Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują obiady weselne

W Gdyni pary najczęściej organizują obiady weselne w dzielnicy Śródmieście

Róża Wiatrów

Gdynia, Śródmieście

Restauracja

Tom's Diner

Gdynia, Śródmieście

restauracja

HOTTON HOTEL

Gdynia, Śródmieście

Hotel

Tawerna Orłowska

Gdynia, Śródmieście

Tawerna położona nad samym morzem w jednej z najstarszych dzielnic Gdyni | Lokal posiada 2 kondygnacje - przytulny bar na dole i utrzymaną w marynistycznym klimacie salę restauracyjną u góry | W restauracji króluje różnorodna kuchnia z rybami prosto z wędzarni oraz z szerokim wyborem owoców morza | 116 miejsc dla gości na tarasie widokowym oraz 60 w lokalu na piętrze

CZERWONY PIEC

Gdynia, Śródmieście

Pizzeria

HOTEL BLICK

Gdynia, Śródmieście

Hotel

KREW I WODA

Gdynia, Śródmieście

Restauracja

COMO RISTORANTE

Gdynia, Orłowo

Restauracja

Panorama | Gdynia

Gdynia, Kamienna Góra

Hotel

Obiad weselny w Gdyni - ważne wskazówki

Obiad po ślubie - alternatywa dla wesela

Organizacja kameralnych obiadów ślubnych zamiast hucznych wesel staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza w dużych miastach. Nie wszyscy są zwolennikami imprez do białego rana i wolą uczcić swój ważny dzień w gronie najbliższych osób, w spokojniejszej i bardziej eleganckiej atmosferze.

Podczas obiadu weselnego zwykle nie tańczy się, choć niektóre lokale posiadają wydzielone miejsce na “parkiet”. Zwykle takie przyjęcie trwa około 4-6 godzin i kończy się, kiedy goście porozmawiają i najedzą się (najczęściej przed północą). Główną zaletą jest tu zdecydowanie niższy koszt niż urządzenie wesela dla dużej liczby osób.

Obiad weselny w Gdyni - ceny

Elegancki obiad ślubny w lokalu będzie kosztować od 90 zł do 200 zł za osobę, podczas gdy całonocne wesele to koszt od 150 zł do 400 zł za osobę. Cena jest oczywiście uzależniona od czynników takich jak: renoma lokalu, jego położenie, czas trwania imprezy oraz liczba dań. Koszty można nieco obniżyć, wybierając menu sezonowe, które opiera się na produktach łatwo dostępnych i tanich w danym sezonie. Standardowo za dzieci do lat 12 płaci się 50% ceny, a maluchy do 3 lat zazwyczaj jedzą gratis.

Na dodatkowe koszty związane z przyjęciem ślubnym składają się:
- ewentualna rezerwacja lokalu na wyłączność
- alkohol - lokal może zaoferować własne trunki, np. z rabatem, lub zgodzić się na dostarczenie przez parę młodą własnych alkoholi (w takim przypadku nalicza się zazwyczaj tzw. “korkowe”)
- napoje bezalkoholowe, jeśli nie są wliczone w koszt “talerzyka”
- ciasta i tort, który zazwyczaj trzeba zamówić w cukierni
- obsługa kelnerska, tzw. serwis, który zwykle wynosi dodatkowe 10% od końcowej wartości rachunku.

Po podsumowaniu dodatkowych wydatków, koszt organizacji obiadu weselnego wyniesie od 110 do 250 zł za osobę, a koszty wesela będą nawet dwukrotnie większe.

Gdzie zorganizować obiad ślubny w Gdyni?

W Gdyni małe przyjęcia ślubne organizowane są zwykle w centrum miasta. Lokalami, które młode pary wybierają najczęściej, są restauracje o eleganckim wystroju, umożliwiające wynajęcie sali na wyłączność dla gości. Szczególną popularnością cieszą się obiekty znajdujące się w pobliżu kościołów, czy też urzędu stanu cywilnego.

Jak wybrać odpowiedni lokal?

Wybór lokalu na obiad weselny najlepiej zacząć od określenia budżetu przyjęcia oraz liczby gości, których chcemy zaprosić. Warto wybrać miejsce, którego wystrój i klimat odpowiadają wizji młodej pary - czy ma to być elegancki obiad w restauracji, czy nieformalne spotkanie w klubokawiarni lub w plenerze? Na koniec pozostaje kwestia menu: rodzaj kuchni (np. polska, międzynarodowa) i liczba dań.

Menu na obiad weselny

W skład menu na obiad ślubny wchodzą zazwyczaj: przystawka, zupa, danie główne, deser oraz ewentualnie dodatkowe ciepłe danie serwowane zwykle ok. 3 godziny po rozpoczęciu przyjęcia. Dostępność owoców, ciast oraz tzw. “zimnej płyty” trzeba ustalić odpowiednio wcześniej z obsługą lokalu.

Przykładowe menu na obiad ślubny w Gdyni:
- przystawka: pieczony schab
- zupa: krem z pomidorów
- drugie danie: filet z kurczaka faszerowany suszonymi pomidorami
- deser: puchar lodów

Dodatkowe usługi i atrakcje na obiad weselny

Na kameralne przyjęcie ślubne nie ma potrzeby wynajmowania DJ-a i konferansjera. Sprawdzają się oni raczej podczas wesel, gdzie zabawiają gości. Obiad weselny toczy się w spokojniejszym tempie, zgodnie z rytmem kolejno podawanych potraw. Muzyka jest zwykle odtwarzana z płyt, ale można też wynająć muzyków, którzy zagrają na żywo, np. pianistę lub kwartet smyczkowy. Jednak za taką 2-3 godzinną przyjemność trzeba będzie zapłacić od 500 do 2000 zł.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być np. fotobudka, w której goście będą mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia w przebraniach i maskach, drink-bar, czy puszczany w trakcie przyjęcia pokaz zdjęć pary młodej.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.