Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

Oprócz Katowic klienci szukają najczęściej lokalu na komunię w miastach: Gliwice, Chorzów, Zabrze, Tychy, Bytom, Ruda Śląska

Pod Drewnianym Bocianem

Katowice

Restauracja zlokalizowana w centrum Katowic, serwująca dania kuchni włoskiej. Klimatyczny wystrój - cegła, fototapety odtworzone ze starych przedwojennych, ręcznie malowanych pocztówek. W sezonie letnim do dyspozycji gości jest duży taras. Sala na 40 osób, możliwość rezerwacji na wyłączność.

Restauracja Avocado

Katowice

Restauracja i dom weselny z pięknym ogrodem i dużym parkietem tanecznym. Ponad 30 lat doświadczenia w gastronomii.

Via Toscana

Katowice

Restauracja z niezwykłą śródziemnomorską atmosferą i kuchnią. Autorskie dania kuchni śródziemnomorskiej przygotowane z najlepszych włoskich, greckich i hiszpańskich składników.

Młodnik

Katowice

restauracja

GRILLAND

Katowice

restauracja, bar

Hotel KInga

Katowice

hotel, restauracja

Hotel Senator Katowice

Katowice

hotel, restauracja

Kafej

Katowice

Kameralna, stylowa kawiarnia i restauracja o ciepłej atmosferze, idealna na imprezy w mniejszym gronie.

Synergia

Katowice

Synergia, czyli dobre miejsce na spotkanie każdego rodzaju: z przyjaciółmi, z rodzina, biznesowe. Stylowe wnętrze, aromatyczna kawa, smaczne posiłki.

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na komunię w Katowicach

Przyjęcie komunijne w restauracji w Katowicach

preferowane miejsce: restauracja, sala w hotelu

liczba gości: 26 dorosłych, 6 dzieci

menu: obiad, przekąski np. sałatki, tort, napoje

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na lokalu bądź sali na wyłączność, ze stołem przystrojonym na biało, ze świeczkami i świeżymi kwiatami. Plusem będzie kącik zabaw lub ogródek, by dzieci mogły się pobawić. Na obiad chcielibyśmy coś z kuchni polskiej, potem różne przekąski jak pieczywo, wędliny, sałatki. Chcielibyśmy, by lokal zapewnił tort komunijny, dwa ciasta i owoce oraz ciepłe i zimne napoje.


120 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Komunia w Katowicach - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Katowicach?

W Katowicach najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Dużym atutem jest bliskość kościołów oraz parków. Popularnymi dzielnicami na komunię są również Osiedle Tysiąclecia, Bogucice i Brynów. Zwykle na imprezy wybierane są restauracje oraz duże kawiarnie lub klubokawiarnie. Dodatkowym plusem jest, jeśli lokal posiada ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Katowicach?

Najlepiej zarezerwować termin zaraz po otrzymaniu od katechety daty uroczystości. Powinien nam ją podać już na początku roku szkolnego. Im wcześniej zarezerwujemy lokal, tym więcej czasu pozostanie nam na inne sprawy związane z planowaniem przyjęcia. Wrzesień i październik są zatem najlepszym czasem na zrobienie rezerwacji, choć zdarza się że niektóre restauracje są rezerwowane aż z dwuletnim wyprzedzeniem. Dobrze jest porównać ofertę kilku lokali i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym dniem, a przede wszystkim przeżyciem duchowym dla dziecka. Pamiętajmy o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne wcale nie musi przypominać imprezy weselnej.

Pierwszą kwestią organizacyjną, którą poruszą rodzice na spotkaniu będzie strój komunijny - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszą albą, a sukienką lub garniturem. Na pewno pojawi się pomysł wynajęcia na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością zostanie również poruszony temat składki - należy ustalić z księdzem, co będzie w ramach niej zakupione: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, czy też dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa i biblia. W ostatnim okresie przygotowań należy ustalić kto zajmie się udekorowaniem i sprzątaniem kościoła oraz oprawą mszy.

Komunia w Katowicach - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Katowicach kosztuje od 60 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zwykle zapłacimy 50% ceny. Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia są: rodzaj i liczba podawanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w lokalu to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: strój (alba będzie nieco mniej kosztownym wyborem niż pełny garnitur lub sukienka), fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj decydują się na kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - restauracja, sala bankietowa lub klubokawiarnia którą rezerwujemy powinna mieć w ofercie menu dostosowane dla dzieci. Jeśli wśród gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje menu dopasowane do ich potrzeb.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Katowicach:
- przystawka: carpaccio wołowe
- zupa: krem grzybowy z groszkiem ptysiowym
- danie główne: kotlet DeVolaille
- deser: brownie z musem malinowym

Niektóre restauracje posiadają w ofercie torty komunijne, do innych można dostarczyć tort we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie lampki wina do obiadu lub zorganizowanie przyjęcia bez alkoholu, ze względu na jego duchowy charakter.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy podczas przyjęcia. Można też wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobrym pomysłem, jeżeli na imprezie będzie dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.