Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Olsztynie rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub dzielnicy Olszanki i Osiedle Podgrodzie

Hotel Kopernik

Olsztyn

Nowoczesne centrum szkoleniowo-konferencyjne

Cudne Manowce

Olsztyn

Restauracja z pyszną kuchnią regionalna, bazującą na świeżych składnikach najwyższej jakości. Ciepły lokal w przytulnym stylu.

Drewno i ogień

Olsztyn

Restauracja z prawdziwą neapolitańską pizzą z pieca opalanego drewnem, z nowoczesnym i stylowym wystrojem.

FETA

Olsztyn

Restauracja z prawdziwie domowym jedzeniem, jak u babci. Imprezy okolicznościowe w przytulnej atmosferze, ze sprawną obsługą.

KAWIARNIA "MOJA" ALICJA DERDOŃ

Olsztyn

restauracja, kawiarnia

Misa

Olsztyn

restauracja

Sushi Loft

Olsztyn

restauracja

ARTON Klub Absolwenta

Olsztyn

restauracja

Bajaga Cafe

Olsztyn

Kawiarnia dla dzieci

Komunia w Olsztynie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Olsztynie?

W Olsztynie najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w centrum miasta oraz w dzielnicach Olszanki i Osiedle Podgrodzie. Dużym udogodnieniem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np. parków. Rodzice zwykle rezerwują miejsca w restauracjach oraz większych kawiarniach lub klubokawiarniach.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Olsztynie?

Im wcześniej zarezerwujemy termin na przyjęcie, tym więcej czasu będziemy mieć na resztę spraw z nim związanych. Katecheta powinien nam podać datę uroczystości na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na rezerwację, choć niektóre popularne lokale są zajmowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest dla dziecka szczególnym dniem i przeżyciem duchowym. Nie zapomnijmy o tym w ferworze przygotowań do imprezy - przyjęcie komunijne nie musi wyglądać jak wesele.

Zazwyczaj planowanie rozpoczyna się od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, ale też nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Na pewno poruszony zostanie temat składki. Należy ustalić z księdzem, co z niej zakupimy: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, jak również dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec trzeba będzie podzielić zadania - dekorację i sprzątanie kościoła oraz role na czas mszy.

Komunia w Olsztynie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Olsztynie to koszt od 100 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci do 12 lat zapłacimy zwykle połowę ceny. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba serwowanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w restauracji to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić: strój komunijny, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i uprzątnięcie kościoła oraz składka na kościół. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice organizujący komunię zazwyczaj wybierają tradycyjną kuchnię polską i śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla dziecka - lokal, który rezerwujemy powinien oferować menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje tego typu menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Olsztynie:
- przystawka: carpaccio z buraka
- zupa: krem z pomidorów
- danie główne: pieczeń wieprzowa
- deser: brownie

Niektóre lokale przyjmują zamówienia na torty komunijne, zwykle można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie lampki wina do obiadu lub całkowita rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być dużo dzieci - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Plusem jest, jeśli lokal posiada parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.