Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują obiady weselne

W Szczecinie pary najczęściej organizują obiady weselne w Centrum

Willa West-Ende

Szczecin

Stylowy hotel i elegancka restauracja, które łączą historię z funkcjonalnym, pięknym wnętrzem. Zadbany ogród to idealne miejsce na organizację imprezy w ciepły dzień. I sala kominkowa I usługi cateringowe

Yes I Do

Szczecin

Dom weselny znajdujący się niedaleko centrum miasta, idealny na zorganizowanie imprezy okolicznościowej. Lokal składa się z dwóch długich tunelowych sal. Obie sale zakończone parkietem, parkiet jednej z sal zamyka scena. Łącznie swobodnie mieści się 180 osób.

NIEBO Wine Bar Cafe

Szczecin

Kuchnia autorska, inspirowana kuchnią śródziemnomorską, w szczególności włoską | Najlepsza jakość win w przystępnej cenie | Ciepły, rodzinny wystrój pozwalający na organizację obiadów ślubnych, komunii czy wigilii firmowych

Bukowy Park

Szczecin, Prawobrzeże

Hotel, restauracja, sala bankietowa, centrum konferencyjne

Hotel Bończa

Szczecin, Dąbie

Restauracja, hotel, bar, kawiarnia, sala bankietowa

Kantyna Portowa

Szczecin

Restauracja, sala bankietowa, centrum konferencyjne, catering

Portiernia EVENT

Szczecin

Nowy lokalu eventowy zlokalizowany na szecińskiej Łasztowni, nad malowniczym brzegiem Odry, w spokojnym miejscu z wygodnym parkingiem. Świetny lokal na wynajem okazjonalny idealny na organizację Twojej imprezy (urodziny, chrzciny, przyjęcie komunijne, imprezy firmowe, ale też szkolenia czy spotkania firmowe). Duży przestronny lokal pomieści wygodnie do 40 osób.

MATEJKI 8

Szczecin

Elegancka restauracja i hotel w centrum Szczecina. Neorenesansowa willa w otoczeniu pięknego parku. Profesjonalna obsługa i wyśmienita kuchnia.

Stockholm Kitchen & Bar

Szczecin

Restauracja na Szczecińskich Bulwarach, nad samą Odrą. Łączy elegancję i domową atmosferę, a kuchnią i wystrojem nawiązuje do szwedzkiej stolicy.

Oczekiwania klientów

Zobacz zapytania innych osób, które szukały niedawno lokalu na obiad weselny w Szczecinie

Obiad weselny w restauracji w Szczecinie

preferowane miejsce: restauracja, hotel

liczba gości: 22 osoby + 5 dzieci

czas trwania: 16:00 - 23:00

preferowany rodzaj kuchni: polska, obojętnie

menu: obiad dwudaniowy, ciasta, sałatki. Alkohol i tort we własnym zakresie.

dodatkowe oczekiwania: Szukamy lokalu lub sali do wynajęcia na wyłączność z małym parkietem do tańca. Przyda się też przewijak oraz krzesełko do karmienia dzieci. Chcemy zorganizować obiad tylko dla najbliższej rodziny, dlatego zależy nam na poczuciu prywatności. Stół powinien być przyozdobiony w biały obrus, świece, kwiaty. Chcemy by lokal zapewnił nam obiad, ciasta i przekąski oraz ciepłe i zimne napoje.


od 120 zł za osobę średnia cena w przesłanych ofertach Rozpocznij podobne zapytanie

Obiad weselny w Szczecinie - ważne wskazówki

Obiad po ślubie - alternatywa dla wesela

W większych miastach coraz bardziej popularna staje się organizacja kameralnych obiadów ślubnych zamiast hucznych imprez weselnych. Jest to rozwiązanie wybierane zwykle przez pary, które nie przywiązują dużej wagi do polskiej weselnej tradycji lub też nie lubią tak dużych imprez do białego rana i wolą uczcić ten dzień w gronie najbliższych osób, w spokojniejszej i bardziej eleganckiej atmosferze.

