Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują osiemnaste urodziny

W Gliwicach młodzież najczęściej organizuje swoje osiemnastki w Centrum

Lina Adrena

Gliwice

Park linowy

TICKTACK

Gliwice

Escape room

W SKALE

Gliwice

Centrum wspinaczkowe

MICHA. ZUPA bar

Gliwice

restauracja, bar

Polsko Włoski - Pasta Express

Gliwice

Restauracja, która ekspresowo przenosi swoich gości do słonecznych Włoch. Nowoczesny wystrój, profesjonalna obsługa, miła atmosfera.

pizzeria CASA BELLA GLIWICE

Gliwice

restauracja, pizzeria

Saluto

Gliwice

Restauracja i pizzeria z pizzą na pysznym cieście oraz z szerokim wyborem piw. Ciepłe wnętrze, elegancka i profesjonalna obsługa.

Bar EASY RIDER

Gliwice

bar, restauracja

DOM ALCHEMIKA

Gliwice

pub

Osiemnastka w Gliwicach - ważne wskazówki

Ile kosztuje organizacja osiemnastki w Gliwicach?

Średnia cena osiemnastki w Gliwicach to minimum 1500 zł. Koszt zależy przede wszystkim od czasu trwania niezapomnianej imprezy, liczby gości i menu. Jeśli interesuje Cię impreza wieczorno-nocna z ciepłymi daniami, to w okolicach Starego Miasta ceny zaczynają się od 70 zł za osobę.

Trzeba również pomyśleć o dodatkowych usługach: alkoholu, torcie, DJ-u, ochronie, które czasem nie są wliczone w koszt wynajęcia lub rezerwacji lokalu. Na szczęście ostateczny koszt imprezy jest zazwyczaj możliwy do negocjacji.

Jak zorganizować osiemnastkę w Gliwicach?

Krok 1. Pomysł - wybierz charakter imprezy

Zdecyduj, jaka forma osiemnastych urodzin jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna: taneczna impreza w klubie w większym gronie, spokojny obiad rodzinny w restauracji, a może aktywna osiemnastka w escape roomie lub na lodowisku, a potem poczęstunek i symboliczny toast w klubokawiarni z kilkorgiem przyjaciół?

Najczęściej wybierana opcją jest impreza zamknięta w wynajętym klubie, sali imprezowej lub bankietowej. Również rodzice, z racji bezpieczeństwa są zwolennikami takiej formy świętowania pełnoletności.

Krok 2. Cena - ustal budżet

Czynnik, który zazwyczaj wpływa zarówno na wstępną koncepcję, jak i na ostateczny kształt imprezy osiemnastkowej. Najczęściej potrzebna będzie pomoc finansowa rodziców. Ustalając budżet należy pamiętać nie tylko o wynajęciu sali, ale również o dodatkowych atrakcjach. Zniwelować koszty można poprzez organizowanie osiemnastki razem ze znajomym i podzielenie należności na pół.

Krok 3. Porównaj oferty i zarezerwuj miejsce

Dwa najbardziej pomocne źródła przy poszukiwaniu sprawdzonego lokalu na osiemnastkę to: starsi znajomi oraz internet. Podczas porównywania ofert zwróć uwagę nie tylko na koszt wynajmu lub cenę za osobę, ale również na zakres usług, lokalizację oraz wystrój lokalu. Kiedy znajdziesz odpowiednią przestrzeń, nie warto czekać z rezerwacją.

Krok 4. Zaproś gości

Prawdopodobnie najmilsza część wyprawiania osiemnastki, czyli tworzenie listy gości. Można to zrobić osobiście i wręczyć wydrukowane zaproszenia lub wirtualnie, czyli stworzyć zamknięte wydarzenie na Facebook’u. Większość jubilatów wybiera drugą opcję, która jest łatwiejsza i bardziej ekonomiczna, a przy tym ma pewność, że wszystkie informacje dotrą na czas.

Krok 5. Wybór kreacji

Może nie najważniejszy, ale wciąż ważny temat. Każdy jubilat w dniu osiemnastych urodzin chce lśnić - dziewczyny ubierają się jak księżniczki, a chłopcy jak prawdziwi dżentelmeni. Nikt nie zabroni bawić Ci się w dresach, chyba że sam narzucisz dress code. Jednak ta wyjątkowa noc zachęca do zobaczenia co słychać w sklepach lub sprawdzenia umiejętności krawcowych.

Gdzie zorganizować 18. urodziny w Gliwicach?

W Gliwicach jest wiele sprawdzonych miejsc na osiemnastkę. Największą popularnością cieszą się lokale w okolicach centrum. Poza centrum można znaleźć również lokale, które oferują imprezy w stylu “domówki”.

Niektórzy z młodych mieszkańców Gliwic decydują się świętować 18. urodziny w plenerze pod miastem lub w innym śląskim mieście.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.