Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Olsztynie rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub dzielnicy Olszanki i Osiedle Podgrodzie

Hotel Kopernik

Olsztyn

Nowoczesne centrum szkoleniowo-konferencyjne

Kardamon

Olsztyn

Restauracja w hotelu Villa Pallas

Drewno i ogień

Olsztyn

Restauracja z prawdziwą neapolitańską pizzą z pieca opalanego drewnem, z nowoczesnym i stylowym wystrojem.

FETA

Olsztyn

Restauracja z prawdziwie domowym jedzeniem, jak u babci. Imprezy okolicznościowe w przytulnej atmosferze, ze sprawną obsługą.

Cudne Manowce

Olsztyn

Restauracja z pyszną kuchnią regionalna, bazującą na świeżych składnikach najwyższej jakości. Ciepły lokal w przytulnym stylu.

Mine. Cafe

Olsztyn

restauracja, kawiarnia

Pracownia Słodko Słona

Olsztyn

restauracja

Provincja

Olsztyn

restauracja

Bajaga Cafe

Olsztyn

Kawiarnia dla dzieci

Komunia w Olsztynie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Olsztynie?

W Olsztynie najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w centrum miasta oraz w dzielnicach Olszanki i Osiedle Podgrodzie. Dużym udogodnieniem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np. parków. Rodzice zwykle rezerwują miejsca w restauracjach oraz większych kawiarniach lub klubokawiarniach.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Olsztynie?

Im wcześniej zarezerwujemy termin na przyjęcie, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw z nim związanych. Katecheta powinien nam podać datę uroczystości na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale są zajmowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest dla dziecka szczególnym dniem i przeżyciem duchowym. Nie zapomnijmy o tym w ferworze przygotowań do imprezy - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zazwyczaj planowanie rozpoczyna się od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, ale też nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Na pewno poruszony zostanie temat składki. Należy ustalić z księdzem, co z niej zakupimy: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, jak również dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie podzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz role na czas mszy.

Komunia w Olsztynie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Olsztynie to koszt od 100 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci do 12 lat zapłacimy zwykle połowę ceny. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w restauracji to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: strój komunijny, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i uprzątnięcie kościoła oraz składka na kościół. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice organizujący komunię zazwyczaj wybierają tradycyjną kuchnię polską i śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje tego typu menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Olsztynie:
- przystawka: carpaccio z buraka
- zupa: krem z pomidorów
- danie główne: pieczeń wieprzowa
- deser: brownie

Niektóre lokale przyjmują zamówienia na torty komunijne, zwykle można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie lampki wina do obiadu lub całkowita rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być dużo dzieci - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Plusem jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.