Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują obiady weselne

W Radomiu pary najczęściej organizują obiady weselne w dzielnicy Centrum

Lisia Nora

Radom, Śródmieście

restauracja

RESTAURACJA TEATRALNA

Radom, Śródmieście

Restauracja

Restauracja Rodzinna MammaLeo

Radom, Miasto Kazimierzowskie

Restauracja specjalizująca się w daniach kuchni włoskiej, wraz z pizzą na cienkim cieście czy potrawami bezglutenowymi. Dysponuje ona miejscami na imprezy prywatne dla 24 osób. Restauracja zajmuje się również bankietami czy wigiliami firmowymi. Na najmłodszych gości czeka plac zabaw.

ArtCaffe

Radom, Śródmieście

restauracja, kawiarnia

Hotel Promenada

Radom, Halinów

Hotel nad samym Zalewem Borki, z dużym doświadczeniem w organizacji imprez rodzinnych i firmowych każdego rodzaju.

KAVVKA COFFEE

Radom, Śródmieście

restauracja, kawiarnia

ARBITER HOTEL

Radom, Pruszaków

Hotel

Dworek Saski

Radom, Żakowice

Hotel

EUROPEJSKI BOUTIQUE HOTEL

Radom, Śródmieście

Hotel

Obiad weselny w Radomiu - ważne wskazówki

Obiad po ślubie - alternatywa dla wesela

Organizacja kameralnych obiadów ślubnych zamiast wesel staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza w dużych miastach. Decydują się na to zwłaszcza pary młode, które nie przywiązują dużej wagi do tradycji polskich wesel i wolą uczcić swój ważny dzień w gronie najbliższych osób, w spokojniejszej i bardziej eleganckiej atmosferze.

Podczas obiadu w lokalu zwykle nie tańczy się, choć niektóre miejsca posiadają specjalnie wydzielony “parkiet”. Zazwyczaj takie przyjęcie trwa około 4-6 godzin i kończy się, kiedy goście porozmawiają i najedzą się (raczej przed północą). Główną zaletą jest tu zdecydowanie niższy koszt niż urządzenie wesela dla dużej liczby osób.

Obiad weselny w Radomiu - ceny

Koszt obiadu weselnego w lokalu wyniesie od 70 zł do 200 zł za osobę, podczas gdy całonocne wesele będzie kosztować od 150 zł do 400 zł za osobę. Cena jest oczywiście uzależniona od renomy lokalu, jego położenia, czasu trwania przyjęcia oraz liczby serwowanych dań. Koszt za osobę można nieco obniżyć, wybierając menu sezonowe, które opiera się na produktach łatwo dostępnych i tanich o danej porze roku. Standardowo za dzieci do lat 12 płaci się 50% ceny, a maluchy do 3 lat zazwyczaj jedzą gratis.

Na dodatkowe koszty związane z przyjęciem ślubnym składają się między innymi:
- ewentualna rezerwacja lokalu na wyłączność
- alkohol - lokal może zaoferować własne trunki, np. z rabatem, lub zgodzić się na dostarczenie przez parę młodą własnych alkoholi (w takim przypadku nalicza się zazwyczaj tzw. “korkowe”)
- napoje bezalkoholowe, jeśli nie są wliczone w koszt “talerzyka”
- ciasta i tort, który zazwyczaj trzeba zamówić w cukierni
- obsługa kelnerska, tzw. serwis, który zwykle wynosi dodatkowe 10% od końcowej wartości rachunku.

Po podsumowaniu dodatkowych wydatków, koszt organizacji obiadu weselnego wyniesie od 110 do 250 zł za osobę, a koszty wesela będą nawet dwukrotnie większe.

Gdzie zorganizować obiad ślubny w Radomiu?

W Radomiu kameralne przyjęcia ślubne organizowane są najczęściej w centrum miasta. Lokalami wybieranymi najchętniej są restauracje o eleganckim wystroju i umożliwiające wynajęcie sali na wyłączność. Szczególną popularnością cieszą się obiekty znajdujące się w pobliżu kościołów, czy też urzędu stanu cywilnego.

Jak wybrać odpowiedni lokal?

Wybór lokalu na obiad ślubny najlepiej rozpocząć od określenia budżetu oraz liczby gości, których chcemy zaprosić na przyjęcie. Warto wybrać miejsce, którego wystrój i klimat odpowiadają wizji - czy ma to być elegancki obiad w restauracji, czy nieformalne spotkanie w klubokawiarni? A może przyjęcie w plenerze? Na koniec pozostaje wybór menu: rodzaju kuchni (np. polska, międzynarodowa) i liczby dań.

Menu na obiad weselny

W skład menu na obiad ślubny wliczone są zazwyczaj: przystawka, zupa, drugie danie z deserem oraz ewentualnie dodatkowe ciepłe danie serwowane zwykle ok. 3 godziny po rozpoczęciu przyjęcia. Dostępność owoców, ciast oraz “zimnej płyty” trzeba ustalić wcześniej z obsługą lokalu.

Przykładowe menu na obiad ślubny w Radomiu:
- przystawka: rolada z łososia w szpinakowym cieście
- zupa: barszcz czerwony
- drugie danie: pierś z kurczaka w ananasie
- deser: sernik wiedeński

Dodatkowe usługi i atrakcje na obiad weselny

Na tego typu małe przyjęcie ślubne nie ma potrzeby wynajmowania DJ-a i konferansjera, którzy sprawdzają się raczej podczas wesel, gdzie zabawiają gości. Obiad ślubny toczy się w spokojniejszym tempie, zgodnie z rytmem kolejno serwowanych potraw. Muzyka jest zwykle odtwarzana z płyt, można też wynająć muzyków, którzy zagrają na żywo, np. pianistę lub kwartet smyczkowy. Jednak za taką 2-3 godzinną przyjemność trzeba będzie zapłacić od 500 do 2000 zł.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być np. fotobudka, w której goście będą mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia w przebraniach i maskach, drink-bar, czy puszczany w trakcie przyjęcia pokaz zdjęć pary młodej.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.