Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Radomiu rodzice najczęściej organizują komunię w Centrum lub w dzielnicy Borki, Dzierzków

MAMMALEO

Radom, Miasto Kazimierzowskie

Restauracja specjalizująca się w daniach kuchni włoskiej, wraz z pizzą na cienkim cieście czy potrawami bezglutenowymi. Dysponuje ona miejscami na imprezy prywatne dla 24 osób. Restauracja zajmuje się również bankietami czy wigiliami firmowymi. Na najmłodszych gości czeka plac zabaw.

RESTAURACJA TEATRALNA

Radom, Śródmieście

Restauracja

ArtCaffe

Radom, Śródmieście

restauracja, kawiarnia

Hotel Promenada

Radom, Halinów

Hotel nad samym Zalewem Borki, z dużym doświadczeniem w organizacji imprez rodzinnych i firmowych każdego rodzaju.

KAVVKA COFFEE

Radom, Śródmieście

restauracja, kawiarnia

ARBITER HOTEL

Radom, Pruszaków

Hotel

CAFE ELEKTROWNIA

Radom, Śródmieście

Kawiarnia

Dworek Saski

Radom, Żakowice

Hotel

EUROPEJSKI BOUTIQUE HOTEL

Radom, Śródmieście

Hotel

Komunia w Radomiu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Radomiu?

W Radomiu najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta oraz dzielnicach Borki i Dzierzków. Dużym udogodnieniem jest tu bliskość wielu kościołów oraz terenów zielonych, m.in. parków. Rodzice zwykle wybierają sale bankietowe w hotelach oraz restauracje, zwłaszcza te posiadające ogródki.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Radomiu?

Im wcześniej zarezerwujemy lokal na przyjęcie, tym więcej czasu zostanie nam na inne sprawy związane z przygotowaniami. Katecheta powinien podać datę uroczystości już na początku roku szkolnego - wrzesień i październik są najlepszym czasem na dokonanie rezerwacji, choć niektóre renomowane lokale zajmowane są z nawet dwuletnim wyprzedzeniem. Warto porównać ofertę różnych obiektów, zanim się na jakiś zdecydujemy.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest dniem szczególnym i przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań - przyjęcie komunijne nie musi przypominać wesela.

Zazwyczaj planowanie pierwszej komunii rozpoczyna się od kwestii stroju komunijnego - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto rozważyć wynajęcie na uroczystość wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością poruszony zostanie temat składki na kościół. Trzeba będzie ustalić z księdzem, co będzie kupione w ramach niej: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa oraz biblia. Na koniec pozostanie rozdzielenie zadań - dekoracja i sprzątanie kościoła oraz oprawa mszy.

Komunia w Radomiu - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Radomiu to koszt od 90 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do lat 12 zapłacimy zwykle 50% ceny od osoby dorosłej. Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są m.in.: rodzaj i liczba podawanych potraw, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Obiad w restauracji to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty będą stanowić na pewno: strój komunijny, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj wybierają tradycyjną kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka - lokal, który rezerwujemy musi mieć w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich odrębne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Radomiu:
- przystawka: mix sałat z kaczką i gruszkami
- zupa: krem z dyni
- danie główne: stek wołowy
- deser: lody z owocami i bezą

Niektóre lokale organizują torty komunijne, ale zwykle można też dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Zostaje jeszcze kwestia alkoholu - często organizatorzy decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowicie rezygnują z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Kącik zabaw, czy też osobno wydzielona strefa do zabawy dla dzieci lub wynajęcie animatorki zabaw będą dużym udogodnieniem, jeśli na przyjęciu ma być sporo małych gości - wtedy rodzice będą mogli w spokoju porozmawiać. Dodatkowym atutem lokalu jest parking, gdyż na takie uroczystości wielu gości zwykle dojeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.