Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Gorzowie Wielkopolskim rodzice najczęściej organizują komunię w Śródmieściu lub w swojej dzielnicy

Hotel Gorzów

Gorzów Wielkopolski

restauracja, hotel, sala imprezowa, centrum konferencyjne, sala bankietowa

Restauracja Pasja

Gorzów Wielkopolski

Nowoczesna restauracja bazująca na świeżych, regionalnych składnikach, z profesjonalną kadrą kelnerską i przytulnym wystrojem. Jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa spotkania z okazji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej, Urodzin, Wesela i wielu innych uroczystości czy rocznic. Świetnie sprawdzamy się jako centrum konferencyjne. Prowadzimy również catering na najwyższym poziomie.

Restauracja Radosna

Gorzów Wielkopolski

Kameralna, ale elegancka restauracja. Uroczyście organizujemy spotkania rodzinne z okazji Komunii Świętej, Chrzcin, Jubileuszy. Doskonałą zabawę zapewniamy na 18-tkach, połowinkach oraz balach szkolnych. Uwieńczeniem naszej działalności są wyjątkowe Przyjęcia Weselne.

Pod Pałacykiem

Gorzów Wielkopolski

Restauracja w zabytkowym pałacyku w spokojnej części Gorzowa | 10 minut samochodem od centrum miasta | lokal specjalizuje się w organizacji imprez okolicznościowych | ogródek letni | bardzo duży parking

Cud Miód | Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski

Restauracja w spokojnej części Gorzowa Wielkopolskiego | 15 minut samochodem od centrum miasta | lokal specjalizuje się w organizacji imprez okolicznościowych, szkoleń oraz konferencji | 2 sale z miejscami na 120 osób | kuchnia polska i europejska | elegancki wystrój | duży parking

Pocztowa 13

Gorzów Wielkopolski

Elegancka restauracja w centrum Gorzowa Wielkopolskiego | 3 minuty spacerem od rynku | tradycyjna kuchnia polska z akcentami kuchni francuskiej | 3 oddzielne sale restauracyjne | możliwość organizacji imprez okolicznościowych | szeroka oferta cateringowa | ogródek letni

Kula Hula Bar & Shisha

Gorzów Wielkopolski

Mając na uwadze nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez okolicznościowych mogą Państwo w pełni nam zaufać.

Chillout Pub

Gorzów Wielkopolski

Mając na uwadze nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez okolicznościowych mogą Państwo w pełni nam zaufać

Czart Pub&Restaurant

Gorzów Wielkopolski

Zorganizujemy dla Ciebie niezwykłą imprezę! Do dyspozycji mamy 2 sale. Pierwsza z nich pomieści do 40 osób, druga do 30 osób. Przed lokalem znajduje się ogródek piwny (do 40 osób). Zapraszamy!

Komunia w Gorzowie Wielkopolskim - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Gorzowie Wielkopolskim?

W Gorzowie Wielkopolskim najczęściej przyjęcia z okazji komunii organizowane są w okolicach centrum miasta. Dużym atutem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np.parków. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz duże kawiarnie lub klubokawiarnie. Niektórzy rodzice decydują się na wynajem sali bankietowej. Dodatkowym plusem jest, jeśli lokal posiada letni ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Gorzowie Wielkopolskim?

Najlepiej jest to zrobić zaraz po otrzymaniu od katechety daty uroczystości - poznamy ją zapewne już na początku roku szkolnego. Im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym więcej czasu zostanie nam na pozostałe sprawy związane z przyjęciem. Wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na zrobienie rezerwacji, choć niektóre popularne lokale są rezerwowane aż z dwuletnim wyprzedzeniem. Dobrze jest porównać ofertę różnych miejsc i wybrać najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest szczególnym dniem i przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań - przyjęcie komunijne wcale nie musi przypominać wesela.

Pierwszą kwestią organizacyjną, która zostanie poruszona na spotkaniu, będzie pewnie strój komunijny - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto przemyśleć wynajęcie na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością zostanie również poruszony temat składki - należy ustalić z księdzem, co będzie z niej sfinansowane: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa i biblia. W ostatnim okresie przygotowań należy podzielić obowiązki - kto zajmie się dekorowaniem i sprzątaniem kościoła oraz oprawą mszy.

Komunia w Gorzowie Wielkopolskim - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Gorzowie Wielkopolskim kosztuje od 70 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zwykle zapłacimy tylko 50% ceny od osoby dorosłej. Głównymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia są: rodzaj i liczba podawanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, dodatkowe atrakcje.

Przyjęcie w lokalu to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty na pewno będą stanowić: strój (alba będzie nieco mniej kosztownym wyborem niż pełny garnitur lub sukienka), fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice na komunię zazwyczaj wybierają kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - restauracja lub klubokawiarnia którą rezerwujemy powinna mieć w ofercie menu dostosowane dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje menu dopasowane do ich potrzeb.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Gorzowie Wielkopolskim:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: pieczony pstrąg maślano-czosnkowy
- deser: pavlova z owocami

Niektóre lokale mają w ofercie torty komunijne, zazwyczaj można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie jedynie lampki wina do obiadu lub rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu dostępność kącika zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy na czas przyjęcia. Można także wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobre rozwiązanie, jeżeli na imprezie ma być dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.