Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Szczecinie rodzice najczęściej organizują komunię w dzielnicach Śródmieście i Stare Miasto

Willa West-Ende

Szczecin

Stylowy hotel i elegancka restauracja, które łączą historię z funkcjonalnym, pięknym wnętrzem. Zadbany ogród to idealne miejsce na organizację imprezy w ciepły dzień. I sala kominkowa I usługi cateringowe

NIEBO Wine Bar Cafe

Szczecin

Kuchnia autorska, inspirowana kuchnią śródziemnomorską, w szczególności włoską | Najlepsza jakość win w przystępnej cenie | Ciepły, rodzinny wystrój pozwalający na organizację obiadów ślubnych, komunii czy wigilii firmowych

Bukowy Park

Szczecin, Prawobrzeże

Hotel, restauracja, sala bankietowa, centrum konferencyjne

Hotel Bończa

Szczecin, Dąbie

Restauracja, hotel, bar, kawiarnia, sala bankietowa

Kantyna Portowa

Szczecin

Restauracja, sala bankietowa, centrum konferencyjne, catering

Portiernia EVENT

Szczecin

Nowy lokalu eventowy zlokalizowany na szecińskiej Łasztowni, nad malowniczym brzegiem Odry, w spokojnym miejscu z wygodnym parkingiem. Świetny lokal na wynajem okazjonalny idealny na organizację Twojej imprezy (urodziny, chrzciny, przyjęcie komunijne, imprezy firmowe, ale też szkolenia czy spotkania firmowe). Duży przestronny lokal pomieści wygodnie do 40 osób.

MATEJKI 8

Szczecin

Elegancka restauracja i hotel w centrum Szczecina. Neorenesansowa willa w otoczeniu pięknego parku. Profesjonalna obsługa i wyśmienita kuchnia.

Hotel Atrium

Szczecin

Hotel i restauracja w eleganckim stylu. Gościnne wnętrza sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację imprezy. Kuchnia włoska idealnie zgrywa się tu z tradycjami kuchni polskiej.

Stockholm Kitchen & Bar

Szczecin

Restauracja na Szczecińskich Bulwarach, nad samą Odrą. Łączy elegancję i domową atmosferę, a kuchnią i wystrojem nawiązuje do szwedzkiej stolicy.

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na komunię w Szczecinie

Przyjęcie komunijne w restauracji w Szczecinie

preferowane miejsce: restauracja, hotel

liczba gości: 26 dorosłych, 6 dzieci

menu: obiad, przekąski np. sałatki, tort, napoje

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na sali na wyłączność, ze stołem przystrojonym na biało, ze świeżymi kwiatami i świeczkami. Plusem będzie kącik zabaw lub ogródek, by dzieci mogły się pobawić. Na obiad chcielibyśmy coś z kuchni polskiej, potem różne przekąski jak wędliny, pieczywo, sałatki. Chcielibyśmy, by lokal zapewnił tort komunijny, dodatkowe ciasto i owoce oraz ciepłe i zimne napoje.


120 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Komunia w Szczecinie - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Szczecinie?

W Szczecinie najwięcej przyjęć z okazji komunii organizowanych jest w dzielnicach Śródmieście i Stare Miasto. Dużym atutem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych. Zwykle na tego typu imprezy wybierane są restauracje oraz klubokawiarnie. Dodatkową zaletą lokalu może być ogródek letni.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Szczecinie?

Najlepiej zrobić to zaraz po otrzymaniu terminu uroczystości, który katecheta powinien podać już na początku roku szkolnego. Im wcześniej dokonamy rezerwacji lokalu, tym więcej czasu będziemy mieli na pozostałe sprawy związane z imprezą. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć zdarza się że niektóre renomowane restauracje są zajmowane już z wyprzedzeniem dwuletnim. Warto porównać ofertę kilku różnych lokali i wybrać ten, który jest najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest szczególnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Pamiętajmy o tym najważniejszym aspekcie w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne nie musi przypominać wesela.

Pierwszą kwestią organizacyjną, którą rodzice zazwyczaj poruszają na zebraniach jest strój komunijny - trzeba wybrać pomiędzy nieco skromniejszymi albami, a sukienkami i garniturami. Dobrym pomysłem będzie wynajęcie na czas uroczystości wspólnego fotografa lub kamerzysty.

Z pewnością na spotkaniach zostanie poruszony temat składki. Trzeba będzie ustalić z księdzem, co będzie w ramach niej zakupione, m.in. tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii oraz dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa, biblia. Na koniec należy ustalić kto zajmie się dekoracją i sprzątaniem kościoła oraz rozdzielić role na mszę świętą.

Komunia w Szczecinie - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Szczecinie to koszt od 100 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do lat 12 w większości przypadków zapłacimy nawet o połowę mniej niż za dorosłych. Czynnikami wpływającymi na ostateczną cenę przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba podawanych dań, czy wynajmujemy salę na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje.

Uroczysty obiad to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty na pewno będą stanowić: strój, na który się zdecydujemy, wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekorowanie i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj decydują się na tradycyjną kuchnię polską. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - lokal, który zarezerwujemy powinien posiadać w ofercie specjalne menu dla dzieci. Jeśli wśród gości znajdą się wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który jest w stanie przygotować specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Szczecinie:
- przystawka: śledzie w śmietanie
- zupa: krem brokułowy
- danie główne: polędwiczki drobiowe w sosie
- deser: tarta z malinami

Niektóre restauracje zajmują się organizacją tortów komunijnych, do wielu można dostarczyć tort zamówiony wcześniej w cukierni. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często organizatorzy decydują się jedynie na podanie lampki wina do obiadu lub całkowitą rezygnację z alkoholu, ze względu na duchowy charakter wydarzenia.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy na czas przyjęcia. Można rozważyć wynajęcie animatorki zabaw, jeśli wśród gości ma się znaleźć dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, gdyż na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.