Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują obiady weselne

Oprócz Katowic klienci szukają najczęściej lokalu na obiad w miastach: Gliwice, Chorzów, Zabrze, Tychy, Bytom, Ruda Śląska

Pod Drewnianym Bocianem

Katowice

Restauracja zlokalizowana w centrum Katowic, serwująca dania kuchni włoskiej. Klimatyczny wystrój - cegła, fototapety odtworzone ze starych przedwojennych, ręcznie malowanych pocztówek. W sezonie letnim do dyspozycji gości jest duży taras. Sala na 40 osób, możliwość rezerwacji na wyłączność.

Restauracja Avocado

Katowice

Restauracja i dom weselny z pięknym ogrodem i dużym parkietem tanecznym. Ponad 30 lat doświadczenia w gastronomii.

Via Toscana

Katowice

Restauracja z niezwykłą śródziemnomorską atmosferą i kuchnią. Autorskie dania kuchni śródziemnomorskiej przygotowane z najlepszych włoskich, greckich i hiszpańskich składników.

Młodnik

Katowice

restauracja

CAFE BYFYJ

Katowice

kawiarnia, restauracja

GRILLAND

Katowice

restauracja, bar

Hotel KInga

Katowice

hotel, restauracja

Hotel Senator Katowice

Katowice

hotel, restauracja

Kafej

Katowice

Kameralna, stylowa kawiarnia i restauracja o ciepłej atmosferze, idealna na imprezy w mniejszym gronie.

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania innych osób, które szukały niedawno lokalu na obiad weselny w Katowicach

Obiad weselny w restauracji w Katowicach

preferowane miejsce: restauracja, hotel

liczba gości: 24 osoby + 4 dzieci

czas trwania: 16:00 - 23:00

preferowany rodzaj kuchni: polska, regionalna

menu: obiad dwudaniowy, wybór ciast, sałatki. Alkohol i tort we własnym zakresie.

dodatkowe oczekiwania: Szukamy lokalu lub sali do wynajęcia na wyłączność z parkietem do tańca. Chcemy zorganizować obiad tylko dla najbliższej rodziny, dlatego zależy nam na poczuciu prywatności. Stół powinien być przyozdobiony w biały obrus, świece, kwiaty. Chcemy by lokal zapewnił nam obiad, ciasta i przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Przyda się przewijak oraz krzesełko do karmienia dzieci.


od 120 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Obiad weselny w Katowicach - ważne wskazówki

Obiad po ślubie - alternatywa dla wesela

Coraz bardziej popularna, zwłaszcza w większych miastach, staje się organizacja kameralnych obiadów ślubnych zamiast hucznych imprez weselnych. Jest to rozwiązanie wybierane zwykle przez pary, które nie przywiązują dużej wagi do tradycyjnych polskich wesel i wolą uczcić ten ważny dzień w gronie najbliższych osób, w spokojniejszej i bardziej eleganckiej atmosferze.

Podczas obiadu ślubnego zazwyczaj nie tańczy się, chociaż oczywiście niektóre restauracje posiadają miejsce na “parkiet”. Zwykle taki obiad trwa około 4-6 godzin i kończy się, kiedy goście porozmawiają i najedzą się (najczęściej przed północą). Główną zaletą obiadu weselnego są zdecydowanie niższe koszty niż urządzenie wielkiej imprezy w domu weselnym.

Obiad weselny w Katowicach - ceny

Kilkugodzinny obiad ślubny to koszt od 70 zł do 200 zł za osobę, podczas gdy organizacja całonocnego wesela może wynieść od 150 zł do 400 zł za osobę. Cena za “talerzyk” jest oczywiście uzależniona od renomy lokalu, jego położenia, czasu trwania przyjęcia oraz liczby podawanych potraw. Koszty możemy obniżyć, wybierając menu sezonowe, które opiera się na produktach łatwo dostępnych i tanich w danym sezonie. Standardowo za dzieci do lat 12 zapłacimy 50% ceny, a maluchy do 3 lat zwykle jedzą gratis.

Na dodatkowe koszty związane z przyjęciem ślubnym składają się:
- ewentualna rezerwacja lokalu na wyłączność
- alkohol - lokal może zaoferować własne trunki, np. z rabatem, lub zgodzić się na dostarczenie przez parę młodą własnych alkoholi (w takim przypadku nalicza się zazwyczaj tzw. “korkowe”)
- napoje bezalkoholowe, jeśli nie są wliczone w koszt “talerzyka”
- ciasta i tort, który zazwyczaj trzeba zamówić w cukierni
- obsługa kelnerska, tzw. serwis, który zwykle wynosi dodatkowe 10% od końcowej wartości rachunku.

Po podsumowaniu dodatkowych wydatków, koszt organizacji obiadu ślubnego wyniesie od 110 do 250 zł za osobę, zaś koszty wesela są zazwyczaj dwukrotnie większe.

Gdzie zorganizować obiad ślubny w Katowicach?

W Katowicach małe przyjęcia ślubne organizowane są najczęściej w centrum miasta i w dzielnicach Koszutka, Bogucice. Lokale najczęściej wybierane na tego typu imprezy to restauracje o eleganckim wystroju oraz umożliwiające wynajęcie sali na wyłączność. Szczególną popularnością cieszą się lokale znajdujące się w pobliżu kościołów, czy też urzędu stanu cywilnego.

Jak wybrać odpowiedni lokal?

Wybór lokalu na obiad weselny warto zacząć od określenia budżetu przyjęcia oraz liczby gości. Wybierzmy lokal, którego wystrój i klimat najbardziej nam odpowiadają - czy ma to być eleganckie przyjęcie w restauracji, czy mniej formalne spotkanie w klubokawiarni lub w plenerze? Na koniec zastanówmy się nad menu: rodzajem kuchni (tradycyjna polska, czy raczej międzynarodowa?) i liczbą dań.

Menu na obiad weselny

W skład menu ślubnego wchodzą zazwyczaj: przystawka, zupa, drugie danie, deser oraz ewentualnie dodatkowe ciepłe danie serwowane zwykle na koniec przyjęcia. Dostępność owoców, ciast oraz tzw. “zimnej płyty” należy dodatkowo ustalić z restauracją.

Przykładowe menu na obiad ślubny w Katowicach:
- przystawka: carpaccio z polędwicy wołowej
- zupa: krem z pieczarek
- drugie danie: polędwiczki drobiowe
- deser: brownie

Dodatkowe usługi i atrakcje na obiad weselny

Na przyjęcie nie ma potrzeby wynajmowania DJ-a lub konferansjera, którzy sprawdzają się na weselach. Obiad ślubny toczy się w spokojniejszym tempie, zgodnie z rytmem kolejno podawanych dań. Muzyka raczej jest odtwarzana z płyt, można również wynająć muzyków, którzy zagrają na żywo, np. pianistę lub kwartet smyczkowy. Za taką 2-3 godzinną przyjemność trzeba jednak będzie zapłacić od 500 do 2000 zł.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być np. fotobudka, w której goście będą mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia w przebraniach, drink-bar, czy puszczany w trakcie przyjęcia pokaz zdjęć.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.