Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Olsztynie rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub dzielnicy Olszanki i Osiedle Podgrodzie

Casablanca | Olsztyn

Olsztyn

Lokal w samym sercu Olsztyna stworzony z myślą o tych, którzy cenią kuchnię zdrową i świeżą I Restauracja Casablanca jest miejscem idealnym do obiadów rodzinnych, spotkań towarzyskich i biznesowych, a także po prostu ostoją relaksu, obcowania z częścią historii w malowniczym otoczeniu parku podzamcze. I organizacja konferencji i szkoleń

Restauracja Nowoczesna | Warmiński Hotel & Conference

Olsztyn

Restauracja "NOWOCZESNA" po gruntownej przemianie wzbogaciła swoją ofertę kulinarną. Każda okazja do spotkań rodzinnych to niezwykły czas, który dzięki wspaniałej kuchni i magicznej oprawie pozostawi najlepsze wspomnienia na zawsze. Uroczystość organizujemy w oparciu o Państwa sugestie, oddając do dyspozycji nasze bogate doświadczenie. Spełniamy wymagania najbardziej wymagających Gości

Villa Pallas

Olsztyn

Villa Pallas to hotel usytuowany w samym centrum Olsztyna. Oferujemy komfortowe miejsca noclegowe, organizację wesel oraz imprez firmowych I 64 pokoje I 3 sale konferencyjne o różnej wielkości I Villa Pallas jest idealnym miejscem na zorganizowanie konferencji albo przyjęcia okolicznościowego

Prosta38

Olsztyn

Restauracja w eleganckim stylu, specjalizująca się w organizacji przyjęć okolicznościowych i wydarzeń na najwyższym poziomie. Wyśmienita kuchnia i nienaganna obsługa I Usługi cateringowe I Obsługa dużych konferencji, szkoleń i innych wydarzeń firmowych/biznesowych

Via Napoli

Olsztyn

Via Napoli to restauracja z kuchnią włoską oraz tradycyjną polską. Lokalizacja na Olsztyńskiej Starówce, w pobliżu zamku, i klimatyczny ogród sprawiają, że chwile spędzone w naszej restauracji maja niepowtarzalną atmosferę. Nasz lokal to klimatyczne miejsce, idealne na spotkanie biznesowe lub imprezę okolicznościową w gronie rodziny i przyjaciół.

Manor Hotel

Olsztyn, Gutkowo

Hotel z rozbudowanym zapleczem konferencyjno-wypoczynkowym, położonym nad jeziorem Żbik w Olsztynie I zaplecze rekreacyjno-sportowe, na które składają się: boiska do piłki nożnej, do siatkówki i do siatkówki plażowej I 130 pokoi I hotelowe restauracje wraz z patio i oranżerią są zdolne pomieścić do 400 Gości I sala klubowa dla 250 osób I Strefa wellness I kilkanaście sal konferencyjnych

Hotel na Skarpie I Olsztyn

Olsztyn

Hotel Na Skarpie położony jest w spokojnej dzielnicy Olsztyna. Otoczony zielenią i ciszą stwarza doskonałe warunki do wypoczynku I 147 miejsc noclegowych w 82 przytulnych pokojach I organizacja imprez okolicznościowych, wigilii firmowych, eventów, konferencji I 3 sale konferencyjne I Letni słoneczny taras I organizacja grilla lub ogniska na terenie hotelu

Horyzonty Cafe

Olsztyn

Horyzonty Cafe to kameralna restauracja mieszcząca się w pobliżu starego miasta I potrawy kuchni polskiej i europejskiej I organizacja kameralnych przyjęć okolicznościowych, takich jak chrzciny, komunie, jubileusze, przyjęcia weselne, jak również spotkań biznesowych,

Gęś i Zając

Olsztyn

restauracja

Komunia w Olsztynie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Olsztynie?

W Olsztynie najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w centrum miasta oraz w dzielnicach Olszanki i Osiedle Podgrodzie. Dużym udogodnieniem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np. parków. Rodzice zwykle rezerwują miejsca w restauracjach oraz większych kawiarniach lub klubokawiarniach.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Olsztynie?

Im wcześniej zarezerwujemy termin na przyjęcie, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw z nim związanych. Katecheta powinien nam podać datę uroczystości na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale są zajmowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest dla dziecka szczególnym dniem i przeżyciem duchowym. Nie zapomnijmy o tym w ferworze przygotowań do imprezy - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zazwyczaj planowanie rozpoczyna się od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, ale też nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Na pewno poruszony zostanie temat składki. Należy ustalić z księdzem, co z niej zakupimy: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, jak również dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie podzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz role na czas mszy.

Komunia w Olsztynie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Olsztynie to koszt od 100 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci do 12 lat zapłacimy zwykle połowę ceny. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w restauracji to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: strój komunijny, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i uprzątnięcie kościoła oraz składka na kościół. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice organizujący komunię zazwyczaj wybierają tradycyjną kuchnię polską i śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje tego typu menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Olsztynie:
- przystawka: carpaccio z buraka
- zupa: krem z pomidorów
- danie główne: pieczeń wieprzowa
- deser: brownie

Niektóre lokale przyjmują zamówienia na torty komunijne, zwykle można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie lampki wina do obiadu lub całkowita rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być dużo dzieci - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Plusem jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.