Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują chrzciny

W Gorzowie Wielkopolskim rodzice najczęściej organizują chrzciny w dzielnicy Śródmieście

Restauracja Kamienica Smaku

Gorzów Wielkopolski

restauracja

Kawiarnia Maska

Gorzów Wielkopolski

kawiarnia

Cafe Dziki Bluszcz

Gorzów Wielkopolski

kawiarnia

Hotel Gracja

Gorzów Wielkopolski

Hotel w biznesowym centrum Gorzowa, o wysokim standardzie i eleganckim wystroju. Doświadczona obsługa profesjonalnie zadba o gości.

Domowa

Gorzów Wielkopolski

restauracja & sala bankietowa

Łubu Dubu

Gorzów Wielkopolski

Restauracja Łubu Dubu w Gorzowie: - sala główna do 45 osób, - oranżeria zewnętrzna szklano - drewniana z widokiem na rzekę do 40 osób. Restauracja w centrum miasta, z widokiem na rzekę i miasto, z dogodnym dojazdem.

Pod Klonem

Gorzów Wielkopolski

Restauracja•Bar Pod Klonem znajduje się w budynku amfiteatru w Gorzowie Wielkopolskim. Lokal działał w tym miejscu wiele lat zapisując piękną historię. Wiele reorganizacji naszego lokum nadało mu nowy, lepszy charakter. Zapraszamy do organizacji imprez okolicznościowych.

Hotel Azyl

Gorzów Wielkopolski

Restauracja i hotel z widokiem na miasto. Dostępna osobna sala konferencyjna mieszcząca do 60 gości, idealna na wydarzenia profesjonalne oraz imprezy rodzinne.

Futerał

Gorzów Wielkopolski

Urokliwa restauracja o niepowtarzalnym klimacie, pysznej polskiej kuchni oraz z osobną salą bankietową.

Chrzciny w Gorzowie Wielkopolskim - ważne wskazówki

Chrzciny w Gorzowie Wielkopolskim - ceny

Organizacja chrzcin w Gorzowie Wielkopolskim kosztuje zwykle od 60 zł za osobę. W skład pakietu wchodzą: przystawka, dwudaniowy obiad z deserem oraz napoje. Zazwyczaj tort oraz alkohol nie są wliczone w podstawową cenę za osobę, co może się wiązać z dodatkowymi kosztami.

Gdzie zorganizować chrzciny w Gorzowie Wielkopolskim?

Nowi rodzice najczęściej wybierają na przyjęcie centrum miasta. Zwykle rezerwowane są restauracje, sale bankietowe przy hotelach i większe, nowoczesne kawiarnie, np. oferujące autorską kuchnię. Wiele z nich ma w ofercie coraz bardziej modną kuchnię bezglutenową i wegańską.

Kiedy zorganizować chrzciny?

Najczęściej chrzci się dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy. Wiele osób stawia na organizację chrztu w trakcie największych świąt katolickich: Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Inni wolą spokój i pewną pogodę, więc wybierają sezon wiosenno-letni. Wyjątkiem jest maj, kiedy lokale są zarezerwowane na przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Menu na chrzciny w restauracji

Najczęściej wybierane są dania kuchni polskiej, czasem również śródziemnomorskiej. Przykładowe menu na chrzciny w Gorzowie Wielkopolskim:
-przystawka: pieczony camembert z żurawiną
-zupa: rosół z makaronem
-danie główne: rolada ze schabu z żurawiną
-deser: ciasto z musem czekoladowym i gruszkami

Większość lokali posiadających ofertę na chrzciny dostosowuje się do preferencji rodziców organizujących przyjęcie. Jeśli wśród naszych gości znajdą się wegetarianie lub weganie, wystarczy poinformować o tym restaurację, aby przygotowała dla nich specjalne menu. Najlepiej jest to zrobić z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Usługi dodatkowe

Dobrym pomysłem jest wynajęcie fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty uroczystości, czy też wykona sesję zdjęciową. Jeśli zapraszamy na przyjęcie dużo osób, możemy też pomyśleć nad wynajęciem animatorki zabaw, która zorganizuje naszym najmłodszym gościom gry na czas imprezy.

Warto zapytać, czy lokal, który rezerwujemy posiada kącik zabaw lub czy daje możliwość wydzielenia dla dzieci specjalnego miejsca do zabawy na czas imprezy.

Kwestie organizacyjne - o czym pamiętać organizując chrzest?

Chęć ochrzczenia dziecka trzeba zgłosić w parafii co najmniej miesiąc lub dwa wcześniej. Wybór chrzestnych jest bardzo ważny - by zostać chrzestnym należy mieć ukończone 16 lat, być bierzmowanym i prowadzić życie zgodne z wiarą katolicką.

Trzeba też podjąć decyzję ile osób chcemy zaprosić i w jakim miejscu chcemy zorganizować przyjęcie - w domu, w restauracji, czy wynajętej sali. Jeśli zdecydujemy się na domową imprezę, możemy pomyśleć nad zamówieniem cateringu. Jeśli wybierzemy rezerwację lokalu, musimy to zrobić jak najszybciej po otrzymaniu terminu chrztu (optymalnie 3-4 tygodnie przed datą przyjęcia).

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.