z gorącymi malinami

Większość lokali organizujących przyjęcia okolicznościowe jest otwarta na propozycje klientów. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, poinformujmy o tym restaurację co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Dzięki temu obsługa będzie miała czas na przygotowanie specjalnego menu.

Usługi dodatkowe

Wynajęcie fotografa, który uwieczni uroczystość chrztu oraz wykona dla nas sesję zdjęciową, może się okazać dobrym pomysłem. Warto pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zaopiekuje się najmłodszymi gośćmi podczas przyjęcia.

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw. Może się okazać, że nawet w przypadku jego braku, restauracja wydzieli dla naszych podopiecznych specjalną przestrzeń do zabawy na czas imprezy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka należy zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej.

Następnie trzeba zdecydować ile osób chcemy zaprosić. To pozwoli dostosować miejsce, w którym chcemy zorganizować przyjęcie - np. odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca w restauracji, wynająć większą salę bankietową, czy zamówić catering, jeśli wybierzemy imprezę w domu. Rezerwację lokalu zróbmy ok. 3-4 tygodnie przed planowaną datą przyjęcia.

Istotną kwestią jest też wybór chrzestnych. Aby zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.