Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują obiady weselne

W Bielsku-Białej pary najczęściej organizują obiady weselne w Centrum

Hotel ibis Styles Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Nowoczesny hotel blisko centrum Bielska-Białej | sala bankietowa oraz 5 sal konferencyjnych | organizacja imprez okolicznościowych | 133 komfortowe pokoje | dobra lokalizacja przy drodze Katowice - Żywiec | łatwy dojazd, blisko obwodnicy | duży parking

Restauracja Dębowa

Bielsko-Biała

Lokal otoczony pięknymi górskimi widokami, posiada przestronne i stylowe wnętrza oraz infrastrukturę potrzebną do organizacji uroczystości rodzinnych i biznesowych. U nas zjesz pyszny obiad z rodziną, zorganizujesz przyjęcie weselne, a także konferencję lub spotkanie biznesowe. Wszystko w przyjemnej atmosferze, spokojnym otoczeniu oraz z przepysznym jedzeniem przygotowanym przez naszych kucharzy.

Dworek New Restaurant

Bielsko-Biała

Restauracja

Karczma Pod Lotniskiem

Bielsko-Biała

Karczma

Peron

Bielsko-Biała

Kawiarnia

Garden Bar

Bielsko-Biała

restauracja, catering

Kawiarnia Bar Tulipan

Bielsko-Biała

Przytulna kawiarnia i bar, gdzie każde spotkanie, kameralne i w większym gronie, odbędzie się w domowej atmosferze i z profesjonalna obsługą.

Aparthotel Ventus Rosa

Bielsko-Biała

hotel, centrum konferencyjne

Browar Miejski

Bielsko-Biała

Restauracja i browar w zabytkowej kamienicy na Starówce. Miejsce z niepowtarzalnym klimatem, pysznym regionalnym jedzeniem i świetnym piwem

Obiad weselny w Bielsku-Białej - ważne wskazówki

Obiad po ślubie - alternatywa dla wesela

Nie każda para młoda decyduje się na organizację hucznego wesela do białego rana. Niektórzy wolą uczcić ten ważny dzień w gronie najbliższych osób, w spokojniejszej i bardziej eleganckiej atmosferze. Dlatego też coraz bardziej popularna, zwłaszcza w dużych miastach, staje się organizacja kameralnych obiadów ślubnych zamiast wesel.

Podczas takiego obiadu zwykle nie tańczy się, choć niektóre lokale posiadają wydzielone miejsce na “parkiet”. Przyjęcie trwa zazwyczaj około 4-6 godzin i kończy się, kiedy goście porozmawiają i najedzą się (najczęściej przed północą). Główną zaletą jest tu zdecydowanie niższy koszt niż urządzenie wesela dla dużej liczby osób.

Obiad weselny w Bielsku-Białej - ceny

Obiad ślubny dla najbliższych gości w lokalu to koszt od 80 zł do 200 zł za osobę, podczas gdy całonocne wesele kosztuje od 150 zł do 400 zł za osobę. Cena jest oczywiście uzależniona od różnych czynników, jak renoma lokalu, jego położenie, czas trwania imprezy oraz liczba dań w menu. Koszty można obniżyć, wybierając menu sezonowe, które opiera się na produktach łatwo dostępnych i tanich w danym sezonie. Standardowo za dzieci do 12 lat płaci się 50% ceny, a maluchy do 3 lat zazwyczaj jedzą gratis.

Na dodatkowe koszty związane z przyjęciem ślubnym składają się:
- ewentualna rezerwacja lokalu na wyłączność
- alkohol - lokal może zaoferować własne trunki, np. z rabatem, lub zgodzić się na dostarczenie przez parę młodą własnych alkoholi (w takim przypadku nalicza się zazwyczaj tzw. “korkowe”)
- napoje bezalkoholowe, jeśli nie są wliczone w koszt “talerzyka”
- ciasta i tort, który zazwyczaj trzeba zamówić w cukierni
- obsługa kelnerska, tzw. serwis, który zwykle wynosi dodatkowe 10% od końcowej wartości rachunku.

Po podsumowaniu wydatków, koszt organizacji obiadu weselnego wyniesie od 110 do 250 zł za osobę, a koszty wesela będą nawet dwukrotnie większe.

Gdzie zorganizować obiad ślubny w Bielsku-Białej?

W Bielsku-Białej mniejsze przyjęcia z okazji ślubu organizowane są zwykle w centrum miasta. Lokalami, które młode pary wybierają najchętniej, są restauracje o eleganckim wystroju, umożliwiające wynajęcie sali na wyłączność dla uczestników imprezy. Szczególną popularnością cieszą się obiekty znajdujące się w pobliżu kościołów, czy też urzędu stanu cywilnego.

Jak wybrać odpowiedni lokal?

Wybór lokalu na przyjęcie ślubne najlepiej poprzedzić określeniem budżetu oraz liczby gości, których chcemy zaprosić. Warto wybrać obiekt, którego wystrój i klimat odpowiadają wizji młodej pary - elegancki obiad w restauracji, czy nieformalne spotkanie w klubokawiarni lub w plenerze? Na koniec pozostaje kwestia menu: rodzaj kuchni (np. polska lub międzynarodowa) i liczba podawanych dań.

Menu na obiad weselny

W menu wchodzą zazwyczaj: przystawka, zupa, drugie danie, deser oraz ewentualnie dodatkowe ciepłe danie serwowane zwykle ok. 3 godziny po rozpoczęciu przyjęcia. Dostępność owoców, ciast oraz tzw. “zimnej płyty” należy uzgodnić z obsługą lokalu.

Przykładowe menu na obiad ślubny w Bielsku-Białej:
- przystawka: tatar wołowy
- zupa: gazpacho
- drugie danie: polędwiczki wieprzowe w sosie
- deser: szarlotka na ciepło z lodami

Dodatkowe usługi i atrakcje na obiad weselny

Na przyjęcie ślubne nie ma potrzeby wynajmowania DJ-a i konferansjera - sprawdzą się oni raczej podczas dużych wesel, gdzie zabawiają gości. Obiad weselny toczy się w spokojniejszym tempie, zgodnie z rytmem kolejno podawanych potraw. Muzyka jest zwykle odtwarzana z płyt, można też wynająć muzyków, którzy zagrają na żywo, np. pianistę lub kwartet smyczkowy. Jednak za taką 2-3 godzinną przyjemność trzeba będzie zapłacić od 500 do 2000 zł.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być np. fotobudka, w której goście będą mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia w przebraniach i maskach, drink-bar, czy puszczany w trakcie przyjęcia pokaz zdjęć pary młodej.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.