Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie organizują komunię

W Gorzowie Wielkopolskim rodzice najczęściej organizują komunię w Śródmieściu lub w swojej dzielnicy

Restauracja Kamienica Smaku

Gorzów Wielkopolski

restauracja

Kawiarnia Maska

Gorzów Wielkopolski

kawiarnia

Cafe Dziki Bluszcz

Gorzów Wielkopolski

kawiarnia

Hotel Gracja

Gorzów Wielkopolski

Hotel w biznesowym centrum Gorzowa, o wysokim standardzie i eleganckim wystroju. Doświadczona obsługa profesjonalnie zadba o gości.

Domowa

Gorzów Wielkopolski

restauracja & sala bankietowa

Łubu Dubu

Gorzów Wielkopolski

Restauracja Łubu Dubu w Gorzowie: - sala główna do 45 osób, - oranżeria zewnętrzna szklano - drewniana z widokiem na rzekę do 40 osób. Restauracja w centrum miasta, z widokiem na rzekę i miasto, z dogodnym dojazdem.

Pod Klonem

Gorzów Wielkopolski

Restauracja•Bar Pod Klonem znajduje się w budynku amfiteatru w Gorzowie Wielkopolskim. Lokal działał w tym miejscu wiele lat zapisując piękną historię. Wiele reorganizacji naszego lokum nadało mu nowy, lepszy charakter. Zapraszamy do organizacji imprez okolicznościowych.

Futerał

Gorzów Wielkopolski

Urokliwa restauracja o niepowtarzalnym klimacie, pysznej polskiej kuchni oraz z osobną salą bankietową.

Hotel Azyl

Gorzów Wielkopolski

Restauracja i hotel z widokiem na miasto. Dostępna osobna sala konferencyjna mieszcząca do 60 gości, idealna na wydarzenia profesjonalne oraz imprezy rodzinne.

Komunia w Gorzowie Wielkopolskim - ważne wskazówki

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne w Gorzowie Wielkopolskim?

W Gorzowie Wielkopolskim najczęściej przyjęcia z okazji komunii organizowane są w okolicach centrum miasta. Dużym atutem jest bliskość kościołów oraz terenów zielonych, np.parków. Zwykle na imprezy okolicznościowe wybierane są restauracje oraz duże kawiarnie lub klubokawiarnie. Niektórzy rodzice decydują się na wynajem sali bankietowej. Dodatkowym plusem jest, jeśli lokal posiada letni ogródek.

Kiedy zarezerwować lokal na komunię w Gorzowie Wielkopolskim?

Najlepiej jest to zrobić zaraz po otrzymaniu od katechety daty uroczystości - poznamy ją zapewne już na początku roku szkolnego. Im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym więcej czasu zostanie nam na pozostałe sprawy związane z przyjęciem. Wrzesień i październik są więc najlepszym czasem na zrobienie rezerwacji, choć niektóre popularne lokale są rezerwowane aż z dwuletnim wyprzedzeniem. Dobrze jest porównać ofertę różnych miejsc i wybrać najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Jakie kwestie uzgodnić z innymi rodzicami i księdzem?

Pierwsza Komunia jest szczególnym dniem i przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym dla dziecka. Nie zapominajmy o tym w ferworze przygotowań - przyjęcie komunijne wcale nie musi przypominać wesela.

Pierwszą kwestią organizacyjną, która zostanie poruszona na spotkaniu, będzie pewnie strój komunijny - trzeba wybrać pomiędzy skromniejszą, lecz nieco mniej kosztowną albą, a sukienką lub garniturem. Warto przemyśleć wynajęcie na czas uroczystości wspólnego fotografa i kamerzysty.

Z pewnością zostanie również poruszony temat składki - należy ustalić z księdzem, co będzie z niej sfinansowane: tzw. “dar ołtarza”, czyli prezent dla parafii, dewocjonalia dla dzieci - różaniec, medalik, książeczka do nabożeństwa i biblia. W ostatnim okresie przygotowań należy podzielić obowiązki - kto zajmie się dekorowaniem i sprzątaniem kościoła oraz oprawą mszy.

Komunia w Gorzowie Wielkopolskim - ceny

Organizacja przyjęcia komunijnego w Gorzowie Wielkopolskim kosztuje od 70 zł do 200 zł za osobę. Za dzieci w wieku do 12 lat zwykle zapłacimy tylko 50% ceny od osoby dorosłej. Głównymi czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt przyjęcia są: rodzaj i liczba podawanych dań, wynajem sali na wyłączność, czas trwania imprezy, lokalizacja, dodatkowe atrakcje.

Przyjęcie w lokalu to jednak nie koniec naszych wydatków. Dodatkowe koszty na pewno będą stanowić: strój (alba będzie nieco mniej kosztownym wyborem niż pełny garnitur lub sukienka), fotograf i kamerzysta, dekoracja i sprzątanie kościoła oraz składka na pamiątki dla dzieci i dar dla parafii. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących kosztów organizacji komunii, zapoznaj się z poradnikiem na naszym blogu.

Menu na obiad komunijny

Rodzice na komunię zazwyczaj wybierają kuchnię polską lub śródziemnomorską. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważna chwila dla dziecka - restauracja lub klubokawiarnia którą rezerwujemy powinna mieć w ofercie menu dostosowane dla dzieci. Jeśli wśród naszych gości mają się znaleźć wegetarianie, weganie lub osoby nietolerujące glutenu lub laktozy - wybierzmy lokal, który przygotuje menu dopasowane do ich potrzeb.

Przykładowe menu na przyjęcie komunijne w restauracji w Gorzowie Wielkopolskim:
- przystawka: tatar z łososia
- zupa: rosół z makaronem
- danie główne: pieczony pstrąg maślano-czosnkowy
- deser: pavlova z owocami

Niektóre lokale mają w ofercie torty komunijne, zazwyczaj można również dostarczyć tort zakupiony we własnym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholu - często wybieraną opcją jest podanie jedynie lampki wina do obiadu lub rezygnacja z alkoholu, ze względu na duchowy charakter uroczystości.

Usługi dodatkowe i udogodnienia w lokalu

Warto zapytać obsługę lokalu dostępność kącika zabaw lub możliwość wydzielenia dla dzieci miejsca do zabawy na czas przyjęcia. Można także wynająć animatorkę zabaw - będzie to dobre rozwiązanie, jeżeli na imprezie ma być dużo dzieci, a dorośli będą chcieli w spokoju porozmawiać. Dużym udogodnieniem będzie również parking, ponieważ na takie uroczystości zwykle wielu gości przyjeżdża samochodem.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.