Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują obiady weselne

W Olsztynie pary najczęściej organizują obiady weselne w Centrum

Hotel Kopernik

Olsztyn

Nowoczesne centrum szkoleniowo-konferencyjne

Kardamon

Olsztyn

Restauracja w hotelu Villa Pallas

Drewno i ogień

Olsztyn

Restauracja z prawdziwą neapolitańską pizzą z pieca opalanego drewnem, z nowoczesnym i stylowym wystrojem.

FETA

Olsztyn

Restauracja z prawdziwie domowym jedzeniem, jak u babci. Imprezy okolicznościowe w przytulnej atmosferze, ze sprawną obsługą.

Cudne Manowce

Olsztyn

Restauracja z pyszną kuchnią regionalna, bazującą na świeżych składnikach najwyższej jakości. Ciepły lokal w przytulnym stylu.

Mine. Cafe

Olsztyn

restauracja, kawiarnia

Browar Warmia

Olsztyn

restauracja

BoNoBo

Olsztyn

restauracja

Burczy Brzuszek

Olsztyn

restauracja

Obiad weselny w Olsztynie - ważne wskazówki

Obiad po ślubie - alternatywa dla wesela

Organizacja obiadów ślubnych zamiast hucznych wesel staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza w dużych miastach. Nie wszyscy są zwolennikami wesel do białego rana i wolą uczcić swój ważny dzień w gronie najbliższych osób, w spokojniejszej i bardziej eleganckiej atmosferze, dlatego organizują kameralne przyjęcia po ślubie.

Podczas obiadu weselnego zwykle nie tańczy się, choć niektóre lokale posiadają miejsce na “parkiet”. Zwykle takie przyjęcie trwa około 4-6 godzin i kończy się, kiedy goście porozmawiają i najedzą się (najczęściej przed północą). Główną zaletą jest tu zdecydowanie niższy koszt niż urządzenie wesela dla dużej liczby osób.

Obiad weselny w Olsztynie - ceny

Elegancki obiad ślubny w lokalu będzie kosztować od 80 zł do 200 zł za osobę, podczas gdy całonocne wesele to koszt od 150 zł do 400 zł za osobę. Cena jest oczywiście uzależniona od popularności lokalu, jego położenia, czasu trwania imprezy oraz liczby dań w wybranym przez parę młodą menu. Koszty można nieco obniżyć, wybierając menu sezonowe, które opiera się na produktach łatwo dostępnych i tanich w danym sezonie. Standardowo za dzieci do lat 12 płaci się 50% ceny, a maluchy do 3 lat zazwyczaj jedzą gratis.

Na dodatkowe koszty związane z przyjęciem ślubnym składają się:
- ewentualna rezerwacja lokalu na wyłączność
- alkohol - lokal może zaoferować własne trunki, np. z rabatem, lub zgodzić się na dostarczenie przez parę młodą własnych alkoholi (w takim przypadku nalicza się zazwyczaj tzw. “korkowe”)
- napoje bezalkoholowe, jeśli nie są wliczone w koszt “talerzyka”
- ciasta i tort, który zazwyczaj trzeba zamówić w cukierni
- obsługa kelnerska, tzw. serwis, który zwykle wynosi dodatkowe 10% od końcowej wartości rachunku.

Po podsumowaniu dodatkowych wydatków, koszt organizacji obiadu weselnego wyniesie od 110 do 250 zł za osobę, a koszty wesela będą nawet dwukrotnie większe.

Gdzie zorganizować obiad ślubny w Olsztynie?

W Olsztynie małe przyjęcia ślubne organizowane są zwykle w centrum miasta oraz dzielnicach Osiedle Kościuszki, Zatorze. Lokalami wybieranymi najczęściej są restauracje o eleganckim wystroju, umożliwiające wynajęcie sali na wyłączność dla gości. Szczególną popularnością cieszą się obiekty znajdujące się w pobliżu kościołów, czy też urzędu stanu cywilnego.

Jak wybrać odpowiedni lokal?

Wybór lokalu na obiad ślubny najlepiej zacząć od określenia budżetu przyjęcia oraz liczby gości, których chcemy zaprosić. Warto wybrać miejsce, którego wystrój i klimat odpowiadają planowanej wizji - czy ma to być elegancki obiad w restauracji, czy nieformalne spotkanie w klubokawiarni lub w plenerze? Na koniec pozostaje kwestia menu: rodzaj kuchni (np. polska, międzynarodowa) i liczba dań.

Menu na obiad weselny

W skład menu na kameralny obiad ślubny wchodzą zazwyczaj: przystawka, dwudaniowy obiad, deser oraz ewentualnie dodatkowe ciepłe danie serwowane zwykle ok. 3 godziny po rozpoczęciu przyjęcia. Dostępność owoców, ciast oraz tzw. “zimnej płyty” trzeba ustalić wcześniej z obsługą lokalu.

Przykładowe menu na obiad ślubny w Olsztynie:
- przystawka: pieczony schab z morelami
- zupa: krem z borowików z kwaśną śmietaną
- drugie danie: filet z kurczaka faszerowany serem gorgonzola i suszonymi pomidorami
- deser: semifreddo migdałowe

Dodatkowe usługi i atrakcje na obiad weselny

Na kameralne przyjęcie ślubne nie ma potrzeby wynajmowania DJ-a, czy też konferansjera, którzy sprawdzają się raczej podczas dużych wesel, gdzie zabawiają gości. Obiad weselny toczy się w spokojniejszym tempie, zgodnie z rytmem kolejno podawanych dań. Muzyka jest zwykle odtwarzana z płyt, ale można też wynająć muzyków, którzy zagrają na żywo, np. pianistę lub kwartet smyczkowy. Jednak za taką 2-3 godzinną przyjemność trzeba będzie zapłacić od 500 do 2000 zł.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być np. fotobudka, w której goście będą mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia w przebraniach i maskach, drink-bar, czy puszczany w trakcie przyjęcia pokaz zdjęć pary młodej.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.