Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują obiady weselne

W Rzeszowie pary najczęściej organizują obiady weselne w dzielnicy Śródmieście

Hotel Fryderyk | Restauracja Liszt

Rzeszów

Hotel z restauracją, położony nieopodal rzeszowskiego Rynku i zielonych bulwarów nad Wisłokiem. Oferuje kompleksową obsługę i organizację imprez. Dwie klimatyzowane sale konferencyjne dla 20 lub 40 osób

Hubertus

Rzeszów

Hotel & restauracja

Twierdza

Rzeszów

Uroczy, kameralny lokal i smaczne dania to przepis na udaną imprezę rodzinną lub firmową.

Fabryka Kreatywności

Rzeszów

Lokal znajdujący się nieopodal centrum Rzeszowa | Animatorzy są również dostępni w miejscach zewnętrznych | Zespół animatorów to połączenie różnych osobowości i talentów, które połączyła jedna wspólna pasja – praca z dziećmi i animacja

Bohema | Rzeszów

Rzeszów

Restauracja z 30-letnim doświadczeniem, łącząca kuchnię polską i regionalną, z trzema osobnymi salami dostosowanymi do organizacji imprez okolicznościowych.

Restaurcja Polonez

Rzeszów

Restauracja

Piętro Cafe

Rzeszów

restauracja, kawiarnia

Niebieskie Migdały | Rzeszów

Rzeszów

Restauracja

Restauracja Smacznego

Rzeszów

restauracja

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania innych osób, które szukały niedawno lokalu na obiad weselny w Rzeszowie

Obiad weselny w restauracji w Rzeszowie

preferowane miejsce: restauracja, hotel

liczba gości: 16 osoby + 3 dzieci

czas trwania: 16:00 - 23:00

preferowany rodzaj kuchni: polska, obojętnie

menu: obiad dwudaniowy, ciasta, sałatki. Alkohol i tort we własnym zakresie.

dodatkowe oczekiwania: Szukamy lokalu lub sali do wynajęcia na wyłączność z małym parkietem do tańca. Przyda się też przewijak oraz krzesełko do karmienia dzieci. Chcemy zorganizować obiad tylko dla najbliższej rodziny, dlatego zależy nam na poczuciu prywatności. Chcemy by lokal zapewnił nam obiad, ciasta i przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Stół powinien być przyozdobiony w biały obrus, świece, kwiaty.


od 120 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Obiad weselny w Rzeszowie - ważne wskazówki

Obiad po ślubie - alternatywa dla wesela

Coraz więcej par młodych decyduje się na organizację kameralnego obiadu po ślubie zamiast wesela. To rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, zwłaszcza w dużych miastach. Nie wszyscy chcą bawić się do białego rana, wolą uczcić ten dzień w gronie najbliższych osób, w spokojniejszej i bardziej eleganckiej atmosferze.

Podczas obiadu ślubnego zwykle nie tańczy się, ale jeśli zależy nam na tym, wybierzmy lokal, który posiada miejsce na “parkiet”. Zwykle przyjęcie trwa około 4-6 godzin i kończy się, kiedy goście porozmawiają i najedzą się (najczęściej przed północą). Główną zaletą obiadu weselnego są zdecydowanie niższe koszty niż urządzenie wesela dla dużej liczby osób.

Obiad weselny w Rzeszowie - ceny

Obiad ślubny w lokalu kosztuje od 80 zł do 200 zł za osobę, podczas gdy całonocne wesele to koszt od 150 zł do 400 zł za osobę. Cena ta jest oczywiście uzależniona od renomy lokalu, jego położenia, czasu trwania przyjęcia oraz liczby podawanych dań. Koszt ”talerzyka” możemy obniżyć, wybierając menu sezonowe, które opiera się na produktach łatwo dostępnych i tanich w sezonie. Standardowo za dzieci do lat 12 zapłacimy 50% ceny, a maluchy do 3 lat zwykle jedzą gratis.

Na dodatkowe koszty związane z obiadem ślubnym składają się:
- ewentualna rezerwacja lokalu na wyłączność
- alkohol - lokal może zaoferować własne trunki, np. z rabatem, lub zgodzić się na dostarczenie przez parę młodą własnych alkoholi (w takim przypadku nalicza się zazwyczaj tzw. “korkowe”)
- napoje bezalkoholowe, jeśli nie są wliczone w koszt “talerzyka”
- ciasta i tort, który zazwyczaj trzeba zamówić w cukierni
- obsługa kelnerska, tzw. serwis, który zwykle wynosi dodatkowe 10% od końcowej wartości rachunku.

Po podsumowaniu dodatkowych wydatków, koszt organizacji obiadu po ślubie wyniesie od 110 do 250 zł za osobę, zaś koszty wesela są zazwyczaj dwukrotnie większe.

Gdzie zorganizować obiad ślubny w Rzeszowie?

W Rzeszowie tego typu małe przyjęcia ślubne organizowane są zwykle w centrum miasta. Najczęściej wybierane lokale to restauracje o eleganckim wystroju, umożliwiające wynajęcie sali na wyłączność. Szczególną popularnością cieszą się obiekty znajdujące się w pobliżu kościołów, czy też urzędu stanu cywilnego.

Jak wybrać odpowiedni lokal?

Wybór lokalu na przyjęcie ślubne najlepiej zacząć od określenia budżetu oraz liczby gości. Wybierzmy miejsce, którego wystrój i klimat najbardziej nam odpowiadają - czy ma to być eleganckie przyjęcie w restauracji, czy mniej formalne spotkanie w klubokawiarni lub w plenerze? Na koniec zastanówmy się nad menu: rodzajem kuchni (np. polska, międzynarodowa) i liczbą podawanych potraw.

Menu na obiad weselny

W skład menu ślubnego wchodzą zazwyczaj: przystawka, dwudaniowy obiad, deser oraz ewentualnie dodatkowe ciepłe danie serwowane zwykle ok. 3 godziny po rozpoczęciu przyjęcia. Dostępność owoców, ciast oraz tzw. “zimnej płyty” należy dodatkowo ustalić z obsługą lokalu.

Przykładowe menu na obiad ślubny w Rzeszowie:
- przystawka: zielone sałaty z szynką parmeńską
- zupa: francuska zupa cebulowa z grzankami
- drugie danie: schab pieczony faszerowany mięsem i grzybami
- deser: galaretka z owocami

Dodatkowe usługi i atrakcje na obiad weselny

Na przyjęcie ślubne nie ma potrzeby wynajmowania DJ-a czy konferansjera, którzy sprawdzają się raczej na weselach. Obiad ślubny toczy się w spokojniejszym tempie, zgodnie z rytmem kolejno serwowanych dań. Muzyka jest zwykle odtwarzana z płyt, można także wynająć muzyków, którzy zagrają dla gości na żywo, np. pianistę lub kwartet smyczkowy. Jednak za taką 2-3 godzinną przyjemność trzeba będzie zapłacić od 500 do 2000 zł.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być np. fotobudka, w której goście będą mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia w przebraniach i maskach, drink-bar, czy puszczany w trakcie przyjęcia pokaz zdjęć pary młodej.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.