Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

We Wrocławiu rodzice najczęściej organizują komunię na Starym Mieście, Nadodrzu, w centrum miasta

PICI PASTA Wratislavia

Wrocław, Śródmieście

Restauracja Cesarsko-Królewska

Wrocław, Stare Miasto

Jedno z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych miejsc na kulinarnej mapie Wrocławia. Restauracja w samym sercu miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Ratusza.

Agora

Wrocław, Psie Pole

Restauracja na każdą okazję - przyjęcia rodzinne w kameralnej atmosferze, przyjęcia weselne w indywidualnym stylu oraz imprezy firmowe dostosowane do budżetu.

Stacja smaku

Wrocław, Fabryczna

Sarah

Wrocław, Stare Miasto

Akropolis

Wrocław, Stare Miasto

Karczma Piastów

Wrocław, Stare Miasto

Best Western Hotel Prima

Wrocław, Stare Miasto

Warsztat

Wrocław, Fabryczna

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania osób, które niedawno szukały lokalu na komunię we Wrocławiu

Przyjęcie komunijne w restauracji

liczba gości: 24 dorosłych, 9 dzieci

preferowane miejsce: restauracja, sala w hotelu

menu: obiad, przekąski np. sałatki, tort, ciepłe napoje

dodatkowe oczekiwania: Zależy nam na sali na wyłączność oraz na ogródku lub kąciku zabaw, by dzieci miały się czym zająć. Na obiad chcielibyśmy coś z kuchni polskiej, potem różne sałatki, pieczywo, wędliny. Chcielibyśmy, by lokal zapewnił tort komunijny, dwa ciasta i jakieś owoce oraz ciepłe napoje. Sala i stół powinny być przystrojone na biało, ze świeczkami.


150 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Komunia we Wrocławiu - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne we Wrocławiu?

We Wrocławiu najwięcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w centrum miasta. Pobliże rynku obfituje w lokale, organizujące imprezy okolicznościowe. Dodatkowym atutem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych - np. Bulwaru Xawerego Dunikowskiego nad Odrą. Popularnymi dzielnicami na komunię są również Stare Miasto i Nadodrze. Zwykle wybierane są restauracje oraz duże kawiarnie. Dodatkowym atutem jest, jeśli lokal posiada ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię we Wrocławiu?

Najlepiej jest to zrobić zaraz po otrzymaniu terminu uroczystości. Katecheta powinien podać datę już na początku roku szkolnego. Im wcześniej zarezerwujemy lokal, tym więcej czasu będziemy mieć na pozostałe sprawy związane z planowaniem. Wrzesień i październik są najlepszym czasem na rezerwację, choć zdarza się że niektóre atrakcyjne restauracje są rezerwowane z wyprzedzeniem dwuletnim. Dobrze jest porównać ofertę kilku lokali i wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia Święta jest szczególnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Ważne, żebyśmy nie zapomnieli o tym w ferworze przygotowań i zakupów - przyjęcie komunijne wcale nie musi wyglądać jak małe wesele.

Pierwszą kwestią organizacyjną, którą rodzice powinni wspólnie ustalić jest strój komunijny - trzeba zdecydować pomiędzy skromniejszymi albami, a bardziej ozdobnymi sukienkami i garniturami. Dobrym pomysłem jest wynajęcie na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością pojawi się również temat składki. Należy ustalić z księdzem, co będzie zakupione ze składki: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, czy również dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa, biblia. W ostatnim okresie przygotowań należy ustalić kto zajmie się dekoracją i sprzątaniem kościoła oraz podzielić role na mszę świętą.

Komunia we Wrocawiu - ceny

Koszt organizacji przyjęcia komunijnego we Wrocławiu wynosi od 100 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci zwykle zapłacimy nawet o połowę mniej niż za dorosłych gości. Czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia w lokalu są: rodzaj i liczba podawanych dań, czy wynajmujemy salę na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, ewentualne dodatkowe atrakcje.

Obiad w lokalu to jednak nie koniec wydatków. Dodatkowe koszty z pewnością będą stanowić: strój, na który się zdecydujemy (alba będzie nieco tańszym wyborem niż pełny garnitur lub sukienka), wynajęcie fotografa i kamerzysty, dekoracja kościoła oraz składki na pamiątki dla dzieci oraz dar dla kościoła. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice zazwyczaj decydują się na dania tradycyjnej kuchni polskiej oraz śródziemnomorskiej. Pamiętajmy, że komunia to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - restauracja, sala bankietowa lub kawiarnia którą zarezerwujemy powinna mieć w ofercie menu dla dzieci. Jeśli wśród gości znajdą się wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje dla nich specjalne menu.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji we Wrocławiu:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: krem grzybowy
- danie główne: pierś z kurczaka ze szpinakiem
- deser: ciasto czekoladowe z malinami

Zdarzają się restauracje, które posiadają w ofercie torty komunijne, do niektórych można również dostarczyć tort we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - najczęściej wybieranymi opcjami jest podanie lampki wina do obiadu lub zorganizowanie przyjęcia bez alkoholu, ze względu na jego duchowy charakter.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu o kącik zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy na czas przyjęcia. Można także wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobry pomysł, jeżeli ma być dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.