Podczas obiadu ślubnego zwykle nie tańczy się, niektóre lokale posiadają jednak miejsce na “parkiet”. Zwykle przyjęcie trwa około 4-6 godzin i kończy się, kiedy goście porozmawiają i najedzą się (najczęściej przed północą). Główną zaletą obiadu weselnego są niższe koszty niż urządzenie wesela dla dużej liczby osób.

Obiad weselny w Szczecinie - ceny

Kilkugodzinny obiad ślubny w lokalu kosztuje od 70 zł do 200 zł za osobę, podczas gdy całonocne wesele to koszt od 150 zł do 400 zł za osobę. Cena ta jest oczywiście uzależniona od popularności miejsca, jego lokalizacji, czasu trwania przyjęcia oraz liczby podawanych dań. Koszt ”talerzyka” możemy obniżyć, wybierając menu sezonowe, które opiera się na produktach łatwo dostępnych i tanich w sezonie. Standardowo za dzieci do lat 12 zapłacimy 50% ceny, a maluchy do 3 lat zwykle jedzą gratis.

Na dodatkowe koszty związane z przyjęciem ślubnym składają się:
- ewentualna rezerwacja lokalu na wyłączność
- alkohol - lokal może zaoferować własne trunki, np. z rabatem, lub zgodzić się na dostarczenie przez parę młodą własnych alkoholi (w takim przypadku nalicza się zazwyczaj tzw. “korkowe”)
- napoje bezalkoholowe, jeśli nie są wliczone w koszt “talerzyka”
- ciasta i tort, który zazwyczaj trzeba zamówić w cukierni
- obsługa kelnerska, tzw. serwis, który zwykle wynosi dodatkowe 10% od końcowej wartości rachunku.

Po podsumowaniu dodatkowych wydatków, koszt organizacji obiadu ślubnego wyniesie od 110 do 250 zł za osobę, zaś koszty wesela są zazwyczaj dwukrotnie większe.

Gdzie zorganizować obiad ślubny w Szczecinie?

W Szczecinie tego typu małe przyjęcia ślubne organizowane są najczęściej w centrum miasta. Pary młode wybierają zwykle restauracje o eleganckim wystroju, umożliwiające wynajęcie sali na wyłączność. Szczególną popularnością cieszą się obiekty znajdujące się w pobliżu kościołów, czy też urzędu stanu cywilnego.

Jak wybrać odpowiedni lokal?

Wybór lokalu na obiad weselny najlepiej zacząć od określenia budżetu przyjęcia oraz liczby gości. Wybierzmy lokal, którego wystrój i klimat najbardziej nam odpowiadają - czy ma to być eleganckie przyjęcie w restauracji, czy mniej formalne spotkanie w klubokawiarni? A może zabawa w plenerze? Na koniec zastanówmy się nad menu: rodzajem kuchni (polska, międzynarodowa) i liczbą podawanych dań.

Menu na obiad weselny

W skład menu na obiad ślubny wchodzą zazwyczaj: przystawka, dwudaniowy obiad, deser oraz ewentualnie dodatkowe ciepłe danie serwowane zwykle na koniec przyjęcia. Dostępność owoców, ciast oraz tzw. “zimnej płyty” należy dodatkowo ustalić z obsługą lokalu.

Przykładowe menu na obiad ślubny w Szczecinie:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: krem brokułowy z prażonymi migdałami
- drugie danie: schab po zbójnicku
- deser: puchar lodów

Dodatkowe usługi i atrakcje na obiad weselny

Na przyjęcie ślubne nie ma potrzeby wynajmowania DJ-a i konferansjera, którzy sprawdzają się raczej na weselach. Obiad ślubny toczy się w spokojniejszym tempie, zgodnie z rytmem kolejno podawanych dań. Muzyka jest zwykle odtwarzana z płyt, można także wynająć muzyków, którzy zagrają na żywo, np. pianistę lub kwartet smyczkowy. Jednak za taką 2-3 godzinną przyjemność trzeba będzie zapłacić od 500 do 2000 zł.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być np. fotobudka, w której goście będą mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia w przebraniach i maskach, drink-bar, czy puszczany w trakcie przyjęcia pokaz zdjęć pary młodej.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.