Jak korzystać z portalu Briefly - wskazówki dla lokali

Jeśli jesteś menedżerem lub właścicielką restauracji, klubu lub sali bankietowej i zastanawiasz się, jak korzystać z portalu Briefly, to poniższe wskazówki są właśnie dla Ciebie.

Zapytania od klientów

 • Portal Briefly ułatwia pierwszy kontakt między lokalami a zainteresowanymi klientami, którzy szukają przestrzeni / cateringu / pomysłu na imprezy okolicznościowe.
 • Na stronie Briefly klient określa swoje wymagania i preferencje, a następnie spośród najlepiej dopasowanych lokali decyduje, od których chciałby otrzymać ofertę. 
 • Lokalom i firmom cateringowym wybranym przez klienta przesyłamy e-mail ze szczegółami oczekiwań.

 

 

Oferty dla klientów

 • Odpowiedzi na zapytania klientów należy udzielać przez formularz odpowiedzi i kontaktu z klientem ("chat"), który znajduje się w panelu partnera.
 • Bezpośredni odnośnik do formularza odpowiedzi zawsze znajduje się w e-mailu z zapytaniem oraz w panelu partnera.

 

 • Zachęcamy do przeczytania poradnika, w jaki sposób przygotowywać oferty, aby przekonać klientów do organizacji przyjęć właśnie u was.
 • Klienci otrzymują powiadomienie o waszej odpowiedzi. Na stronie oferty mogą zapoznać się ze szczegółami oferty: wyceną, treścią wiadomości i załącznikiem. Mogą również przejrzeć zdjęcia, oceny, zalety i dane kontaktowe lokalu.
 • Po zapoznaniu się z ofertą klienci mogą kontaktować się z wami za pomocą "chatu" w portalu Briefly (wówczas otrzymacie od nas powiadomienie) lub bezpośrednio np. telefonicznie, mailowo.

 

 • Jeśli nie chcecie / nie możecie zorganizować jakiejś uroczystości, wystarczy, że w e-mailu z zapytaniem lub panelu kliknięcie w przycisk odmowny i wskażecie powód np. brak wolnego miejsca w tym terminie, zbyt mały budżet, itp.. Dzięki temu klienci otrzymają informację zwrotną, a wasz lokal będzie otrzymywał lepiej dopasowane zapytania.

 

 

Panel partnera:

 • W panelu administracyjnym macie dostęp do wszystkich zapytań i wiadomości przesłanych przez klientów do waszego lokalu / firmy cateringowej. Z każdą osobą zainteresowaną waszymi usługami możecie się wygodnie skontaktować za pomocą "chatu". Niektórzy klienci podają również numer kontaktowy - wówczas możecie się kontaktować z klientami telefonicznie (podanie numeru telefonu nie jest obowiązkowe przy składaniu zapytania).


 

 • W panelu znajdziecie również drugą listę zapytań - są to aktualnie poszukujący przestrzeni na imprezy okolicznościowe w waszej okolicy. Tym osobom również możecie zaproponować wasze usługi.

 

 • Obie listy możecie w wygodny sposób sortować i filtrować: po rodzaju przyjęcia, budżecie, terminie oraz statusie zapytania. Dzięki temu z łatwością odnajdziecie np. klientów, którzy szukają lokalu w dniach, które macie jeszcze wolne.
 • Oczywiście dla każdego zapytania możecie sprawdzić szczegóły oczekiwań klienta.
 
 

Wizytówka obiektu i ustawienia konta

Każdy lokal i firma cateringowa, które aktywują konto posiadają wizytówkę w portalu Briefly. Aktualizacja zdjęć oraz informacji wyświetlanych na wizytówce jest możliwa w panelu administracyjnym w zakładce Profil, po zalogowaniu się na konto. 

 

Blog

Na naszym blogu publikujemy raporty i poradniki dla lokali gastronomicznych i eventowych. Poniżej przykłady:

 


 

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji  zerknij na pytania, które czasem przesyłają nam lokale i nasze odpowiedzi: askbriefly.com/blog/pytania-odpowiedzi/  Oczywiście również śmiało możesz do nas napisać na adres team@askbriefly.com